Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam Panie Burmistrzu.Pytanie czy dworzec PKP będzie zmodernizowany i czy będą jakieś mikrobusy od centrum do zakładów z przystankiem na PKP.I czy będzie podany rozkład jazdy i ceny biletów na stronie internetowej.

Witam.

Trudno mówić o jakiejś modernizacji przystanku osobowego, gdy zaledwie 3 tygodnie temu został oddany do użytku.                                                                Być może w przyszłości okaże się, że istnieje potrzeba budowy dworca kolejowego. Ale to musi wynikać z zapotrzebowania pasażerów z Nowej Dęby na przewozy kolejowe z jednej strony i kalkulacji kosztów do poniesienia na takie zadanie z drugiej strony. To jednak wymaga pewnego czasu.

Co do mikrobusów dowożących chętnych do przystanku kolejowego, to pasażerowie pociągów muszą być takimi usługami zainteresowani. Taka próba została podjęta dwa lata temu przez przewoźników, na nasz wniosek, na trasie do cmentarza komunalnego, ale bardzo szybko umarła smiercią naturalną, gdy okazało się, że busy przewożą powietrze, a nie pasażerów.

Rozkład jazdy jest na naszej stronie internetowej zamieszczony: http://www.nowadeba.pl/informator/rozklad_jazdy_pkp/

Natomiast postaramy się po zmianie cen biletów, która ma nastapić w najbliższym czasie, taką informację zamieścić.

 

Wiesław Ordon

Witam. Czy NOWY chodnik przy ulicy Bieszczadzkiej będzie kiedykolwiek odśnieżany bo chyba Pan Burmistrz nie chce narażać mieszkańców na możliwość utraty zdrowia wskutek zaniedbania związanego z odśnieżaniem.Nadmieniam że od zakończenia budowy jeszcze odśnieżony nie był ;[ a ŚNIEGu jest...

Witam.

Nowy chodnik przy ul. Bieszczadzkiej - w terenie leśnym - będzie oczywiście odśnieżany, gdy zostanie odebrany od wykonawcy i przezkazany formalnie do użytkowania. Stanie sie to niebawem. Pozostała część chodnika mają odśnieżać właściciele posesji przyległych.

 

Wiesław Ordon

Dzień dobry.Mam pytanie odnośnie budowy nowego komisariatu, na jakim etapie utknęły te plany, bo jak pan sam wie policjanci pracują tam w fatalnych warunkach.

Witam.

Za warunki pracy policjantów nie odpowiada samorząd gminny, choć staramy się pomóc w rozwiązywaniu drobnych problemów.

Natomiast nasz samorząd zaproponował Komendzie Wojewodzkiej Policji w Rzeszowie współpracę w realizacji budowy nowego komisariatu w Nowej Dębie. Do tego pomysłu chce również zaangażować się Powiat Tarnobrzeski. Jednakże ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Komenda Główna Policji. Na dzień dzisiejszy w projekcie budżetu przewidujemy środki na projektowanie komisariatu. Stawiamy tu jednak warunek o podjęciu decyzji przez Policję o przystąpieniu do realizacji projektu w najbliższym czasie.

 

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu! Juz kilka dni pod rząd w godzinach południowych swiecą sie lampy na latarniach na ulicy Kosciuszki przed i za przejazdem kolejowym.O godz 13.00 to lekka przesada ktoś powinien z osób odpowiedzialych za ten stan rzeczy ponieść konsekwencje,a przy takim oświetleniu powinny być zamontowane sterowniki zmierzchowe lamp ulicznych. Pozdrawiam.

Witam.

Taki stan rzeczy powtarza się ostatnio na kilku przejazdach kolejowych. Lampy te należą do PKP i to ta firma odpowiada za czas świecenia. Uwagi zostały przekazane do właściwej komórki PKP.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu!Byłem w Nowej Dębie i naprawdę pogratulowac dudowy dworca PKS.Jest to wizytówka naszego miasta dodna pochwały.Być może ,ze celowym będie zabudowa sciany od strony sklepy Biedronka zabudową zabezpieczającą pasażerów przez wiatrem.Szkoda,ze przy takiej inwestycji parkingu nie przemyślano wjazdu wózkani z zakupami z sklepu Biedronka bezpośrednio pod samochody zaparkowane na parkingu.Ale to jest do zrobienia wiosną.Pozdrawiam i życze sukcesowq w Nowym Roku!

Witam.

Obniżony zjazd dla wózków wyjeżdżających z Biedronki został wykonany i chodnikiem można dojechać do samochodów na parkingu. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć po zagospodarowanym terenie.

Jeśli chodzi o zabudowę przed wiatrem, to na rok 2011 przewidziana jest poczekalnia dworcowa. Póki co w roku przyszłym planujemy na kilku tylnych przęsłach zastosować okolicznościowe plansze.

 

Dobrego Nowego Roku 2010.

Pozdrawiam.

Wiesław Ordon

Drogi Panie Burmistrzu, Kieruję zapytanie do Pana w sprawie godzin pracy Straży Miejskiej. Wiem,że tego dnia tj.24.12. Urząd Miasta i wiele budżetowych jednostek miało dzień wolny od pracy ale czy pracownicy SM również ? Tym bardziej, że ten dzień jest dniem wzmożonego ruchu gwaru i rożnych nieprzewidzianych sytuacji. Korzystam z telefonów alarmowych wtedy kiedy muszę i nie będę stał i przyglądał się obojętnie na łamane prawo więc dzwonię pod nr 986 i co słyszę kilka sygnałów i prze kierunkowanie pod numer tel kom. kolejne kilka sygnałów i włącza się automatyczna sekretarka - chodzi o czas na interwencje więc nie nagrywam się ponieważ nie wieżę na szybką interwencje maszyny tj. automatycznej sekretarki. Dzwonię kolejny raz sytuacja się powtarza... nie wiem co mam myśleć ? Czas ucieka, prawo łamane jest w biały dzień a interweniować muszą ludzie. Więc pozwolę sobie na pytanie : Czy Straż Miejska pracuje w takie dni jak Wigilia 24.12.?Pozdrawiam Grzegorz W.

Witam.

Strażnicy miejscy są pracownikami samorządowymi i przysługują im uprawnienia wynikające z kodeksu pracy, m.in. dzień wolny za 26 grudnia. Dla całego urzędu, w tym dla strażników takim dniem był 24 grudnia.

Burmistrz  zleca dyżury w innych terminach, niż wynikające z czasu pracy, ale wtedy bierze się pod uwagę, który z nich jest ważniejszy z punktu widzenia bezpieczeństwa publicznego. Za taki termin uznałem noc z 26/27 grudnia, która rozpoczyna okres poświątecznych zabaw.

Dodam, że cały czas do dyspozycji mieszkańców jest policja i można skorzystać z numeru alarmowego 997.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam Panie Burmistrzu, mam takie jedno pytanie: kiedy zostanie zrealizowany plan przebudowy placu Koziołka Matołka? Proszę o szybką odpowiedź

Witam.

W roku 2010 zamierzamy przygotować dokumentację techniczną, natomiast czas realizacji to prawdopodobnie rok 2011. Będzie to uzależnione od decyzji nowego samorządu oraz naboru do programów rewitalizacji miast w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego.

 

Wiesław Ordon

Witam. Czy w przyszłości planowana jest budowa jakiegoś krytego parkingu w Nowej Dębie? Pozdrawiam ;)

Witam.

W najbliższym czasie budowa tak dużej i drogiej inwestycji jest nierealna ze względów finansowych.

Być może w jakiejś dalekiej odległości, taki pomysł będzie mógł być zrealizowany.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

1  «««  6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS