Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

witam serdecznie. Panie Burmistrzu, od poewnego czasu drażni mnie niereagowanie Straży Miejskiej, jak i Policji na odcinku ulicy Rzeszowskiej pomiędzy Urzedem Miasta i Gminy i rondem. żadna z tych instytucji nie reaguje na rowerzystów. ja do nich nic nie mam, ale jak maja zrobiona droge rowerową to dlaczego nią nie jadą, tylko utrudniają ruch samochodom. ostatnio jechałem za radiowozem policji, jechał na tym odcinku 30 na godzine bo przed nim jechał roweżysta, zdołał go wyprzedzić pomiędzy wysepkami i pojechał dalej, śmiechu warte. pozdrawiam i nie czekam na odpowiedź, prosze tylko o interwencję w tej sprawie.

Witam.

Mimo wszystko odpowiem.

Otóż ścieżka rowerowa z formalnego punktu widzenia nie jest jeszcze skończona i odebrana przez inwestora. Dopiero po takiej procedurze, GDDKiA wprowadzi stosowną oprganizację ruchu na DK9 i wtedy służby będą mogły reagować na łamanie przepisów. W tym momencie rowerzyści  przemieszczając się drogą krajową przepisów nie łamią.

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam! Panie Burmistrzu kiedy odzyskamy parkingi przy ulJana PawlaII. Jak widze to 2, lub 4 pracowników coć robi w wykopie a soboty oczywiście wolne i nic sie nie dzieje Czs najwyższy aby te roboty już zakończyć bo brzydko to wygląd, takie rozkopane trawniki.

Witam.

Realizacja inwestycji liniowej, takiej jak budowa ciepłociągu, niesie za sobą i chwilowe zmiany w krajobrazie. To, że w wykopach nic sie nie dzieje, nie oznacza, że można je zasypać, gdyż prowadzone byly próby szczelności. Od przyszłego tygodnia (od 10.X.) rozpoczną się prace polegające na zasypaniu wykopów i uporządkowaniu terenu.

 

Wiesław Ordon

Witam. Panie Burmistrzu czy ścieżka rowerowa Nowa Dęba - Majdan Królewski zostanie dokończona. Jak narazie urywa się ona przy ul. Al. Zwycięstwa. Z poważaniem KW

Witam.

Tak, ścieżka rowerowa do ul.Sikorskiego i na dwóch kolejnych odcinach dalej będzie realizowana. Jest to efekt porozumienia Gminy Nowa Dęba i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. Zgodnie z tym porozumieniem gmina przekazała do GDDKiA dokumentację techniczną oraz grunt niezbędny do budowy ścieżki. Obecnie GDDKiA dokonała przetargu na wyłonienie wykonawcy i prace za chwilę się rozpoczną.

Podbnie jest ze ścieżką rowerową z Nowej Dęby (Dębianka) do Tarnowskiej Woli. Gmina przekazała dokumentację na znaczną część tej trasy. Obecnie GDDKiA również wyłoniła wykonawcę i widać już jego działania (prace geodezyjne). Projekt nie obejmuje 300-metrowego odcinka obejmujacego teren przed rzeką Dęba (od strony Dębianki) wraz z mostem na rzece, który jest obecnie w fazie projektowej. Dokumentacja ma być gotowa do połowy przyszłego roku i po jej przekazaniu GDDKiA dokończy projekt.

 

Wiesdław Ordon

Witam. Rok temu powstała lista osób, którzy chcieli dzięki dofinansowaniu założyć na swoich domach panele (kolektory) słoneczne. Czy Pan Burmistrz wie coś więcej na temat realizacji tego programu ? Pozdrawiam.

Witam.

Projekt, który miał objąć mieszkańców 7 gmin, nie mógł dojść do skutku, ponieważ nie zostały uruchomione planowane konkursy na tego typu zadania.
Chcę jednak poinformować, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uruchomił projekt dotacji dla instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. Szczegóły tego projektu znajdują sie na stronie NFOŚiGW:

http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,186,kup-kolektor-z-45-doplata.html

 

Podzrawiam

Wiesław Ordon

Witam serdecznie Panie Burmistrzu martwi mnie fakt ciągłej jazdy TIR-ów przez wieś Cygany. Zakaz 8 ton obowiązuje od dawna, jednakże nic w tej sprawie się nie zmienia. jak potężne tiry jeździły tak dalej jeżdżą. Policja miała sygnały o tym problemie, ale widać ją tylko jak łapią rowerzystów w Cyganach, albo stoją niewidoczni w uliczkach i czekają na okazję by komuś dołożyć bo takie odnoszę wrażenie. To chyba ich zdaniem ważna troska o bezpieczeństwo. Pytanie zatem kiedy się to zmieni i czy Pan Burmistrz interweniował u komendanta policji w tej sprawie? Widać bowiem, że sygnałami ludzi nie zaprzątają sobie głowy. czekam na odpowiedź. Z poważaniem SB

Witam.

Temat poruszania się pojazdów cieżarowych na drogach powiatowych (a taka biegnie przez Cygany) został poruszony na specjalnym spotkaniu organizowanym pzrez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba na poczatku tego roku. W spotkaniu udział wzięli zarządzający drogami powiatowymi Starosta Tarnobrzeski, urzędnicy starostwa, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciele Policji i Żandarmerii Wojskowej.

W trakcie spotkania ustalono, że żadnarmeria i policja będą przeprowadzać kontrole na tych drogach (chodziło szczególnie o Alfredówkę i Cygany), tak pod kątem prędkości, jak i tonażu. Takie kontrole były przeprowadzane dość cyklicznie. Tyle tylko, że obydwie formacje nie są w stanie ustanowić stałych patroli na tych drogach. Natomiast udział strażników miejskich w takiej kontroli jest o tyle utrudniony, że zgodnie z przepisami muszą oni na czas kontroli wzywać policję, aby można było przeprowadzać szczegółową kontrolę pojazdu, bądź mierzenia prędkości.

Dobrze byłoby więc, aby mieszkańcy jednak reagowali na powtarzające sie przypadki łamania przepisów prawa drogowego przez kierowców.

 

Z poważaniem.

Wiesław Ordon

Witam. Chciałbym zapytać kiedy ma zamiar być robiona droga w Cyganach? Tj. tzw "Szeroka ulica" bo już najwyższa pora aby zacząć coś robić.. Pozdrawiam.

Witam.

Zdecydowanie pora jest bardzo odpowiednia. Rozstrzygnięty został już przetarg wyłaniający wykonawcę tej drogi, jak też i innych dróg gminnych. Jednakże realizacja tego zadania jest uzależniona od przekazania placu budowy przez wykonawcę kanalizacji. Jest to planowane na 10 sierpnia, o ile nie zajdą jakieś niespodziewane okoliczności. Nie mniej jednak ostateczny termin realizacji zamówienia to 10 października 2010 r.

 

Pozdrawiam.

Wiesław Ordon

Szanowny Panie Burmistrzu Jestem kibicem zespołu LZS Jadachy. Jak Panu jest wiadomo klub ucierpiał z powodu powodzi (zalane boisko, na którym wygniła trawa). Z tego powodu zwracam się z zapytaniem do Szanownego Pana co gmina Nowa Dęba planuje zrobić w tej sytuacji?. Czy zostaną podjęte jakieś kroki w kierunku poprawy tej (nowej) murawy? Proszę o odpowiedz. Z uszanowaniem kibic LZS Jadachy.

Witam.

Obecnie oczekujemy na stanowisko Wojewody Podkarpackiego w sprawie przyznania gminie pomocy na usuwanie skutków powodzi. Jeśli takie środki otrzymamy w miare szybko, to postaramy sie jeszcze w tym roku dokonać zmian na tym zniszczonym boisku. Jeśli zaś nie, to złożymy wniosek do programu LEADER, do realizacji w roku przyszłym. Nie mniej jednak w najbliższym sezonie LZS Jadachy będzie swoje mecze rozgrywać na innym boisku na terenie gminy.

 

Wiesław Ordon

panie burmistrzu, chwilę temu na infonowadeba.pl ukazał się artykuł odnośnie nie dotowania Ratusza. W komentarzach zadano dużo pytań co do których nie odniósł się Pan w żaden sposób. Teraz po Nowej Dębie krąży tekst z blogu "skrzywdzonego" pana Ostapki. Czy może się pan odnieść do tego? Czy nie odnosi się pan do tego tematu, bo to prawda?

Witam.

W sprawie dotowania organizacji pozarządowych przez Gminę Nowa Dęba udzieliłem pisemnie red. M. Ostapce wyczerpujących informacji, jakieś 1,5 miesiąca temu. Ponieważ nie zauważyłem, aby ujrzały one światło dzienne (czyli jakąś kontynuację pierwszego tekstu o braku dotacji dla Ratusza), proponuję, aby Szanowny Pan/i zwrócił/a się o te informacje do p. redaktora.

 

Wiesław Ordon

1  «««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS