Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam! Mam małe pytanie w sprawie basenu po ile on jest i o której do której jest otwarty?????

Witam.

Nieco szczegółów można znaleźć na naszej stronie:

 

http://www.nowadeba.pl/sport/art162.html

 

Wiesław Ordon

 

Witam.Czy ktoś zajmuje się odśnieżaniem chodników w Tarnowskiej Woli,czy trzeba sobie odśnieżać we własnym zakresie?.Pozdrawiam. Witam. Zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, za odśnieżanie chodnika przyległego do posesji odpowiada właściciel tej posesji. a co z chodnikami w nowej dębie kto ma odśnieżać chodniki które nie przylegają do posesji? a te co przylegają do posesji to same się odśnieżą? jakie sankcje czekają tych co nie wywiązują się ze swych obowiązków ? niech pan burmistrz pospaceruje po miejskich chodnikach na pieszo nie samochodem i niech pan to zrobi jeszcze przed interwencją w służbach komunalnych by pan odczuł to na własnych stopach jak mieszkańcom się po nich chodzi. mam nadzieję że doczekamy się porządnie odśnieżonych chodników nie pogłaskanych pługiem po wierzchu ale tak solidnie.

Witam.

Za odśnieżanie chodników w mieście odpowiadają zarządcy nieruchomości: gmina, powiat, spółdzielnie mieszkaniowe, osoby prywatne.

Gmina posiada umowę z PGKiM na świadczenie usług w zakresie odśnieżania i zwalczania śliskości. Spółka ta świadczy tożsame usługi dla Powiatu Tarnobrzeskiego. łacznie to kilkadziesiat km dróg i drugie tyle chodników.Spółka stara się realizować te prace na miarę możliwości sprzętu, który jest w dyspozycji. Ostatni atak zimy, przerwał porządkowanie chodników, które realizowane było w ubiegłym tygodniu, gdzie zdzierano zlodowaciałą nawierzchnię. Nie da się dziś odśnieżyć chodników do czarnej nawierzchni, bez niszczenia ich nawierzchni. Takie prace rozpoczną się, gdy nieco podniesie się temperatura. Obecnie chodzi o to, by w ogóle można było się po nich przemieszczać.

 

Wiesław Ordon

 

 

Witam. Dlaczego pomimo opadów śniegu nie jest odśnieżana ulica Spacerowa od piątku 12.02.2010 do niedzieli 14.02.2010 godz. 14:00. Ponadto brak tablicy z nazwą ulicy. Wyjście pieszo utrudnione a samochodem niemożliwe. Czy mamy firmę która tym się zajmuje czy może mamy to zrobić sami ręcznie. Pozdrawiam

Witam.

Drogi gminne i powiatowe na ternie miasta oraz przylegające do nich chodniki, utrzymywane są w okresie zimowym przez PGKiM, na mocy przetargów. Zakres utrzymania jest bardzo obszerny, obejmuje drogi od ul. Borowej w Porębach Dębskich do ul. Nadole w Dębie; łącznie kilkadziesiąt km dróg i drugie tyle chodników. Od soboty cały sprzęt, będący w dyspozycji PGKiM był uruchomiony do akcji zimowej. Niestety, nie da się w jednym czasie załatwić wszystkich oczekiwań. Są drogi i chodniki, które ze względu na ruch drogowy i pieszy muszą byc odśnieżone wcześniej niż inne.

Tak więc ul. Spacerową zrobiono wtedy, gdy tylko można było użyć sprzętu.

Jeśli chodzi o tablicę z nazwą ulicy, wykonawcą przebudowy ul. Wczasowej ustawi ją na wiosnę.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam Pana Burmistrza. Moze zbyt wczesnie ale wydaje mi się to odpowiednia pora, mianowicie czy jest taka możliwosc aby Nowy Basen nosił imię św.p. Pana Andzeja Gerwatowskiego? Nikt tak jak on nie włozył tyle trudu abysmy w miare mozliwosci pływali. Wychował wielu ratowników i uczył pływac od pokolen , od obozu w Piaskach po nauke na wielu innych akwenach w naszym regionie.To była jego pasja. Szkoda jedynie ze nie doczekał sie tego basenu za życia. Prosze o poruszenie tematu na najblizszej sesji, ewentualnie przeprowadzenie ankiety na stronie UMiG Nowa Dęba. Mysle ze pomysł warty poruszenia. Pozdrawiam serdecznie i gratuluje raz jeszcze wspaniałego osrodka.

Witam.

Pomysł podobny, jak Pański, zrodził się wiele miesięcy temu. Dyskusja przetoczyła się wśród osób, którzy znali i współpracowali ze śp. Andrzejem Gerwatowskim, w tym wśród środowiska ratowników wodnych. Ostatecznie zdecydowano, póki co, aby pamięć pana Andrzeja uczcić okolicznościową tablicą, która zawiśnie w holu pływalni. Odbyłoby się to wydarzenie na przełomie maja/czerwca, wraz z memoriałem pływackim jemu poświęconym.

Być może Pański wpis ponownie spowoduje dyskusję na ten temat, do czego zachęcam mieszkańców. I dopiero wtedy mógłby byc przedmiotem uzgodnień w gronie rady.

Za gratulacje dziękuję i zachęcam do korzystania z pływalni.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

 

 

Witam. Czy planowane są parkingi wzdłuż ul. Krasickiego na wysokości Weterynarza i na wysokości sklepu Orzecha. Przejazd w godzinach szczytu ( okolice godz. 15) jest bardzo utrudniony.

Witam.

Gmina posiada dokumentację techniczną na parkingi przy ul. Krasickiego. Mają one nieco inny charakter niż na ul. Jana Pawła II, gdyż są to zespoły 3-4 miejsc parkingowych, przedzielone zielenią, co wynika z uwarunkowań prawa budowlanego. Obecnie uzyskujemy stosowne pozwolenie na budowę.

Parkingi na wysokości wspomnianych firm będą realizowane.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon.

Witam Panie Burmistrzu. Jadąc ulicą Mickiewicza widzę codziennie samochody zaparkowane przy i na przejściu dla pieszych. 100 m dalej są natomiast wolne miejsca na nowym parkingu. Czy aby nasza Straż Miejska nie udała się na urlop. Pozdrawiam

Witam.

Straż Miejska co miesiąc wypisuje kilka mandatów za niestosowanie przepisów dotyczących ruchu drogowego w okolicach przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza. Najczęściej są to osoby spoza tego rejonu, a nawet spoza naszej gminy. Nie zawsze jednak postój samochodu w okolicach przejścia dla pieszych to łamanie prawa. Kiedy zachodzi taka sytuacja, określają przepisy Prawa o ruchu drogowym, które strażnicy miejscy zobowiazani są stosować.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam Panie Burmistrzu... Jestem mieszkańcem Jadachów (Górki) chciałam zapytać czy będzie zrobiony chodnik od cmentarza w stronę \"lisich jam\" jak tak to kiedy... Ponieważ dojazd rowerem do cmentarza i kościoła DK9 jest niebezpieczny szczególnie zimą... Pozdrawiam wyborca...

Witam.

Obecnie nie jest realna realizacja budowy chodnika przy DK9 od Lisich Jam w stronę cmenatrza, ponieważ nie ma takich uzgodnień z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. Nad dalszą częścią chodnika, bardzo potrzebnego mieszkańcom Jadachów, będziemy rozmawiać z GDDKiA, aby ustalić realny  termin realizacji, ponieważ mamy już uzgodnienia dotyczące wspólnych inwestycji w roku bieżącym i kolejnym.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, a ja mam nadzieję, że uda sie osiągnąć porozumienie z zarządcą DK9.

 

Pozdrawiam

Wieśław Ordon

Panie Burmistrzu szukam pracy czy nie wie pan gdzie mogę coś znaleść może w urzędzie potrzebujecie do prac interwencyjnych ??

Witam.

W takich sprawach mieszkańcy przyjmowani są przez burmistrza we wtorki w godzinach pracy urzędu.

 

Wiesław Ordon

1  «««  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS