Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam Panie Burmistrzu. Dzięki progarmowi Orlik mamy w naszym miasteczku ośrodek rekreacji i sportu z basenem i całą otoczka , ale jak to zawsze jest apetyt rosnie w miarę jedzenia , czy byłaby możliwośc usytuowania na naszych sportowych obiektach "sztucznego lodowiska" , takiego bardzo nowoczesnego ze sztucznego tworzya. Takie "lodowisko" a bardziej ślizgawka jest już w naszym regionie w Jaśle. Wiem że to koszty ale zapobieglibyśmytemu by nasz młodzież nie jeżdziła na naszym Zalewie.Taka ślizgawka miałaby zaplecze już istniejącea i mozliwość rozwinięcia miejsca pracy . Pozostawiam pomysł do rozpatrzenia.Pozdrawiam Maria Wilk.

Witam.

Pomysł, podrzucany któryś raz burmistrzowi w pytaniach, jest całkiem sympatyczny. Jednak w najbliższych kilku latach nierealny w realizacji ze względu na to, że przyjęty jest pewien zestaw zadań inwestycyjnych, który wymaga określonych środków finansowych. A tych jak zawsze jest za mało.

Choćby należy przystapić do budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2, która bardziej jest potrzebna niż lodowisko, a jej koszt to kwota zbliżająca się już do trzech milionów złotych.

 

Pozdrawiam.

Wesołych Świąt.

 

Wiesław Ordon 

 

 

Witam Panie Burmistrzu. Czy w najbliższych latach będzie planowana dobudowa drugiej trybuna na naszym stadionie MKS-u?

Witam.

Dziś w planach inwestycyjnych gminy nie ma budowy drugiej trybuny na stadionie SOSiR-u. Jeżeli sie okaże, że zaistnieje taka potrzeba, to samorząd podejmie sie realizacji takiego zadania.

Mamy pewne zadania na rok 2010 zaplanowane, ale ich realizacja będzie możliwa po przyjęciu budżetu przez Radę Miejską.

 

Wiesław Ordon

Witam. Kiedy basen kryty zostanie otwarty?

Witam.

Otwarcie basenu nastapi po zakończeniu odbioru inwestycji. Komisja odbiorowa nie przyjęła jeszcze protokołu zdawczo-odbiorczego, w którym zawarła by zapis o dokonaniu odbioru obiektu.

 

Wieśław Ordon

Witam mam dobry pomysl moze teraz to troszeczke za pozno bo myslalem ze wypali przed gwiazdka ale np. ferie sie zblizaja jest zima nie wszystkie rodziny stac na kurtki dla dzeci lub cieple obuwie i mam taki pomysl ze w zwiazku z tym iz gdzies w lutym zaczyna sie sezon przygotowawczy klubow z okregowki mozna by bylo zorganizowac turniej na rzecz biednych rodzin zaprosilo by sie pobliskie kluby typu:Tłoki Gorzyce, OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg, Korona Majdan Królewski, Iskra Sobów Tarnobrzeg czy tez Słowianin Grębów no i oczywiscie Stal Nowa Dęba mozna wyznaczyc jakas cene za bilet np. kto ile da tak od serca pieniadze zbierane by byly do puszki. taki turniej zwrocil by uwage ludzi a jeszcze mogli bysmy pomoc innym te kluby nie maja daleko do Deby i mysle ze wiekszosc by sie zgodzila to by byla fajna zabawa dobre przygotowanie i co najwazniejsze POMOC innym... jesli byl by Pan za to prosze o szybka odp pozdrawiam..

Witam.

Przekażę ten pomysł dyrektorowi SOSiR Adamowi Szurgocińskiemu, aby wykorzystał go jeszcze przy styczniowym turnieju PROFI.

 

Dziękuję za inicjatywę.

Pozdrawiam.

Wiesław Ordon

Witam, chciałbym zasygnalizować sytuację, która miała miejsce w dniu wczorajszym (poniedziałek) dotyczącą dworca PKS. Wjazd na nowy dworzec nie został całkowicie zamknięty (jest położona na połowie wjazdu barierka, a na drugiej połowie nie ma nic - można wjeżdżać), i w związku z tym niektóre autobusy wjeżdżały na nowy dworzec, a na tymczasowym już się nie zatrzymywały -pasażerowie znajdowali się na tymczasowym dworcu i dlatego też wiele osób spotkała przykra sytuacja, ponieważ nie wyruszyli autobusem na który czekali. Mam nadzieję, że dopilnuje Pan, aby dzisiaj ta sytuacja się nie powtórzyła.

Witam.

Sytuacja, która sie zdarzyła, to efekt niefrasobliwości kierowców, a nie takiego czy innego ustawienia barierki. Przede wszystkim wjazd na dworzec nie został otwarty, stąd nie jest trafne sformułowanie: "Wjazd na nowy dworzec nie został całkowicie zamknięty".

Obiekt nie otrzymał jeszcze pozwolenia na użytkowanie od nadzoru budowlanego, stąd też barierka, która dla każdego rozsądnie myślącego kierowcy jest po prostu zakazem wjazdu. Nie mniej jednak dostawimy kolejną barierkę.

Ponadto o dniu udostępnienia dworca zostana powiadomieni przewoźnicy.

 

Wiesław Ordon

Witam Pana Piszę w sprawie zawarcia porozumienia jakie zostało ostatnio zawarte podczas sesji 25 listopada 2009r dotyczące projektu „Poprawa poziomu bezpieczeństwa w regionie poprzez zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego”. Wiadomo, decyzja w sprawie projektu została już poruszona i wszystko już się pisze. Jednak chciałbym się dowiedzieć jaka jednostka OSP została wytypowana z naszej Gminy do tego projektu i czym się kierowano podczas wyboru danej straży. Wiedząc, że niektóre jednostki z naszej gminy posiadają bardzo stare pojazdy pożarnicze oraz w opłakanym stanie co można było zobaczyć na tego rocznych zawodach pożarniczych w Jadachach i Woli Baranowskiej. Pozdrawiam

Witam.

Z terenu naszej gminy wytypowana została jednostka OSP Chmielów. Na takiej decyzji zaważyły kryteria zawarte w Regionalnym Programie Operacyjnym  Województwa Podkarpackiego. Szcególnie zaważyło na tej decyzji tzw. kryterium obszarowe. Chodzi o dokument wydawany przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, że na terenie miejscowości zlokalizowane są zakłady zakwalifikowane do grupy o dużym ryzyku wystapienia poważnej awarii przemysłowej oraz, że przez taką miejscowośc przebiegają drogi, po których odbywa się transport niebezpiecznych materiałów, w tym. m.in. do miejscowości, w których położone są zakłady wcześniej wymienione.

WIOŚ wydał zaświadczenie, że takim zakładem są Zakłady Chemiczne Siarkopol, których część leży w obrębie geodezyjnym Chmielowa.

Tak więc, chcąc zakwalifikowac sie do projektu, należało wskazać te jednostkę, która spełni najwięcej kryteriów. Dlatego zgłoszono OSP Chmielów.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon 

Panie burmistrzu to gdzie można znalesc rozkład jazdy tych pociągów??

Witam.

Rozkład jazdy pociągów zamieścimy na naszej stronie.

Póki co można korzystać ze strony: http://www.pr.pkp.pl/img_in//SRJP/Zmienione%20tabele%20SRJP%202009%20-%202010/tabela%20126%20z%20dnia%2015.12.09.xls.pdf 

bądź http://www.nowadeba.com.pl/index.php/pl/left/informacje/rozklad_jazdy_pociagow.

 

Wiesław Ordon

Szanowny Panie Burmistrzu,chciałbym się zapytać czy możliwe jest wybudowanie parkingu dla samochodów na osiedlu północ,centrum osiedla.

Witam.

Na rok 2010 do projektu budżetu gminy wniosłem zapis o realizacji budowy parkingu wzdłuż Bystrzyka, ponieważ gmina posiada tam własne grunty - do budynku nr 3 na ul. Kościuszki. W dalszej części, do budynku nr 11 na ul. Kościuszki posiadamy również stosowny projekt techniczny, ale dysponentem gruntów jest TSM. Jeśli gmina otrzyma teren od TSM, zrealizujemy to zadanie w całości.

 

Wiesław Ordon

1  «««  7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS