Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Dzień dobry, Kiedy wreszcie będą należycie odśnieżone drogi w Nowej Dębie oraz droga od Jadach do Ocic. Tej zimy droga od Jadach do samego Tarnobrzega nie była odśnieżana chyba ani razu, na tych grudach śniegu 3 tygodnie temu uszkodziłem zawieszenie samochodu, nie mówiąc już o niebezpieczeństwie jakie jest stwarzane, przez tak zaśnieżone drogi, a nie odśnieżany śnieg zamienia się w grudy, które są jeszcze bardziej niebezpieczne, niż jak jest świeży sypki śnieg. Niech ktoś wreszcie zrobi z tym porządek. Proszę wreszcie "pogonić" kogoś, aby się tym zajął, nie wiem kogo i mnie to nie obchodzi, ASA, PGKiM, ktokolwiek. Ktoś powinien ponieść konsekwencje za taki stan dróg, a nie tylko zbierać pieniądze do miasta za fotoradar w Tarnowskiej Woli. Proszę o zamieszczenie odpowiedzi na stronie nowadeba.pl. Z poważaniem

Dzień dobry.
Drogami na terenie Gminy Nowa Dęba zarządza kilku właścicieli: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Powiat Tarnobrzeski, Gmina Nowa Dęba.Za utrzymanie dróg, tak zimą, jak i w okresie letnim, odpowiadają ich zarządcy.
Droga Jadachy- Ocice jest własnością Powiatu Tarnobrzeskiego, do granic Miasta Tarnobrzega, znajdujących się pomiędzy Chmielowem i Ocicami. W przypadku zdarzeń na drodze, w wyniku których doszło do uszkodzenia samochodu, należy ustalić na jakim odcinku drogi doszło do zdarzenia i wystąpić w tej sprawie do Powiatu Tarnobrzeskiego bądź Miasta Tarnobrzega.
Jeśli chodzi o fotoradar w Tarnowskiej Woli, nie jest on własnością gminy tylko Inspekcji Transportu Drogowego.
Pozdrawiam
Wiesław Ordon

Witam.W Rozalinie od jakiegoś czasu trwają prace geodezyjne panowie geodeci twierdza ze działają na zlecenie UMIG Nowa Dęba jednak na stronie internetowej nie znalazłem informacji na ten temat , proszę o informacje .

Witam.

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków prowadzona jest w Rozalinie na zlecenie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Mieszkańców zachęcam, aby korzystali z możliwości sprawdzenia jak ta modernizacja przebiega.

Więcej informacji na naszej stronie http://www.nowadeba.pl/informator/art1043.html

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu w Echu Dnia i na Infonowadeba.pl są wiadomości, że radni nie zgodzili się na dopłatę do budowy komisariatu w Nowej Dębie. Ja pytam dlaczego? Przecież na placu odzyskanym od Policji można by chyba zarobić tyle co by się dopłaciło do budowy?

Witam.

Temat budowy nowego komisariatu dla nowodębskiej policji podjęliśmy z radnymi w roku 2008. Uznaliśmy wtedy, ze wraz z powiatem bedziemy w stanie spełnić oczekiwanie Policji na dofinansowanie 50% procent kosztów budowy nowego obiektu. Oczekiwano od nas, że przygotujemy także dokumentację techniczną, co dla Komendy Głównej Policji byłoby argumentem za wstawieniem tego zadania do budżetu centralnego. Toteż w roku 2009 wraz z radnymi zdecydowaliśmy o zabezpieczeniu 300 tys. zł na wykonanie dokumentacji. Postawiłem jednak warunek przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, że wykonamy tę dokumentację, wtedy, gdy dostaniemy zapewnienie realizacji zadania w ciagu 2 lat, tak aby dokumentacja się nie zdezaktualizowała, a pieniadze nie poszły na marne. Niestety, nikt takiej deklaracji nie chciał złożyć. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że w następnych latach trudno będzie podjąć się tego zadania, gdy podejmiemy duże zadania inwestycyjne.

Temat ponownie pojawił się  w roku 2011,  kiedy to radni Klubu Ratusz bez konsultacji z burmistrzem czy radnymi, wręcz w tajemnicy, rozpoczeli rozmowy z Komendą Wojewódzką Policji. Dopiero gdy doszło do konieczności ustalenia lokalizacji, nie można bylo tego dłużej robić "w konspiracji" i sprawa wyszla na jaw. Radni i burmistrz mimo takiego działania radnych Klubu Ratusz nie odzucili propozycji współpracy. Rozmowy toczono nadal, w wyniku których powstała koncepcja usytuowania budynku komisariatu na działce przy ul. Leśnej (po byłym przedszkolu). Niestety, środki budżetowe, ze względu na zaangażowanie inwestycyjne, nie pozwalały na przesunięcia tak dużych kwot i radni byli zmuszeni odrzucić propozycję. co nie znaczy, że całkiem zaniechano tego pomyslu. Burmistrz przeprosił przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji za zamieszanie, a przedstawiciele KWP burmistrza za podjecie rozmów z osobami nie mającymi delegacji od Rady Miejskiej. Obie strony wyraziły chęć współpracy, co mam nadzieję będzie mozliwe w niedalekiej przyszłości.

Należy tylko mieć nadzieję, że to zamieszanie nie zaszkodzi wizerunkowi Nowej Dęby.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu przeczytałem w internecie, że w każdej gminie musi być lądowisko dla LPR, np. stadion, boisko, polana, i w razie potrzeby zabezpieczane jest przez straż pożarną, czy w naszej gmimie jest takie wyznaczone? Przeczytałem na infonowadeba.pl, że asfalt będzie zdzierany z kilku ulic, mi się ten pomysł podoba, kiedy ewentualnie miałoby to nastąpić?

Witam.

1. Nasza gmina, podobnie jak i inne gminy, była zobligowana do wyznaczenia lądowiska dla helikopterów w sytuacjach nadzwyczajnych. Takie miejsce zostało wskazane na płycie stadionu miejskiego. Dodam, że lądowisko profesjonalne dla helikopterów znajduje się na terenie naszej jednostki wojskowej.

 

2. Pomysł zdjęcia asfaltu z części centralnych ulic miasta nie jest czymś nowym. Dojrzał on obecnie do przeanalizowania, gdy realizować będziemy przebudowę plant miejskich, które otrzymają nawierzchnię granitową. Oczywiście nie stanie się to już, pomysł wymaga przelania na projekt techniczny, co mogłoby być zrealizowane w roku przyszłym, zaś praktyczne wykonanie mogłoby nastąpić w ciągu kolejnego lub następnego roku. Projekt miałby objąć części ulic przyległych do plant: część ul. Jana Pawła II, część ul. Krasickiego i część Al. Zwycięstwa. Ul. Żeromskiego uzyska nawierzchnię granitową na wysokości domu kultury.

Powtarzam, że jest to pomysł i wymaga on akceptacji Rady Miejskiej. Wiele takich projektów widać w różnych miastach. Myślę, podobnie jak Pan, że i w Nowej Dębie warto by taki przedsięwzięcie podjąć.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu, podobno w Majdanie Królewskim i Tarnobrzegu będą poszukiwania ropy i gazu. Dlaczego nie będzie w naszej Gminie? Czy wiadomo już, że u nas nic nie ma? Czy to świadome pominięcie Dęby?

Witam.

 

Na naszej stronie internetowej są obwieszczenia mówiące o tym, że badania będą prowadzone na obszarze kilku powiatów, w tym na terenie Gminy Nowa Dęba.

Badania będą prowadzone pod kątem poszukiwania gazu tradycyjnego, jak i łupkowego. Firma, która będzie prowadzić badania, wykonała już dokumentację fotograficzną dróg, po których poruszać się będzie ciężkim sprzętem do prowadzenia tych badań.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

 

Jest niedziela 27 maja, przed południem na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Leśnej zdarzył się kolejny wypadek. Mozna dziś zadać sobie pytanie dlaczego kolejny i co jest powodem tego ze wypadki i częste kolizje są własnie w tym miejscu. Kiedyś było wysłane do Pana zapytanie o progi zwalniające na tej ulicy, niestety nic z tego. Nikt nie spróbował zrobić czegoś, by poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Wiadomo, są znaki, których kierowcy powinni przestrzegać, jest tez brawura, z którą ciężko walczyć jakimikolwiek przepisami. Prędkość jaka tutaj rozwijają samochody jest ogromna, przy zderzeniu powoduje to ogromne skutki.Na przykład dziś, samochód odbił się dosyć daleko, całe szczęście ze nie wbił się w pobliskie drzewo. Gdyby przeglądnąć dziś policyjne statystyki, to właśnie skrzyżowanie Leśnej i Mickiewicza najbardziej niebezpieczne w naszym mieście. Jak widać nie dociera do to rządzących naszym miastem. Ale czy trzeba czekać, aż kogoś nie uratuje poduszka powietrzna i straci życie?

Witam.

Jak można odczytać ze strony internetowej gminy, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej modernizacji ulicy Leśnej.

To do projektanta będzie należało szukać rozwiązań służących poprawie warunków bezpiecznego użytkowania drogi, a później wykonanie tych rozwiązań projektowych.

Dokumentacja winna byc gotowa w tym roku i zamierzamy ubiegać sie o śrdki zewnętrzne na ten projekt w roku przyszłym.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Dzień dobry. Chciałabym się zapytać jak będzie wyglądała sprawa z dotacją do wody i kanalizacji ścieków? Czy osoby mające gospodarstwo będzie musiało składać wniosek o dotację czy obniżka ceny będzie automatycznie wliczona przy odbiorze rachunku?

Witam.

Mieszkańcy, na wniosek burmistrza miasta i gminy Nowa Deba, zaakceptowany przez Radę Miejską, będą płacić stawkę niższą, zaś dopłatę PGKiM otrzyma bezpośrednio z budżetu gminy. Nie będą musieli więc składać żadnych wniosków.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam Pana.Naczelny Sąd Adm. orzekł, ze urzędy gmin które pobierają od mieszkańców pieniądze na budowę kanalizacji robią to niezgodnie z prawem i musza je zwrócić. W naszej gminie (Chmielów Cygany Jadachy) są tego przypadki. Jak gmina postąpi w tym przypadku i na jakich zasadach zostaną podłączeni ci którzy nie wpłacili ani złotówki.

Witam.

Rozstrzygnięcie sądowe dotyczy środków, jakie gminy uzyskiwały od mieszkańców na budowę sieci kanalizacyjnej. Natomiast w przypadku naszej gminy nie ma takiej praktyki: nie pobieramy środków na budowę sieci kanalizacyjnej!

Gmina Nowa Dęba występuje jedynie jako inwestor zastępczy przy budowie przyłączy kanalizacyjnych, których realizacja zgodnie z przepisami prawa należy do właściwości mieszkańca. Środki zbierają komitety, a zadanie w imieniu mieszkańców realizuje gmina, gdyż wtedy koszty są niższe, niż gdyby mieszkaniec realizował indywidualnie.

 

Wiesław Ordon 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS