Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

czy pan juz oszalał z tymi podatkami one jezeli chodzi o podatki od działalnści gospodarczej sa i tak wysokie po prostu pan burmistrz chce póścic nie których z torbami

Witam.

Myślę, że zarówno burmistrz, jak i radni miejscy, okazali wstrzemięźliwość przy ustalaniu wysokości stawek podatku od nieruchomości zajętych pod działalność gospodarczą. Wskaźnik wzrostu tych podatków (od gruntu i od powierzchni zabudowanej) wyniósł 3,05 % w stosunku do stawek w roku ubiegłym. Gdy tymczasem wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w I półroczu tego roku w stosun ku do I półrocza 2008 r. wyniósł 3,5 %.
Nadmieniam, że nie zdarzyło sie do tej pory, aby to z powodu podatku od nieruchomości przedsiębiorcy rezygnowali z działalności gospodarczej. Ten rodzaj podatku stanowi mały procent kosztów działalności. Natomiast jeśli pzredsiębiorca ma kłopoty w swpojej działalności, istnieje możłiwość zastosowania ulg w tym podatku w postaci rozłożenia należności na raty bądź przesunięcia terminu płatności.

 

Wiesław Ordon

Dzień Dobry Panie burmistrzu jestem młodą osobą która niedawno założyła rodzinę. Razem z żoną chcemy nadal mieszkać w Nowej Dębie. Czy jest pan w stanie odpowiedzieć nam na pytanie czy w najbliższym czasie w naszym mieście będą do sprzedania jakieś działki budowlane ?? Za poświęcony czas z góry dziękuję. Z poważaniem Grzegorz

Witam.

W przyszłym roku (przewidywany termin: I półrocze) gmina planuje sprzedaż działek na ul. Wczasowej - 8 działek dla 4 domów bliźniaczych, oraz na os. Dęba (5 działek pod budownictwo jednorodzinne).

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu, proszę o podanie kosztu przyłącza kanalizacyjnego w Cyganach. Obiecywał Pan, że zostanie to podane w połowie września, a mamy już 28 wrzesień . Cytat: "Wartość ryczałtowa wykonania przyłacza dla gospodarstwa w Cyganach i Jadachach zostanie określona po podpisaniu umowy z wykonawcą. Przedstawimy ją mieszkańcom w połowie września."

Witam.

Po popisaniu umowy z wykonawcą inwestycji, zlecona została inspektorowi nadzoru analiza kosztów, jakie związane są z budową przyłącza kanalizacyjnego, którego realizacja, zgodnie z przepisami ustawy o zbiorowym odprowadzaniu ścieków, należy do obowiązków właściciela posesji.

Po przeprowadzonej analizie ustalona została kwota ryczaltowa za wykonanie przyłącza kanalizacyjnego w Cyganach i Jadachach.

Ryczałtowy koszt wykonania przyłącza kanalizacyjnego został określony na 1240 zł od gospodarstwa. Informacja o tym została podana na zebraniu wiejskim w Cyganach 28 września.

Kwota ta będzie zbierana przez społeczne komitety budowy kanalizacji w tych miejscowościach, a następnie pzrekazywana gminie, która jako inwestor zastępczy doprowadzi do realizacji przedsięwzięcia. Wykonanie przyłącza będzie możliwe po dokonaniu 100% wpłaty na konto komitetu, który wystawi zaświadczenie dopuszczające wykonanie przyłacza.

 

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu czy mógłby Pan się określić w jakim terminie będzie wykonana nawierzchnia drogi przy ul. MAŁEJ czekamy już bardzo długo, wokół są robione drogi a u nas nic , ulewne deszcze oraz roztopy zalewają posesje położone najniżej proszę pomyśleć o tym problemie i pomóc mieszkańcom tej chyba jedynej ulicy która nie posiada nawierzchni asfaltowej w mieście.POZDRAWIAM MIESZKANIEC UL.MAŁA

Witam.

Odpowiadając już po raz kolejny w tej samej sprawie informuję, że ul. Mała nie jest jedyna ulicą w mieście, która nie ma nawierzchni bitumicznej.

Mimo trwających od kilku lat prac w tym zakresie mamy jeszcze kilka ulic w os. Dęba i w os. Poreby Dębskie, gdzie nalezy położyć nawierzchnię bitumiczną.

Zakres prac uzależniony jest od budżetu gminy i ustalany jest z władzami osiedli, które wnioskują o realizację konkretnych ulic.

W sprawie prac w os. Dęba w roku 2010 będę spotykał sie z Zarządem Osiedla na przełomie października i listopada. Wtedy ustalimy, które ulice poddane zostaną remontowi. 

Należy jednak otwarcie powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie zrealziować wszystkich niezbednych prac modernizacyjnych na drogach gminnych w mieście. Te prace potrwają jeszcze ok. 2-3 lat. 

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Drogi Panie Burmistrzu, w prezentowanej koncepcji przebudowy Placu Wyzwolenia wraz z zagospodarowaniem terenu przy budynku SOK i terenu "Koziołka Matołka" w Nowej Dębie na stronie miasta nie widzę żadnych zastrzeżeń a powiem więcej, że mi się bardzo podoba. Ale niepokoi mnie przyszłość dębów czy też pozostałych drzew rosnących na placu majora Jana Gryczmana oraz zieleńcu przy SOK zasadzonych przez naszych ojców i dziadków. Na planach (fotografiach) projektu w miejscu gdzie stoją te piękne drzewa powstać ma plac wyłożony kostką lub innym materiałem. Jak może się Pan odnieść do moich uwag, tym bardziej że w naszym herbie jak i nazwie miasta mamy dęby-drzewa, których coraz mniej w naszej okolicy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Piotr

Witam.

Przygotowana przez projektantów koncepcja będzie uszczegóławiana w ramach dokumentacji technicznej. Postaramy się tak ją przygotować, aby oszczędzić drzewa rosnące na obszarze od Al. Zwycięstwa do SOK-u. Może się jednak okazać, że jakiegoś drzewa nie da sie pozostawić ze względów czysto technicznych. Takich działań z naszej strony będzie jak najmniej, tak jak robimy to na ul. Krasickiego, gdzie zaprojektowane oświetlenie uliczne i parkingi pozostawiają rosnące tam kasztany. 

Natomiast zamierzamy dokonać na terenie plant nowych nasadzeń drzew i krzewów o charakterze parkowym.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

 

Panie Burmistrzu, spacerują ulicą Krasickiego zauważyłem, że fundamenty pod nowe oświetlenie zrobione są przy samych drzewach - Kasztanowcach. W odległości od pnia 1-2 metry. Zastanawiam się, czy nowe lampy będą przez to zasłonięte przez ich korony i stąd nie będzie dobrego światła na ulicę, czy też może drzewa te nieszczęsne pozostaną obcięte. Proszę o odpowiedź

Witam.

Projekt na budowę oświetlenia ulicznego był przygotowywany z uwzględnieniem założeń projektowych na parkingi przy ul. Krasickiego. Ponieważ w projekcie na parkingi przewidziano pozostawienie drzew, dlatego projektant oświetlenia umiejscowił lampy w niedalekiej odległości od tych drzew, aby nie wchodzić z nimi w miejsca postojowe dla samochodów.

To optymalne rozwiązanie pozwoli zachować drzewa, choć ich gałęzie będą nieco przycięte, aby nie ograniczały pola światła, które ma padać na ulicę.

 

Wiesław Ordon

Witam Panie Burmistrzu mam zapytanie w sprawie zawodów kolarskich w nowej dębie czy to wogóle będzie mozliwe jeśli tak to prosze podac to na tablicah ogłoszeniowych

Witam.

Ponieważ brak było odpowiedzi na mojego maila, pozwalam sobie pytanie moje zamieścić na naszej stronie:

 

Prosiłbym skonkretyzować zapytanie, o jakie zawody kolarskie chodzi?

 

Wiesław Ordon

Witam. Czy jest szansa aby na terenie lasku "Koziołka Matołka" powstał jakiś mały sklepik z artykułami spożywczymi dla dzieci, a dla rodziców może jakąś kawkę czy herbate i kawałek stołu. Myślę że większość rodziców podzieli moje zdanie. Ja pamiętam jeszcze lody z budki w lasku. Sądze że przy planowanych modernizacjach jest to wykonalne wraz zapleczem sanitarnym. Pozdrawiam Andrzej.

Witam.

Lody z budki w lasku pamięta zapewne wielu mieszkańców. Jednakże proszę zauważyć, że ta budka nie została zlikwidowana z jakichś przyczyn administracyjnych, ale po prostu z ekonomicznych.

Dlatego projektanci zagospodarowania tego terenu, po zapoznaniu się z istniejącą infrastrukturą gastronomiczną, spożywczą w otoczeniu, nie zaproponowali żadnego tego typu obiektu gastronomicznego, wychodząc z założenia, że jest gdzie w okolicy dokonać takich zakupów.

Jeśli będzie jakaś racjonalna propozycja w tej kwestii (za wyłaczeniem sprzedaży alkoholu), to do tematu można podejść. Tylko potencjalny kandydat na prowadzenie takiego obiektu musi zdawać sobie sprawę, że dzierżawę płaci się cały rok, zaś sezon na klienta w lasku trwałby od wiosny do jesieni.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

1  «««  11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS