Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam! Mam pytanko, czy jeśli nastąpi otwarcie basenu to równocześnie będzie otwarta siłownia dla kobiet?

Witam.

Na obiekcie znajdują sie pomieszczenia pod wynajem, gdzie można ulokować niewielką siłownię. Jeśli znajdzie się chętny i w przetargu wygra dzierżawę pomieszczenia, to może taką siłownię założyć. Gmina, póki co, nie będzie tam lokować własnej siłowni, dając szansę na działalność gospodarczą własnym mieszkańcom. My koncentrujemy się na podstawowym zadaniu, jakim jest prowadzenie krytego basenu.

 

Wiesław Ordon

Dzień dobry panie Burmistrzu! Kto w naszym mieście zajmuje się pracami związanymi z drzewami. Pytam, ponieważ na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Sikorskiego rosną dęby, a pomiędzy ich konarami w środku jest latarnia. Przez ilość gałęzi nie daje tyle światła ile trzeba, a na skrzyżowaniu (mimo że nie jest ono duże) światło jest potrzebne- proszę więc o interwencje w tej sprawie. Moje drugie pytanie związane jest z wymianą latarni na ul. Mickiewicza- kiedy to nastąpi i czy zostaną wymienione wszystkie latarnie od początku ulicy do końca. Pytam ponieważ za skrzyżowaniem na tej ulicy są nowsze latarnie (prąd ciągnięty ziemią), ale światło jest "pomarańczowe". Miło by było gdyby zostały wymienione i te. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

Witam.

1. Podczas wiosennych prac pielęgnacyjnych przy drzewach postaramy się prześwietlić drzewa na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sikorskiego.

2. Projekt modernizacji oświetlenia ulicznego dotyczy odcinka od ul. 1 Maja do ul. Leśnej, gdzie znajduje się stare oświetlenie, zawieszone na przestarzałych słupach, które wymagają wymiany. Wymiana tego oświetlenia planowana jest na rok 2011. Natmiast odcinek od ul. Leśnej do Sikorskiego posiada stosunkowe nowe oświetlenie, które nie będzie wymieniane, gdyż byłoby to działania nieracjonalne ekonomicznie.

 

Pozdrawiam.

Wiesław Ordon

Witam.Czy ktoś zajmuje się odśnieżaniem chodników w Tarnowskiej Woli,czy trzeba sobie odśnieżać we własnym zakresie?.Pozdrawiam.

Witam.

Zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, za odśnieżanie chodnika przyległego do posesji odpowiada właściciel tej posesji.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

witam Prośba by przeprowadzić akcje - pt -bezpieczniej na drogach w gminie Nowa Dęba. Z pewnościa będzie kilka wypadków mniej.więc skala oszczędności olbrzymia.Oto przykład jak można to sprawnie zrobić - wierze ze Pan Burmistrz też zadziała. - Policjanci razem z proboszczami rozdawali opaski odblaskowe Kilkaset sztuk opasek odblaskowych rozdali policjanci wspólnie z proboszczami parafii w Dobrzechowie, Godowej i Wysokiej Strzyżowskiej (powiat strzyżowski). (Archiwum) Wierni otrzymali je po wieczornych i rannych nabożeństwach. Podobną akcję wspólnie ze strzyżowskimi samorządowcami policjanci planują przeprowadzić w tym roku w innych miejscowościach.Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci do 15lat poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, powinny nosić elementy odblaskowe tak, aby były widoczne dla innych uczestników ruchu. Takie elementy zapewniają bezpieczne poruszanie się po drodze pieszemu i rowerzyście w każdym wieku

Witam.

Od wielu już lat gmina we współpracy z Policją realizuje projekt "Bezpieczne dziecko na drodze". Finansujemy zakupy odblasków dla uczniów klas pierwszych we wszystkich szkołach podstawowych naszej gminy. Do tego dzieciaki otrzymują plany lekcji. Policjanci natomiast prowadzą pogadanki o zachowaniu się pierwszaków w drodze do i ze szkoły, a także o innych aspektach bzpiecznego zachowania uczniów.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu czy kiedy kolwiek powstanie w Nowej Dębie obwodnica i kiedy ktoś naprawi porządnie chodnik przy jednostce wojskowej.

Witam.

Budowa obwodnicy Nowej Dęby to temat funkcjonujący w dokumentach planistycznych iod kilkudziesięciu lat. Jej realizacja należy do właściwości Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/Rzeszów. UZależniona jest od możliwości finansowych państwa. W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać pomysły zrealizowania tego projektu wraz z budową obwodnicy Kolbuszowej. Taki plan ma większe szanse realizacji. Jednakże cięcia finansowe w GDDKiA O/Rzeszów w ubiegłym roku spowodował, że żadne prace projektowe się nie rozpoczęły.

Chodnik przy DK9 wzdłuż jednostki wojskowej należy do GDDKiA. Zgłaszałem nienajlepszy stan chodników nie tylko w tej części os. Dęba. POnieważ minął już okres gwarancji na te chodniki, zajmujący się ich utrzymaniem stwierdzili, że będą tylko miejscowe działania naprawcze.

 

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu dlaczego większość chodników w naszym pięknym mieście nie jest odśnieżona i chodzi się po nich jak po plaży w gdańsku. Kto jest za to odpowiedzialny jeżeli np na tym chodniku przewrócę się i złamię rękę lub nogę do kogo mam mieć pretensje i od kogo oczekiwać odszkodowania ??? !! . Mieszkaniec ND

Witam.

Gmina Nowa Dęba jest ubezpieczona na wypadek taki jak np. złamanie ręki na chodniku czy urwanie tłumika samochodowego na dziurze w drodze.

 

Wiesław Ordon

Witam . Czy rówek w chmielowie za domami który wyrządził tyle szkód powodzią w 2009r zostanie wkońcu zrobiony i kiedy? Miał być poprawiany zeszłego roku, a tu nic i nic teraz wiosną przjdą roztopy i znowu narobi szkód?

Witam.

Projekt modernizacji rowu melioracyjnego jest przygotowany. Jednakże jego kosztorysowy koszt wykonania to ok. 400 tys. zł. Takich środków w budżecie gminy na ten rok nie posiadamy. Zadanie więc trzeba będzie etapować i szukać środków na jego realizację.

 

Wiesław Ordon

Panie burmistrzu kiedy nastąpi otwarcie basenu w Nowej Dębie? Otwarcie miało nastąpić w przerwie pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem a mym 7 styczeń i nadal czekamy. Jak pamiętam na turnieju piłki nożnej mieszkańcy wygrali bilety wstępu na 3-4 godziny korzystania z basenu i oby nie uległy przedawnieniu. Słyszałem o kłopotach z odbiorem obiektu ale konkretnie datę proszę.

Witam.

Data oficjalnego otwarcia basenu krytego zostanie przedstawiona mieszkańcom, gdy obiekt zostanie odebrany od wykonawcy.

Bilety w żadnym przypadku nie ulegają "przedawnieniu".

 

Wiesław Ordon

1  «««  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS