Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Panie burmistrzu w Cyganach to kiedy będą dróżki wyasfaltowane? Takiej wsi i takich dróg to już chyba nie ma.Które drogi będą się kwalifikować do asfaltowania,oprócz tych o których wiem tj.szeroka ulica dzieki Bogu! piasek albo gliniki to też niepewne która, a za kolejne ile lat następne drogi?Zdąże z nich skorzystać?

Witam.

Do modernizacji dróg w Cyganach i Jadachach możemy przystąpić po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej. Jeszcze w tym roku chcemy w obu miejscowościach zmodernizować drogi o długości ok. 2 km na jedną miejscowość. W przypadku Cyganów będzie to droga Cygańska (zwana potocznie Szeroka Ulicą) i droga Gliniki.

Chciałbym, aby samorząd kolejnej kadencji podtrzymał takowe zaangażowanie, czyli ok. 2 km dróg rocznie w tych miejscowościach. To spowoduje, że po trzech latach osiągnęlibyśmy zadowalający stan na drogach w Cyganach i Jadachach. Natomiast, które to będą drogi, będę decydował po uwzględnieniu aktualnego stanu ich nawierzchni.

 

Wiesław Ordon

dn.13.03,2010.Chciałam zapytać Pana Burmistrza jaki to ma cel / zbiórka pieniędzy u sołtysa na spółkę wodną za dzierżawę działek w Chmielowie/ dla dzierżawców chyba żaden ,ponieważ w latach obfitych w opady,zawsze ulegają wygniciu plony,rowy melioracyjne są nigdy nie czyszczone,rzeka Cześniówka zawsze wylewa na pola własnościowe,i działki i nikt się,tym nie przejmuje,a podatki płacić trzeba i czy wszyscy mają płacić za spółkę wodną czy tylko gdy występuje rów przy działce. drugie pytanie budżet Gminy /jak poinformował nas Tygodnik Nadwiś/ w całości przeznaczony jest na budowę miasta N. Dęba a podatki także płaca mieszkańcy Chmielowa i nic się tu nie buduje ,remontuje czy jest to budżet wyborczy.

Witam.

1. Kwestię składek melioracyjnych określają przepisy prawa wodnego. Chcę zaznaczyc, że nie jest to zadanie własne samorządu gminnego. Za stawki składek melioracyjnych, zakres prac wykonywanych na rowach odpowiada Gminna Spółka Wodna, do których każda wieś deleguje swoich przedstawicieli. Informacji o tym, za jakie działki płaci się składkę można uzyskać w Rejonowym Związku Spółek Wodnych w Tarnobrzegu, w którym zrezszona jest nasza gminna spółka.

2. Tegoroczny budżet obejmuje swymi wydatkami także działania w Chmielowie, podobnie zreszta jak i w poprzednich latach. Przyznam, że jestem zdziwiony, tym, że nie dostrzegła Pani w poprzednich latach m.in. wielomilionowej inwestycji kanalizacyjnej, zmodernizowanych dróg gminnych: Przemysłowa, Zakanale, Mogiły (do Jaskota), poprawionych dróg gruntowych na Lipce i Kolnicy, wymienionych okien i centralnego ogrzewania w szkole. Do tego można dołączyć drogę Kolejową, którą realizował powiat z udziałem środków gminnych.

Także w tym roku w Chmielowie podejmowane są kolejne działania inwestycyjno-remontowe: modernizacja remizy pod potrzeby domu kultury, asfalt na drodze Na Mogiły (do Furtaka), budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole (o ile pozyskamy środki z Min. Sportu), budowa parkingu przy przystanku autobusowym, a może nawet budowa przystanku kolejowego, że nie wspomnę o wielkiej inwestycji drogowej - budowie drogi Strefowej. Informacje o tych zamiarach można znaleźć w uchwale budżetowej: http://www.nowadeba.pl/gfx/nowadeba/files/uchwaly/40/xl-353-2010.pdf, a także w omówieniu sesji budżetowej: http://www.nowadeba.pl/z_zycia_samorzadu/art96.html.

 

Życzę miłej lektury.

Wiesław Ordon

Witam ! Mam pytanie czy nie można pozyskać funduszy z UE na te chole....ne drogi. Jeżeli już po zrobieniu kanalizacji w Jadachach będzie asfaltowana ''górka'' i ''podleśnictwo'' to czy za jednym przetargiem nie można zrobić jeszcze ''zauża''.Jak znam życie to tak zostanie ta jedna droga.W gminie Baranów już dawno mają drogi nawet ''borek''- tam się da.

Witam.

Pozyskanie środków unijnych na drogi gminne jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Taka droga winna winna spełniać kryteria, które określone są we właściwym programie operacyjnym. Niestety, nie spełnia ich droga Załuże w Jadachach.

Myślę, że i tak dużym sukcesem jest pozyskanie środków na drogę Górka, dzięki czemu poprawimy stan dość istotnej dla wsi drogi. Natomiast wysiłek finansowy, jaki ponosi gmina na budowę kanalizacji, powoduje, że nie można w jednym czasie zrealizować modernizacji wszystkich dróg.

Mam przekonanie, że jeśli utrzymany zostanie przyjęty zakres prac modernizacyjnych na drogach w kolejnych latach, to już w przyszłym roku na Załużu może być położony asfalt.

 

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu.Jaki jest faktyczny termin rozpoczęcia budowy kanalizacji we wsi Rozalin?Czy podawane terminy są orientacyjne czy stuprocentowe?

Witam.

Obecnie trwa proces projektowania kanalizacji sanitarnej w Alfredówce wraz Budą Stalowską i Rozalinie. Gdy uzyskamy pozwolenie na budowę, to ogłosimy przetarg na realizację całego projektu. Fizyczna realizacja zadania planowana jest więc na okres 2010-2012, z tym, że jeśli chodzi o rok bieżący, to będzie to rozpoczęcie procesu realizacyjnego.

 

Wiesław Ordon

Witam!!! Mam pytanie dlaczego wszystkie okoliczne wsie maja asfalt ???Tylko te drogi w Jadachach to jedno wielkie bagno i dziury. Czym Jadachy są gorsze od innych okolicznych miejscowości???Teraz wszyscy się tłumacza kanalizacja a potem ma byc robiona tylko jedna droga i to tam gdzie nikt nie jeździ dlaczego???

Witam.

Budowa kanalizacji sanitarnej to główna przyczyna braku modernizacji dróg gminnych w kierunku nawierzchni bitumicznych w Jadachach. O takiej a nie innej lokalizacji kanalizacji w drogach zdecydowali sami mieszkańcy. Nie można było więc kłaść asfaltu, a później zrywać go, aby ułożyć rury kanalizacyjne, bo świadczyłoby to o braku racjonalnego podejścia do wydatkowania środków publicznych.

Budowa kanalizacji zakończy się w tym roku, w tym też roku ruszymy z pierwszymi pracami modernizacyjnymi na drogach. W uzgodnieniu z samorządem wsi do modernizacji wytypowaliśmy drogę Górka i drogę Podleśnictwo. W przypadku drogi Górka, która łączy drogę krajową z powiatową, udało się nam pozyskać dotację w ramach tzw. programu "schetynówka".

Myślę, że samorząd gminny kolejnej kadencji podtrzyma tegoroczny zakres w kolejnych latach, co pozwoli w ciągu najbliższych kilku lat rozwiązać problem jakości nawierzchni dróg gminnych.

 

Wiesław Ordon

Witam mam pytanie odnośnie dróg w Cyganach, wiem że trwają prace związane z podłączeniem kanalizacji ale po roztopach do niektórych posesji nie mam dojazdu a chcę zauważyć ,że mieszkający tam ludzie "jakoś" muszą dostać się do pracy a dzieci do szkół. Zapraszam w te okolice by osobiście Pan zapoznał się z sytuacją. Pozdrawiam .

Witam.

Obecna sytuacja pogodowa oraz trwające prace kanalizacyjne spowodowały sytuację, o której Pani pisze. Postaramy się z wykonawcą po niedzieli pzreanalizować możliwość poprawy tej sytuacji, lecz jedynie zmiana pogody może zdecydowanie usprawnić możliwość poruszania się po drogach. Z taką sytuacją mamy do czynienia w czasie prac kanalizacyjnych wiosną i późną jesienią, ale z tego powodu nie da się wstrzymać prac, ponieważ mamy na nie dotację unijną i musimy dotrzymać terminu realizacji.

Proszę o wyrozumiałość mieszkańców i ich zapobiegliwość.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam Pana, moje pytanie dotyczy dostępu do informacji odnośnie basenu krytego i pięknych obiektów sportowych przecież to jakaś kpina czy jest ktoś odpowiedzialny za promocje tak wielkiej inwestycji? Czy są jakieś ciekawe oferty np dla okolicznych szkół? Czy jest jakaś strona internetowa, oraz informacja o osobach odpowiedzialnych za zdrowie i życie mojej rodziny(ratownicy) na tych obiektach. Czy te informacje są ściśle tajne. Czy będą z tego powodu straty finansowe i jak długo?. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

Witam.

Informacje o pływalni znajdują się na naszej stronie:

http://www.nowadeba.pl/baner/sosir_nowa_deba/

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe to wprowadzamy naukę pływania na lekcjach wychowania fizycznego: od klasy 3 do 6. Uczniowie będą korzystać nieodpłatnie z obiektu w 2 razy w miesiącu, także nie będą ponosić kosztów dojazdu. Jeśli uzyskamy dotację z Ministerstwa Sportu taką formułą objęci zostaną uczniowie gimnazjów.

Inne szkoły otrzymają oferty korzystania z obiektu, tak jak i zakłady pracy.

Jeśli chodzi o budżet krytej pływalni, to założyliśmy wydatki na kwotę 1,2 mln zł, zaś dochody na 700 tys. zł. Zakładany deficyt to 500 tys. zł. I nie przewiduję, żeby w najbliższych latach się zmniejszył. Samorządy w okolicy dokładają do funkcjonowania takich obiektów.

Jeśli chodzi o ratowników, to informacji udzieli dyrektor SOSiR-u:

 

Podzrawiam

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu! Chciałabym zapytać, czy ktoś myśli o wyasfaltowaniu, a przynajmniej o utwardzeniu biegnącego w kierunku Tarnowskiej Woli odcinka ulicy Zarzecze. Droga ta nie nadaje się do użytku, obecnie płynie nią błotnista rzeka, w zwiazku z czym przejazd stanowi nielada wyczyn, latem natomiast brnie się po piasku i kurzu. Przypomnę, że w ostatnich latach ulica Zarzecze została wyasfaltowana do wysokości posesji o numerze 49, a o dalszym odcinku drogi to jest ok. 200 metrów biegnącym w kerunku kolejnych posesji (ostatnich przy tej ulicy) nikt nie pomyślał. Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na brak oświetlenia przy tej ulicy, wieczorami strach samemu chodzić, nie mówiąc o tym, żeby dzieci same wracały do domu. Proszę o podjęcie szybkich i stanowczych działań w powyższej sprawie, bo aż trudno myśleć, że mieszkamy w mieście, kiedy na wsiach większość dróg jest już wyasfaltowanych i oświetlonych. Pozdrawiam i czekam na działania.

Witam.

Przez ostatnich kilka lat trwa systematyczna zamiana nawierzchni szutrowych na bitumiczne na drogach wiejskich i osiedlowych. Nie oznacza to jednak, że temat ten udało się zamknąć. Wiele jest jeszcze do zrobienia, o czym świadczy ten wpis. Lecz jeśli taka dynamika prac modernizacyjnych na drogach, jak w ostatnich latach, zostanie utrzymana w kilku najbliższych latach, problem szutrowych nawierzchni dróg pójdzie w zapomnienie.

Staram się, aby co roku, w każdej miejscowości i osiedlu (poza Cyganami i Jadachami, gdzie asfalt ze względu na kanalizację będzie kładziony dopiero w tym roku) jakaś droga otrzymała nawierzchnię bitumiczną. W pierwszej kolejności realizowane są prace na drogach mających charakter pewnych ciągów komunikujących część wsi/osiedla z resztą miejscowości, bądź takie, gdzie znajduje się wiele gospodarstw. Ustalamy kolejność tych prac co roku z samorządami wiejskimi/osiedlowymi, biorąc oczywiście pod uwagę środki, jakie mamy w budżecie do dyspozycji na ten cel.

W tym roku w os. Dęba będziemy realizować dalszą część ul. Szpitalnej (w lesie). Jeśli chodzi o ten wspomniany fragment ul. Zarzecze, to należy zgłosić wniosek na zebraniu osiedlowym, aby mieszkańcy ustalili kolejność realizacji tego pzredsięwzięcia.Podobnie z oświetleniem ulicznym, gdyż na ten rok zebranie osiedlowe wytypowało ul. Konopnickiej do budowy fragmentu oświetlenia.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

1  «««  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS