Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Dzień dobry. 1.Mam pytanie odnośnie kursowania pociągu między Rzeszowem. a Tarnobrzegiem, czy wogole będzie on kursował bo jedne żródła podają, że nie, a inne że tak?? Jeśli tak, to czy nie można by umieścić rozkładu jazdy na stonie internetowej miasta?? 2.Kiedy zostanie oddany do użytku przystanek autobusowy?? 3.Czy w dalszej wymianie oświetlenia ulic w mieście uwzględniona jest budowa oświtlenia wewnątrz podwórek, na których po zmroku jest strasznie ciemno??

Dzień dobry.

1. Jak pokazała niedziela pociagi osobowe już kursują. Natomiast pociągi Tanich Linii Kolejowych PKP Intercity maja kursować po najbliższej zmianie rozkładu jazdy, czyli od 1 marca 2010 r. http://www.nowadeba.pl/informator/art417.html

 

2. Przystanek autobusowy zostanie oddany do użytku po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. W dniu dzisiejszym - 14 grudnia, odbędzie sie odbiór obiektu i jeśli wszystko wykonane będzie zgodnie z zamówieniem, obiekt zostanie przez Gminę odebrany i wystąpimy o pozwolenie na użytkowanie do organu nadzoru budolawnego. Dziś nie mogę okreśłic terminu, kiedy ten organ dopuści dworzec do użytkowania.

 

3. Wobec tego, że wspólnoty mieszkaniowe na ostatnich walnych zebraniach nie podjęły się rozwiązania problemu oświetlenia podwórek, staniemy przed tym tematem do rozwiązania. W roku przyszłym przygotowana zostanie dokumentacja techniczna. Natomiast realizacja fizyczna przedsięwzięcia zależeć będzie od terminu otrzymania pozwolenia na budowę i kosztorysu inwestorskiego.

 

Wiesław Ordon

Witam.Mam pytanie:dlaczego nie działa oświetlenie nad przejściem dla pieszych w Tarnowskiej Woli.

Witam.

Zgłoszono awarię do zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/Rzeszów.

 

Wiesław Ordon

Witam! Panie burmistrzu mam pytanie dotyczace chodnika na ulicy kolejowej. Czy nie znalazlo by sie troche funduszy na zrobienie nowego, ten jest juz w oplakanym stanie ludzie chodza ulica poniewaz jest bezpieczniej. Mysle ze kazdy mieszkaniec ulicy kolejowej bylby wdzieczny za nowy chodnik.

Witam.

Chodnik przy ul. Kolejowej należy do pasa drogi powiatowej. Dlatego zadanie to jest zadaniem własnym powiatu tarnobrzeskiego. Proponuję, aby inicjatywa mieszkańców znalazła swój wyraz w wystapieniu do Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego. Może być zrealizowana bezpośrednio lub za moim pośrednictwem.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam, czy ma Pan już informację na temat połączenia kolejowego PKP Intercity w naszym mieście?

Witam.

Informacja na naszej stronie: http://www.nowadeba.pl/informator/art417.html

 

Wiesław Ordon

Dzien dobry . Jak dlugo trzeba czekac na mieszkanie od gminy ? Jakie waronki powinna spełniac osoba ubiegajaca sie o taki mieszkanie ?Czy matka samotnie wychowujaca dziecko ma wieksze szanse na zdobycie mieszkania ? Prosze o odpowiec . Klaniam sie.

Witam.

Zgodnie z przepisami rangi ustawowej i miejscowymi, burmistrz przyznaje prawo do najmu lokalu socjalnego lub komunalnego, po zasięgnieciu opinii społecznej komisji mieszkaniowej. Posiedzenia komisji odbywaja sie średnio co 2 lata, zazwyczaj po zrealizowaniu 50% wniosków znajdujących sie na liście oczekujących.

Komisja dokonuje oceny wnioskodawców, których wnioski wpłynęły do dnia jej posiedzenia. Na podstawie szczegółowych kryteriów (informacja u kierownika Referatu Spraw Komunalnych i Społecznych, p. 204) ustalana jest lista, która przedstawiana jest burmistrzowi do akceptacji.

Tak więc trudno na podstawie niniejszego wpisu określić, jakie ma Pani szanse na przydział mieszkania. To będzie wiadomo po merytorycznej ocenie Pani wniosku.

Najbliższe posiedzenie komisji planowane jest na I kwartał 2010 r.

 

Z poważaniem

Wiesław Ordon

Witam. Mamy piękną fontannę, nowoczesne oświetlenie uliczne, piękny nowy przystanek itp, ale kto ubiera u Nas choinki, normalnie totalne bezguście. Dzieci z przedszkola lepiej by to zrobiły.

Witam.

Przyznam, że trudno mi odpowiedzieć na ten wpis, dlatego, że każdy kieruje się swoim poczuciem estetyki, smaku i gustu. Więc jeśli są jakieś konkretne propozycje, to chętnie je wykorzystamy dla upiekszenia miasta.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam Znany jest już termin otwarcia basenu w Nowej Dębie? Oraz czy w budynku będzie tez Sauna , lub Siłownia Pozdrawiam

Witam.

Obecnie trwa procedura odbioru obiektu, tak więc termin otwarcia nie jest jeszcze znany. W obiekcie znajduje się sauna, do której będą mogły udać się osoby korzystające z basenu. Chcemy rownież wyposażyć obiekt w urządzenia siłowe dla kobiet.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Panie Burmistrzu ja mam pytanie dotyczącej drogi w Jadachach bo jest w opłakanym stanie jest tragedia żeby w tych czasach nie było asfaltu i wogule dzieci idąc do szkoły jak jest deszcz to są upaprane po kolana ja pana zapraszam do przejCia trasy od remizy w strone górki na piechotkę.

Witam.

Doskonale znam stan naszych gminnych dróg, z których wiele wymaga zaangażowania finansowego w ich modernizację. W Jadachach do modernizacji dróg przystąpimy po wykonaniu kanalizacji zaprojektowanej w drogach. W roku przyszłym (2010) planowana jest przebudowa drogi Górka, której budowa w 50% będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Taki, a nie inny czas realizacji przebudowy dróg jest podporządkowany budowie kanalizacji. Najpierw kanalizacja, później drogi - innej formuły tak zaprojektowanych zadań nie ma.

 

Wiesław Ordon

1  «««  8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS