Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Drogi Panie burmistrzu. Mam do pana pytanie czy planuje pan zorganizowanie turnieju piłki nożnej na otwarcie boisk ORLIK 2012? Z poważaniem D

Witam.

Chcemy zorganizować oficjalne otwarcie ORLIKA, w trakcie którego rozegrany zostałby mecz koszkówki i piłki nożnej. Czy będą to turnieje, to tego jeszcze nie ustaliliśmy. Weźmiemy przekazaną sugestię pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Drogi Panie Burmistrzu,będziemy wdzięczni za konkretną informację w sprawie rozwoju osiedla Dęba 1.Z naszych informacji wynika ,że nie wykazuje Pan woli dogadania się z jednym z właścicieli spornej działki która blokuje budowę drogi dojazdowej do tej dziejnicy.Może warto pójść na większe ustępstwa i dzięki temu przyczynić się do rozwoju tej części miasta.Wielu mieszkańców jest zainteresowanych kupnem działek w tej okolicy. Z poważaniem Mieszkańcy

Witam.

Ktoś wprowadził zainteresowaną osobę w błąd. Od kilku lat (nie tylko w tej kadencji) gmina składała wiele propozycji dotyczących zamiany gruntów, celem wytyczenia drogi otwierającej tereny budowlane. Ponieważ nie udało sie uzyskać porozumienia, w kolejnym roku zastosujemy przepisy specustawy drogowej, aby rozstrzygnąć problem. Sądzę, że ok. 2011 r. tereny zostaną udostępnione do zagospodarowania.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

WITAM! SPRAWA PRZEDSTAWIA SIĘ TAK:W CZASIE REMONTU MIESZKANIA (OKOŁO 2,5 MIESIĄCA ) NIE MIAŁEM POTRZEBY ZAGLĄDAC DO GARAŻU I W TYM CZASIE ZAGNIEZDZIŁY MI SIĘ TAM SZERSZENIE!!NIESTETY GNIAZDO JEST DOŚC OKAZAŁE !!!!SAM NIE MAM MOŻLIWOŚCI USUNIĘCIA A GARAŻ PRZED ZIMĄ JEST POTRZEBNY!!DZWONIŁEM DOSŁOWNIE WSZĘDZIE ,ALE NP.STRAŻ PRZEMYSŁOWA JUŻ NIE USUWA SZERSZENI A INNI KTÓRZY SIĘ TYM TRUDNIĄ , ŻYCZĄ SOBIE MIN.150 ZŁ ZA USUNIĘCIE SZERSZENI!! DLA MNIE TAKA KWOTA W DZISIEJSZYCH CZASACH JEST NIESTETY DUŻYM USZCZERBKIEM Z BUDŻETU DOMOWEGO(TO NP.CAŁOROCZNY PODATEK ZA GARAŻ)-W ZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE: KTO MI ZWRÓCI KOSZTY USUNIĘCIA SZRSZENI Z GARAŻU? PODATKI PŁACĘ ?:-PŁACĘ!!! SZERSZENI NIE ZAPRASZAŁEM.BO JEŻELI GMINY NIE STAC NA PODPROWADZENIE PRĄDU(ŚWIATŁA) DO GARAŻY,TO PRZYNAJMNIEJ MOŻE GMINA POKRYJE KOSZT USUNIĘCIA SZERSZENI! UPRZEJMIE PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

Witam.

Muszę poinformować zainteresowanego, że gmina nie może pokrywać kosztów usuwania owadów, gryzoni, itp z prywatnych posesji, obiektów.

Natomiast co do kwestii doprowadzenia oświetlenia ulicznego do drogi przyległej do garaży, temat ten może być rozważony na obecnym etapie przygotowania projektu budżetu na rok 2010. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z umieszczeniem takiej pozycji w budżecie. Tyle tylko, że z maila nie wiadomo, o jakie garaże chodzi.

 

Wiesław Ordon

 

Witam. Mam pytanie odnośnie kolei.Czy i kiedy będzie w naszym mieście wybudowany dworzec kolejowy ,albowiem rozpisują się gazety, że od grudnia 2009 przez nasze miasto będzie przejeżdżać 10 pociągów . 8 osobowych i 2 pośpieszne.Kiedy będzie zrobiony nowy peron i gdzie.Czy będziemy się mogli pochwalić takim dworcem jak Kolbuszowa z podziemnym przejściem i monitoringiem całodobowym.Dlaczego taka Kolbuszowa może mieć taki dworzec a my nie.Przecież przez nasze miasto będzie przejeżdżać taka sama ilość pociągów jak i w Kolbuszowej.Skoro może pan budować okazały i piękny dworzec PKS to dlaczego nie spróbować i PKP. Chciałbym żeby był pan słynny jak poseł Gosiewski a nasze miasto jak miasto Włoszczowa gdzie zatrzymują się pociągi IC i EX.

Witam.

Jak już niejednokrotnie informowałem mieszkańców, w Nowej Dębie zgodnie z nomenklaturą kolejową będzie przystanek osobowy. Będzie on zlokalizowany bliżej ul. Kościuszki, w stosunku do dzisiejszej lokalizacji. Przy peronie będzie znajdować się wiata dla podróżnych. Z informacji przekazanych przez PKP O/Kraków wynika, że peron ma być zrealizowany do połowy grudnia.

Oczywiście, że w Nowej Dębie dobrze byłoby mieć dworzec kolejowy z prawdziwego zdarzenia, ale taki na dzień dzisiejszy nie jest przewidziany przez władze kolejowe.

Ważne natomiast będzie kursowanie pociągów i pasażerowie, którzy z połaczeń kolejowych skorzystają. Oby tych pasażerów było jak najwięcej. To będzie nasz argument dla PKP o zmianie przystanku osobowego na dworzec kolejowy.

 

Wiesław Ordon

Drogi Panie burmistrzu w poniedziałek zauważyłem nowe kwiaty sadzone w pięknych donicach na naszym sławnym rondzie. Kwiaty bardzo mi się podobały tylko szkoda że zniszczyły je bardzo obfite opady śniegu w nocy z wtorku na środę. Proszę mi powiedzieć czy ktoś z osób odpowiedzialnych za upiększanie miasta nie oglądał pogody już tydzień wcześniej gdzie wyraźnie mówili o opadach śniegu? Pomysł dobry ale nie na rondzie bo znamy już jego historie i liczne wpadki ale w innym miejscu naszego miasta. Skoro upiększać i za nasze pieniądze to tak aby to było widocznie nie jeden dzien i może w innym miesiący jak październik?

Witam.

Pozwolę sobie przypomnieć, że w donicach na rondzie kwiaty są cały rok, a nie tylko w październiku.

Obecnie zostały zasadzone chryzantemy, które pojawiają się tam co roku w połowie października. Mimo, że opady sniegu były dość zaskakujące (ostatnie takie zdarzenie miało miejsce ponad 30 lat temu), to w małym stopniu zaszkodziły tym kwiatom, gdyż już wczoraj zostały oczyszczone ze śniegu i pięknie zdobią w zimowej szacie rondo. Myślę, że te dość efektownie prezentujące się w tym roku kwiaty jeszcze przez wiele dni będą widoczne.

 

Wiesław Ordon

Prosimy o pomoc!!!! Nasza droga w Chmielowie (mogiły)jest w opłakanym stanie.Jeszcze na dodatek na początku ludzie kopią dołki po obu stronach aby woda nie chlapała ich ogrodzeń .W samochodzie miałam wymieniany już resor i moja córka ma trudności w przejechaniu rowerem tego odcinka aby dostać się do szkoły.Dołki są wykopane od wczoraj była strasz miejska i dziś jeszcze o 15 nadal były wykopane.Prosimy o pomoc.

Witam.

Droga na Mogiłach była poprawiana w ostatnim czasie, zaś na przyszły rok planujemy pokrycie jej nawierzchnia bitumiczną.

Jeśli chodzi o dołki, wykopane przez mieszkanców, Straż Miejska przeprowadziła działania prewencyjne w tej sprawie. Z informacji jaką przekazał mi Komendant Straży Miejskiej wynika, że 13 października o godz. 16-ej dołki były zasypane.

 

Wiesław Ordon

Witam Panie Burmistrzu Obserwuję od dawna czynione przez Pana przedsięwzięcia na rzecz upiększania naszego wspaniałego miasta i wszystko jest cudownie tylko jest jedno ale.. Co nam po ładnych chodnikach, pięknych fontannach czy innych obiektach skoro nie mamy z czego żyć. Piszę w imieniu swoim i innych młodych rodziców, którzy nie mają pracy, a nawet jeśliby znaleźi to i tak nic z tego ponieważ nie mają z kim zostawić swoich małych dzieci. W naszym pięknym mieście jest zaledwie jeden żłobek, w którym jest 9 miejsc dla najmłodszych dzieci, a chętnych około 40. A problem będzie narastał, ponieważ rodzi się coraz więcej dzieci. Może czas by już pomyśleć o wybudowaniu nowego przedszkola. Uważam, że jest to duży problem, większy niż, np. lokalizacja fontanny. Bardzo proszę o rozważenie tego problemu i czekam na odpowiedź. Z poważaniem J.

Witam.

Budowa nowego obiektu żłobkowego musi być podyktowana zapotrzebowaniem rodziców na miejsca w żłobku.

Na dziś w Przedszkolu Nr 5 znajdują się dwie grupy żłobkowe, do których uczęszcza 28 maluchów. Zabrakło natomiast miejsca dla kolejnych 15, czyli na jedna grupę żłobkową. I to jest problem, który winniśmy rozwiązać. Ale to nie wiąże się z koniecznością budowy nowego obiektu. Trzeba brać pod uwagę także zmiany organizacyjne, jakie czekają oswiatę w 2012 r. Jeśli dzieci 6-letnie znajdą się w szkołach, to w przedszkolach pojawią się wolne miejsca. I można wtedy dokonać takich przesunięć, aby zwiększyć liczbę miejsc dla potrzebujących.

Oczywiście, to może już nie dotyczyć rodziców, którzy dziś mają problem. Jednakże decyzje o wielomilionowych inwestycjach muszą być poprzedzone analizą zmian, które czekają nas za kilka lat.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam.Czy na przejeździe kolejowym w Tarnowskiej Woli(jadąc w kierunku Rozalina) będą zamontowane tzw.szlabany??.Bowiem ludzie nie zatrzymują się na tym przejeździe.Kiedyś dojdzie tam do jakiejś tragedii,ostatnio już był tam wypadek .Pociąg uderzył w karetkę.Pozdrawiam

Witam.

Na tym przejeździe kolejowym obowiązuje znak STOP, który dotyczy wszystkich kierujących. Ponadto trwają obecnie prace PKP nad sygnalizają świetlną, która będzie informować o zbliżającym się pociągu. Takie rozwiaznie, jakie stosuje PKP, jest pochodną kategorii tego typu przejazdu kolejowego.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon.

1  «««  10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS