Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Dzień Dobry Mam pytanie czy jest możliwość nabycia monet okolicznościowych z okazji 50 lecia nadania praw miejskich miastu Nowa Dęba. Bardzo dużo osób niewiedziało że takowe monety były sprzedawane w dniu militariady a chciało by posiadać taką pamiątkę a także wysłać do rodzin mieszkających poza Nową Dębą i granicami kraju

Witam.

Monety okolicznościowe z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Nowej Dęnie można nabyć w tymczasowej siedzibie SOK na ul. Słowackiego (Spółdzielnia Inwalidów) oraz na imprezach organizowanych przez SOK.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam. Chciałbym się dowiedzieć kto ustala ceny wejściówek na imprezę nad zalewem 16-17 lipca. Ceny są porównywalne do jednej z największych imprez w Polsce pt. ,,Oblężenie Malborka". Myśle że w naszej gminie nic z takim rozmachem nie będzie zrobione więc proszę mi odpowiedzieć skąd tak wysokie ceny za wejście? Z poważaniem K.W

Witam.

Nie jest to impreza gminna, tylko komercyjna. Należy sie w tej sprawie zwrócić do organizatora, którym jest prywatna firma, ustalająca ceny biletów.

 

Z poważaniem

Wiesław Ordon

Dlaczego strona info Nowa Deba niedzila prawidlowo

Witam.

Gmina Nowa Dęba nie prowadzi strony InfoNowaDeba.pl

 

Wiesław Ordon

Dzień dobry, czy istnieje możliwość dofinansowania usuwania azbestu? Mam na myśli ewentualne dofinansowanie takich działań jak: demontaż, pakowanie, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest, wymiana lub likwidacja pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest itp. Wiem, że do końca 2009 r. funkcjonował Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Goaspodarki Wodnej, z którego można było udzielać dotacji osobom fizycznym (jedynie ?). Czy ktoś (gmina, starostwo, inne organy) obecnie dofinansowuje takie działania dla przedsiębiorców - osób prawnych?

Witam.

Pod koniec czerwca Rada Miejska podjęła uchwałę, której celem jest dofinansowanie do kosztów odbioru i utylizacji azbestu zawartego w materiałach budowlanych (głównie pokrycia dachowe, elewacje).

Ustawa obejmuje osoby fizyczne, jednostki organizacyjne gminy i powiatu oraz przedsiębiorców i inne osoby prawne, ale tylko takie, które zgodnie ustawą o finansach publicznych nie działają w celu osiągnięcia zysku (np. fundacje pozytku publicznego, itp.).

Ze szczegółami tej uchwały można zapoznać się w pok. 216 u pracownika Małgorzaty Flis. Uchwała będzie udostępniona w naszym BIP-ie po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

 

Wiesław Ordon

Witam.Jestem mieszkańcem Chmielowa,a dokładnie dzielnicy "Mogiły".Kilka razy na dzień przejeżdżam "drogą" w stronę szkoły.Przy łuku drogi obok Zakładu Karnego jest" odcinek specjalny","czarny punkt",kompletnie zdewastowanej jezdni,pełnej wyrw których nie ma jak ominąć.Sytuacja powtarza się co roku.Zresztą cała ta droga od machowa to jakaś "ziemia niczyja".Czy do czasu remontu (o ile taki ma buć)można by było zasypać te dziury jakimś kamykiem trzeciej kategori????!!!!Przecież to wstyd aby tak wygłądała droga do "strefy".Panie Burmistrzu!!!proszę nacisnąć odpowiednie służby!W imieniu zdesperowanych mieszkańców "Mogił"i użytkowników drogi-P

Witam.

W poniedziałek rozstrzygniemy przetarg na remonty cząstkowe dróg. Około połowy kwietnia prace na drodzeSiarkowej winny być zakończone. Za utrudnienia w ruchu przepraszam.

Dodam natomiast, że droga ta wymaga generalnego remontu. W tym celu wykonaliśmy dokumentację techniczną, ale wartośc tego remontu została skosztorysowana na 2 mln zł. W momencie, gdy budujemy drogę Strefową, nie jestemy stanie zrealizować modernizacji drogi Siarkowej.

Będziemy poszukiwać środków na zrealizowanie tego zadania w kolejnych latach.

 

Wiesław Ordon

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć czy droga przy kościuszki 106/108/110 zostanie wkońcu odnowiona. I ile jeszcze czasu zajmie aby ta droga była odnowiona. Pozdrawiam

Witam.

Ul. Kościuszki nalezy do kategorii dróg powiatowych. Na dzień dzisiejszy nie mam informacji czy ta droga będzie przez powiat modernizowana.

 

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu niecałe pół roku temu obserwowałem montaż nowego oświetlenia na krajowej 9 w okolicach naszego ronda. Jadąc wczoraj i dziś 9 zauważyłem że słupy które mają pół roku są wymieniane na nowe zatem o co chodzi? Czy już się zdążyły zużyć? Czy nasza gmina posiada takie środki że co pół roku będziemy wszystko wymieniać na nowe?

Witam.

Słupy przy DK9 w okresie letnim wymieniała PGE Dystrybucja, gdyż są jej własnością. A ponieważ wykonawca inwestycji nie zrealizował jej zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, musi obecnie poprawić swoją pracę. Oczywiście w ramach obowiązujacej umowy.

Gmina w tym przypadku nie miała związku z realizowaną inwestycją.

 

Wiesław Ordon

Witam,mieszkancy ul. Mickiewicza ciagle dopytuja sie co z wymiana oswietlenia ulicznego co mialo byc w tym roku,prosze o podanie im powodu rezygnacji !

Witam.
Zgodnie z decyzjami Rady Miejskiej w sprawie budżetu na rok obecny, nie było w planie wymiany oświetlenia na ul. Mickiewicza. Zadanie to zrealizujemy wtedy, gdy będziemy mieć w budżecie środki na to zadanie.

 

Wiesław Ordon

1  «««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS