Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam Panie Burmistrzu Powołując się na Gazetę Nowiny Gmina Nowa Dęba otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego 50 tys zł na odkomarzanie. Chciałem zapytać czy to prawdziwa informacja a jeśli tak to w jakim terminie zacznie się akcja Pozdrawiam

Witam.

Otrzymaliśmy informację od Wojewody Podkarpackiego o przyznaniu nam środków na odkomarzanie. Obecnie trwa opracowywanie specyfikacji do zamowienia publicznego, w tym określenie terenów, gdzie te zabiegi będą prowadzone. Po jej przygotowaniu ogłosimy przetarg na realizację tejże usługi. Po podpisaniu umowy z wykonawcą ogłosimy informację, gdzie i w jakich terminach odkomarzanie będzie się odbywać.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu na stronie http://www.cygany.pinger.pl/ pojawiła się informacja o znalezieniu w Cyganach niewypału. Dokonali tego pracownicy firmy wykonującej kanalizację koło stadionu. Czy jest to informacja potwierdzona? Czy niewypazostał usunięty przez saperów? Czy tamten teren jest bezpieczny (gmina sprzedaje tam działki no i jest stadion? pozdrawiam wb

Witam.

Pocisk odkryty przez firmę budującą kanalizację został zabrany przez patrol saperski. Prace budowlane na ten moment zostały wstrzymane. Obecnie popisaliśmy umowę z firmą, ktora zajmuje się badaniem terenu pod kątem znajdowania sie na nim niewybuchów i niewypałów. Po sprawdzeniu określonego w umowie terenu, jeśli nie będzie przeszkód, prace zostaną wznowione.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu!! Czy SP2 w Nowej Dębie doczeka się w końcu np.pomalowania ścian w wewnątrz i z zewnatrz,ocieplenia itp.???

Witam.

Gmina Nowa Dęba złożyła wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego o wsparcie termomodernizacji 4 obiektów użyteczności publicznej: SOK-u, OPS-u, SP2 i P5. Nasz wniosek znalazł sie na liście podstawowej wniosków dofinansowanych. Dzięki temu obiekty te zostaną zmodernizowane. W pierwszej kolejności dom kultury, natomiast pozostałe po rozstrzygnieciu przetargu na realizację pozostałej części zadania. Cały projekt będzie trwał do końca lata 2011 roku.

 

Wiesław Ordon

Witam, w związku z tym, że jakiś czas temu w Chmielowie była prowadzona akcja zbierania podpisów poparcia dla budowy w Chmielowie stacji kolejowej na linii Ocice - Rzeszów, chciałbym zapytać jakie są dalsze plany dotyczące tej inwestycji? Czy zostały podjęte jakieś konkretne działania w tym kierunku, kiedy można się spodziewać pierwszych prac? pozdrawiam Jakub Byczek

Witam.

Wniosek władz samorządowych i mieszkańców Chmielowa został zawieziony do Dyrekcji PKP PLK SA O/Kraków, gdzie przeprowadziłem rozmowy z dyrektorem Władysławem Żmudą w tej sprawie. Obecnie czekamy na ostateczną decyzję PKP PLK SA w Warszawie.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Czy w związku z podtopieniami upraw rolniczych Komisja Rolnicza lub Burmistrz podjeli temat zwolnienia z podatku rolnego tych rolników , którym uprawy powymakały?

Dzień dobry.

 

Komisja ds. szacowania strat w uprawach polowych nie ma uprawnień w sprawie podatku od nieruchomości.

Sprawy te, zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa, są w kompetencji burmistrza, na indywidualne wnioski mieszkańców.

 

Wiesław Ordon

Witam, chciałbym się zapytać czy jest możliwość odkomarzenia terenów naszego miasta. To co się dzieje to jakaś plaga. Warszawa, Tarnobrzeg, Rzeszów - to kilka miast, które podjęły się odkomarzania. Koszty nie są duże. Cytuje: " Tarnobrzegu trwa odkomarzanie. Wstępnie koszt przedsięwzięcia oszacowano na 20 tysięcy złotych."(echo dnia). Myślę, że w naszym mieści kwota ta mogłaby się zamknąć w 10 tys złotych. Bardzo proszę o rozważenie mojej propozycji - jestem przekonany, że cała społeczność Nowej Dęby byłaby bardzo wdzięczna. Szczególnie chodzi mi o odkomarzenie terenów Miasta Nowa Dęba a w szczególności i okolic stadionu Sosir, gdzie nasze pociechy nie mogą w spokoju uprawiać sportów. Pozdrawiam serdecznie.

 

Witam.

Obecnie mamy podtopione na terenie gminy kilkaset hektarów pól, które mogą być potencjalnym miejscem wylęgu komarów. Do tego olbrzymie połacie lasów, gdzie w zastoiskach wodnych mamy wylęgarnię komarów, no i zbiorniki wodne. Prowadzenie akcji odkomarzania na 1 hektarze to wydatek z budżetu gminy od kilkudziesieciu do kilkuset zł. Poza tym odkomarzanie na obszarach leśnych wymaga zgody na użycie preparatu od właściwego instytutu ds. badań nad leśnictwem.

Wynika z tego, że winniśmy poświęcić na ten cel duże pieniądze (zapewne kilkadziesiąt tysięcy zł), których w budżecie nie mamy.

 Czy należy w związku z tym rezygnować z zaplanowanych inwestycji bądź innego rodzaju wydatków? A dodam, że kolejne środki w budżecie gminy będą niezbędne np. na stypendia szkolne, które do tej pory były finansowane z budżetu państwa. Teraz, w ciągu roku, 20% musimy zabezpieczyć z własnych środków (tj. ok. 50 tys. zł). Dziś musimy doprowadzić do porządku rozkopane i rozmyte drogi po podtopieniach, poprawić rowy, przepusty. Straty wyszacowano na 1,3 mln zł. Nie wiem jakie środki otrzymamy z budżetu państwa, gdyż są gminy, gdzie te problemy z wodą są naprawdę poważniejsze. Myślę, że to są większe dylematy niż odkomarzanie. Komary uprzykrzają życie, ale nie jest to najważniejszy problem obecnie w gminie.

 

Jeśli chodzi o ościenne gminy to odkomarzanie robi Tarnobrzeg, który ma budżet 4-krotnie większy od Nowej Dęby. Ale też powierzchnię o połowę mniejszą od naszej gminy.

Wiesław Ordon

Witam, Czy przewidywane jest w najbliższym czasie załatanie dziur na ulicy Kościuszki przy przejeździe kolejowym w pobliżu przystanku PKP? Kierowcy chcąc ominąć dziury w jezdni robią slalom, co stwarza niebezpieczeństwo ruch drogowego, szczególnie dla nadjeżdżających z przeciwnego kierunku. pozdrawiam Robert Wołosz

Witam.

Ulica Kościuszki jest drogą powiatową. Utrzymaniem tej drogi zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnobrzegu z/s w Nowej Dębie. Od poniedziałku (7 czerwca) ZDP prowadzi prace remontowe na drogach powiatowych w mieście. W planach remontowych jest także ulica Kościuszki.

 

Wiesław Ordon

Drogi Panie burmistrzu!! Kiedy zaczną sie prace wyremontowania budynku SOK?? Miały zacząć się w maju a jeszcze się nie zaczeły.

Witam.

Na koniec kwietnia ogłosiliśmy, po skompletowaniu dokumentacji, przetarg na przebudowę i termomodernizacjęSOK-u. Obecnie otwarte zostały 2 oferty, które spłynęły od potencjalnych wykonawców. Trwa procedura, zgodna z ustawą o zamówieniach publicznych, sprawdzenia tych ofert. Zakładam, że około połowy czerwca umowy zostaną podpisane, w następnej kolejności wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, po wyprowadzeniu z SOK-u domu kultury i biblioteki. Kiedy konktretnie rozpoczną sie pracę, będę więdział po wyłonieniu wykonawcy.

 

Wiesław Ordon

 

1  «««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS