Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam Panie Burmistrzu, mam pytanie, dlaczego nie ma w Nowej Dębie wiadomości aktualnych na temat sporu w naszym mieście. Mamy kluby piłki siatkowej, piłki nożnej, badmintona , grają te zespoły swoje mecze , a na naszych stronach internetowych nie ma prawie żadnych informacji na ten temat. Może na stronie Urzędu można by było uruchomić aktualności sportowe z naszej Gminy?

Witam.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kluby sportowe przekazywaly nam wiadomości na naszą stronę. Nie mniej jednak to musi być ich wola, nie możemy takiego działania narzucać ze strony gminy. Jak czasem można było zauważyć, informacje na stronie znajdowały się, gdy zarządy tych klubów je przekazały. Będziemy z nimi o tym rozmawiać przy przekazywaniu środków na rok przyszły.

 

Wiesław Ordon

Witam. Kiedy zostanie przeprowadzony remont ul.Garncarskiej(od strony Borowej).Od lat starania mieszkańców(listy z podpisami,wielokrotne rozmowy z radnym) nie przynoszą rezultatów. Na dzień dzisiejszy ten krótki kawałek drogi jest raczej torem przeszkód a nie ulicą miejską. W tym roku nawet "doraźnie" nie wyrównano dołów. Co z wnioskiem uwzględniającym remont w budżecie na 2010r? Chciałbym również dowiedziec się czy będzie wykonane oświetlenie ul.Borowej które jak pamiętam miało byc w tym roku. W moim odczuciu przy dobrze widocznym rozwoju wizerunku Nowej Dęby jakby włodaże zapomnieli o naszej okolicy. Z poważaniem - mieszkaniec.

Witam.

Remonty dróg osiedlowych i wiejskich dokonujemy w sutaleniu z zarządami osiedli i sołtysami. Proszę więc wystapić do Zarządu Osiedla Poręby Dębskie, aby Państwa problem ująć w remontach planowanych na 2010 r.

Jeśli chodzi o oświetlenie ulicy Borowej, to mamy przygotowaną dokumentację techniczną, ale niestety, brakuje środków na wdrożenie jej do realizacji. Natomiast nie mogę zgodzic sie ze stwierdzeniem, jakoby Poręby D. w działaniach władz gminy zostały zapomnaine. Prawie 6 km dróg powiatowych i gminnych o nawierzchni bitumicznej, nie wpominając o zmodernizowanej ostatnio drodze wojewódzkiej (ul. Niżańska), nowe chodniki, w tym wykonanywany obecnie przy ul. Rzeszowskiej i Bieszczadzkiej, rowy odwadniające, to tylko przykłady działań na terenie osiedla. Oczywiście, moim i Państwa dążeniem jest, aby jak nawięcej działań zrealizować, ale ograniczeniem są środki dostępne na realizację planowanych przedsięwzięć.

Będziemy się starać sukcesywnie je podejmować.

 

Z poważaniem

Wiesław Ordon

 

 

Witam.Panie Burmistrzu,chciałem się dowiedzieć, kiedy pojawią się do wiadomości publicznej czy może już pojawiły się oferty pracy dotyczące etatów na naszym krytym basenie?jeżeli się pojawiły proszę o podpowiedz gdzie ich szukać. Pozdrawiam

Witam.

Informacja znajduje się na naszej stronie, m.in.: http://www.nowadeba.pl/sport/art154.html

 

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu czy można się dowiedzieć kto był w komisji zatwierdzającej dyrektora Sosiru?????

Witam.

Nie była to oczywiście komisja zatwierdzająca, gdyż należy to do kompetencji burmistrza, lecz opiniująca (wskazująca) kandydata na dyrektora SOSiR.

Jej skład tworzyły osoby powołane zarządzeniem burmistrza: Zygmunt Żołądź - zastępca burmistrza, Elżbieta Gil - sekretarz gminy, Barbara Sudoł - kierownik Referatu Organizacyjnego, radni: Wojciech Serafin, Maria Piwińska, Jacek Szpunar, Tomasz Zieliński.

 

Wiesław Ordon

Witam. Chciałem tylko powiedzieć ,że Orlik otwarty jest w dni powszednie od 13 do 16 lecz młodzież kończy lekcje w szkołach średnio o 13 i obawiam się że nie będą mieli czasu na poświęcenie czasu na grę w piłkę gdyż po szkole, młodzież się uczy a sama nauka w domu wymaga dużego poświęcenia i zajmuje ok. 2 godzin DZIENNIE!. Można wydłużyć godziny zamknięcia Orlika ? Pozdrawiam

Witam.

Od wiosny przyszłego roku ORLIK będzie oczywiście dłużej otwarty. Dziś, w określonych warunkach temperaturowych, organizacja zajęć po godz. 16-ej nie będzie służyć zdrowiu. Wynika to też z zaleceń Ministerstwa Sportu co do wykorzystania obiektu w różnych porach roku - preferowane wykorzystanie obiektu od kwietnia do końca października.

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witamy. Doczekaliśmy się wspaniałego oświetlenia m.innymi ulicy Krasickiego. Duże podziękowania władzom naszego miasta. Jeszcze rozwiązać problem parkingów i ulica będzie naprawdę będzie super.

Witam.

Sprawa parkingu przy ul. Krasickiego jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Czy i ile będzie miejsc, zależeć będzie od samych mieszkańców. Ale już moge powiedzieć, że niecały projekt zostanie zrealizowany, ze względu na brak zgody części mieszkańców na budowę parkingów w okolicach ich bloków.

Za ocenę oświetlenia dziękuję.

 

Wiesław Ordon

Witam Panie Burmistrzu! Od dawna obserwuję już pędzących kierowców na ul. Mickiewicza. Chodzi głównie o skrzyżowanie z ulicą Leśną. Było tu już wiele stłuczek i wypadków, ponieważ samochody rozwijają tu duże prędkości. Czy istnieje możliwość zamontowania przed tym skrzyżowaniem progów zwalniających. Ponieważ kierowcy tak pędzą, ze strach dzieci puszczać samych przez ulicę. Pozdrawiam serdecznie i czekam na interwencje tej sprawie:)

Witam.

Temat zostanie przedstawiony komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, która określi możliwość realizacji takiego przedsięwziecia. Póki co obowiązują na tym skrzyżowaniu znaki wynikajace z przepisów o ruchu drogowym, które kierowcy winni bezwzględnie stosować.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam. W trakcie remontu ulicy Wczasowej została zdemontowana tablica z nazwą ul. Spacerowej. Kto wykona nową tablicę z nazwą? Przez objazd została zdewastowana w/w ulica. Kiedy będą wyrównane ubytki? Profil ulicy jest tak źle wykonany że woda deszczowa nie ma odpływu. Pozdrawiam

Witam.

Tablica została zdemontowana pzrez firmę wykonującą inwestycję, gdyż znajdowała sie w środku nowego przebiegu budowanej drogi. Firma dokona jej ponownego montażu.

Ulicę Spacerową u jej początkowego przebiegu poprawimy po zakończeniu całej inwestycji.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

 

1  «««  9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS