Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Panie Burmistrzu. Dzisiejsza wiadomość jaką przeczytałem o remoncie parkingu przy dworcu PKS na portalu miasta Nowa Dęba jest potwierdzeniem informacji jaką otrzymałem od Pana na mój e-mail.Gratuluje i dziękuję. Będąc kilka dni temu w naszej Nowej Dębie zauważyłem prowadzone prace przy przebudowie ulicy Wczasowej.Będzie wyglądała imponująco. Nasuwa sie refleksja,że powinny być na tak pięknej ulicy już podczas prac wykonane progi spowalniające.A chodnik po lewej stronie szeszy conajmniej o 30 cm.Pozdrawiam i życze sukcesów.Janek

Witam.

Dziękuję za przakazane spostrzeżenia.

Co do progów zwalniających, to decyzję o ich zamontowaniu można podjąć w każdej chwili, jeśli okaże sie to niezbędne.

Natomiast po lewej strony nie ma chodnika, jest opaska bezpieczeństwa, po której nie można sie poruszać. Dla pieszych i rowerzystów budowany jest ciąg pieszo-jezdny z prawej strony, o odpowiedniej szerokości.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Dzień dobry Czy nie jest możliwe przesunięcie lub usunięcie kilku krzewów róży przy wyjeździe z bloków koło urzędu (Rzeszowska 7 itp) Stwarzają one duże zagrożenie bo całkowicie zasłaniają widoczność nadjeżdząjących samochodów zwłaszcza z lewej strony aby cokolwiek zobaczyć trzeba znacznie wjechać na drogę

Witam.

Uzgodnilismy z prezesem PGKiM takie podcięcie tych krzewów, aby nie utrudniały wyjeżdżającym manewrów z wjazdem na ul. Jana Pawła II. W niedługim czasie zostanie to zrobione.

Natomiast wycinanie czegokolwiek spotyka sie z dezaprobatą mieszkanców, dlatego trzeba wypośrodkować nasze działania.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam. Nawiazujac do tematu kanalizacji w Cyganach i Jadachach chcialem sie zapytac czy ktos zainteresowal sie kosztami przylacza w Stalach. Tam koszt budowy przylacza (wynika z rozmow z mieszkancami Stalow) wacha sie w granicach 200 - 400 zlotych. Czy w Cyganach i Jadachach kwota ta bedzie podobna? Bo przeciez jesli tam koszt budowy wynosi tyle to nie wyobrazam sobie aby przylaczajacy sie mieszkancy placili wiecej.

Witam.

Wartość przyłącza kanalizacyjnego wynika z faktycznych kosztów, jakie należy ponieść przy jego wykonaniu. Składają sie na nie: koszty przygotowania dokumentacji technicznej i uzyskania pozwolenia na budowę, w tym wykonania map geodezyjnych, koszty wykonania przyłacza, inwentaryzacji powykonawczej, odbioru technicznego przez eksploatatora sieci.

Wykonujący dziś indywidualnie przyłacza wiedzą, jakiego rzędu jest to wydatek. Dlatego zbiorowa realizacja takiego zadania pozwala je obniżyć, ale nie do poziomu wskazanego w mailu.

Wartość ryczałtowa wykonania przyłacza dla gospodarstwa w Cyganach i Jadachach zostanie określona po podpisaniu umowy z wykonawcą. Przedstawimy ją mieszkańcom w połowie września.

 

Wiesław Ordon

Szanowny Panie Burmistrzu. Od poczatku Pana kadencji z roku na rok jest przekladana sprzedaz dzialek w Cyganach. Wydaje sie , ze jest to dzialanie celowe aby sprzedaz nastapila w roku 2010 , w ktorym jest koniec kadencji. Kwota za sprzedane dzialki bedzie dosyc duza i nasuwa sie mysl , ze data sprzedazy jest `przesywana specjalnie(a do przesuniecia daty zawsze znajdzie sie wierzytelny pretekst) aby odchodzaca wladza mogla cos zrobic za te pieniadze na terenie Cyganow i aby mogla sie pochwalic - zrobilismy. Kiedy wreszcie beda sprzedawane te dzialki - chociaz te osiem z ktorych piedziesiat procent z ich sprzedazy Pan Burmistrz chce zabrac do Nowej Deby.

Witam.

Szanowny Internauta chyba nie bywa na zebraniach wiejskich, gdyż tam wszystkie sprawy związane z działkami były wyjaśniane. Takim wpisem próbuje chyba wprowadzać czytających w błąd.

Działki zastałem bez uzbrojenia, dlatego podstawowym warunkiem było wykonanie dokumentacji technicznej i doprowadzenie wody na ich teren (stało się to w roku ubiegłym). Kanalizacja zostanie doprowadzona w ramach planowanej inwestycji.

Ilość działek do zbycia określiło zebranie wiejskie, nie burmistrz. Decyzje o rozdysponowaniu środków z ich sprzedaży też podejmie zebranie wiejskie, gdyz jest to tzw. mienie gminne.

Informacja o sprzedaży działek została podana do wiadomości mieszkańców i na stronie internetowej ok. 20 lipca. W ogłoszeniu wyznaczony został termin sprzedaży na 18 września 2009 roku.

 

Myślę, że to wyjaśnienie pozwoli czytającym wyrobić sobie właściwe zdanie w tej sprawie.

 

Wiesław Ordon

Witam, Dotyczy remontu drogi w Chmielowie. Rozumiem, że jest to inwestycja powiatu tarnobrzeskiego. Ale nurtuje mnie następujący problem. Nowa nawierzchnia drogi kończy się na przejeździe kolejowym w Chmielowie. Czy za przejazdem nie będzie położona nowa nawierzchnia czy pozostanie to tak sobie?. Przecież stan tej drogi również pozostawia wiele do życzenia. A poza tym mieszkańcy tamtej częśći są "gorsi"?. Bo mam takie nieodparte wrażenie, że tak jest. Nie ma remontów żadnych!!!Nie wspomnę już o drogach gminnych w tamtym rejonie. Szczególnie ta do Pana Furtaka. Pozdrawiam

Witam.

Rzeczywiście jest to inwestycja Powiatu Tarnobrzeskiego, ale z udziałem środków Gminy Nowa Dęba, zgodnie z wypracowanymi zasadami wspierania powiatowych inwestycji drogowych na terenach gmin.

Droga za torami jest już drogą gminną. W najbliższym czasie nie przewidujemy jej remontu, gdyż do realizacji mamy na terenie Chmielowa jeszcze odcinki dróg, gdzie nawierzchnia jest tłuczniowa. Projektujemy także drogę Strefową, łączącą Drogę Krajowę nr 9 ze strefą, ale także ze wsią. Na jej realizację będziemy poszukiwać środków zewnętrznych.

Mieszkańcy części wsi zwanej Mogiły także odczuwają działania inwestycyjne gminy. Może piszący nie zauważył, ale została wykonana nawierzchnia bitumiczna na ul. Przemysłowej i do p. Jaskota. Na przyszły rok w planie jest modernizacja drogi do p. Furtaka.

No i dodam, że najwieksza inwestycja infreastrukturalna w Chmielowie - kanalizacja - objęła całą miejscowość.

A chyba gołym okiem widać, że takiego zakresu prac drogowych, jaki gmina i powiat realizują w Chmielowie, nie było w tej wsi od lat.

Tyle, że staramy się je realizować sukcesywnie, nie zapominając o innych miejscowościach naszej gminy.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam, chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakas koncepcja, aby boisko do piłki nożnej wybudowane w ramach programu ORLIK 2012, na czas miesięcy zimowych przykryć specjalnym namiotem, tak aby również w tym czasie można było z niego korzystać. Pozdrawiam.

Witam.

W naszych warunkach kilmatycznych budowa namiotu nad boiskami byłaby bardzo kosztowna. ORLIK będzie do dyspozycji od marca do końca października.

Na ten zimowy czas pozostają nam do dyspozycji hale sportowe.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam. Proponowałbym rónież utworzyć takie małe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci, które mogło być zroganizowane wśród drzew, na pewno dla małych pociech rozpoczynajacych przygodę z rowerem bedzię to miejsce gdzie wyszaleją się na rowerkach a zarazem poznają pierwsze zasady ruchu drogowego - może warto coś takiego wpleść w to zagospodarowanie terenu

Witam.

Pomysł taki został także złożony na Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji. Weźmiemy pod uwagę możliwość usytuowania w lasku takiego rodzaju placu.

Dziękuję za złożoną propozycję.

 

Wiesław Ordon

Prosiłbym o wykonanie na placu zabaw (tzw. "lasek") ogordzenia (kiedyś taki był), wydaje mi się, że najlepszy były w formie żywopłotu - dzieki temu: 1. mniej będzie słychac hałas jeżdzących samochodów (jest ich coraz więcej) 2. mniej odczuwalny będzie smród spalin z tychże aut 3. i co najważniejsze będzie większe BEZPIECZEŃSTWO dzieci bawiących się na tych placach - wybieganie na ulice itp. będą utrudnione jak będzie wysoki żywopłot/ogordzenie. Ogrodzenie w formie żywopłotu będzie dawało od razu więcej zieleń i chyba jest tańsze w utrzymaniu. Widząc projekt przebudowy plasu zabaw w "lasku" odnosze wrażenie że będzie mniej drzew niż jest do tej pory - to bardzo duża strata :-(. Bardzo dużym atutem Nowej Dęby jest to, że jest, i mam nadzieje że będzie, dużo zieleni. Pozdrawiam i proszę o uwzględnienie moich powyższych uwag w trakcie zmian na placu zabaw.

Witam.

24 sierpnia na otwartym spotkaniu dla mieszkańców została zaprezentowana koncepcja zagospodarowania terenu od Al. Zwyciestwa do ul. Kościuszki, obejmująca także Ogródek Koziołek. Przewiduje ona nieco inne usytuowanie placu zabaw, niż obecnie. Temat ten został poddany ocenie mieszkańców poprzez zamieszczenie informacji o projekcie na stronie http://www.nowadeba.pl/wazne_informacje/art56.html

Jeśli pomysł sie spodoba, to nastąpi zmiana zagospodarowania lasku. Dlatego na dziś wydaje się za wcześnie podejmowanie decyzji o grodzeniu czy nowych nasadzeniach krzewów. W nowym projekcie teren placu zabaw jest osłonięty krzewami.

Generalnie projekt nie zakłada jakiegoś niepotrzebnego wycinania drzew, wręcz przewidziane są dodatkowe nasadzenia o założeniach parkowych. Prosiłbym jeszcze o cierpliwość.

 

Pozdrawiam

1  «««  12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS