Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

co ze sportem w Nowej Dębie???? myśle tu o sponsorach...potrzebne są pieniądze a sponsorów brakuje!!!! Każdy chce żeby drużyna piłki nożnej weszła do 4 ligi a dotego są potrzebni sponsorzy...

Władze miasta i gminy doceniają znaczenie sportu w życiu naszej społeczności lokalnej. Dlatego też w konkursie dotacyjnym przyznaliśmy MKS STAL i 4-em LZS-om 235 tys. zł na prowadzenie zajęć i współzawodnictwa sportowego. Ponadto podpiszemy z tymi klubami umowy o promowaniu gminy, dzięki czemu zyskają one kolejne środki na swoją działąlność. 10 tys. zł przeznaczyliśmy także na działalność innych organizacji, które chcą propagować inne formy działalności sportowej. Mamy świadomość znaczenia sportu dla dzieci i młodzieży, dlatego wychodzimy na pzreciw tym oczekiwaniom.

Myślę, że sponsorzy w Nowej Dębie są. Spotkałem się ostatnio z ich przedstawicielami, którzy chcą w ramach, umownie na razie nazwanego, "Klubu Stu" sponsorować sekcje, które prowadzi MKS STAL Nowa Dęba. Oczekują oni na współdziałanie Zarządu Klubu i władz miasta. Ze swej strony deklarujemy współpracę z "Klubem Stu".

Czy wladze miasta Nowa Deba planuja w najblizszym czasie przeznaczyc jakies terenny/stanowiace jej wlasnosc/ pod budownictwo jednorodzinne i zbyc je w drodze przetargu? GRATULUJE POMYSLU Z ZADAWANIEM PYTAN.

Rada Miejska na lutowej sesji wyraziła zgodę na zbycie w trybie przetargowym terenu pod budowę bloku wielomieszkaniowego przy ul. Krasickiego (obok starej kotłowni). Obecnie przygotowujemy przetarg na ten teren. Ze złożonych deklaracji wynika, że będzie kilku chętnych do udziału w tym przetargu. Ponadto przewidujemy wyznaczenie kolejnych terenów pod budownictwo wielomieszkaniowe.

Szanowny Panie Burmistrzu, zapewne wie Pan juz o tym ze w tym roku zacznął sie prace zwiazane z modernizacją odcinka kolejowego kolbuszowa-ocice. Czy w zwiazku z tym ruszą prace przy odbudowie peronow na przystankach na terenie miasta i gminy,tak jak to było zawarte w programie przedwyborczym. Pozdrawiam MK

Jeśli władze PKP z Rzeszowa i Lublina oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie uzgodnią uruchomienie kolejnego odcinka na trasie Kolbuszowa - Ocice, to my będziemy partycypować w przygotowaniu przystanków kolejowych.

Panie Burmistrzu ! 1.Kiedy jest szansa ukończenia budowy fontanny na plantach ? 2.Kiedy może nastąpić poprawa oświetlenia ul.Jana Pawła II (w okolicach bloku 12) ?

1. Zamierzamy opracować nowy projekt na fontannę na plantach,w  związku z czym zakładamy pewne środki w budżecie 2007 na jej realizację.

2. W tym roku rozpoczniemy przebudowę oświetlenia w Nowej Dębie. Chciałbym do końca kadencji zakończyć ten proces.

Mam pytanie jakie są szanse na przywrócenie na planty czołgu T-34/85 który był nieodzownym symbolem tego miasta czyli powstałej Fabryki Amunicji nr.3 poprzez poligon niemiecki aż po Zakłady Metalowe "Dezamet" S.A. i Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych

Czołg, który stał ongiś na plantach, nie był ani symbolem miasta, ani Wytwórni Amunicji nr 3, ani Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych. Symbol to uosobienie jakichś cech. A czołg nie oddawał COP-owskiego charakteru miasta, tym bardziej produkującej amunicję fabryki. Był pewnym znakiem, cieszącym się popularnością, ale nie symbolizował dziejów czy wydarzeń z życia miasta.

Dlatego obecnie zastanawiamy się nad ustawieniem na plantach obelisku poświęconemu premierowi Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu w 70. rocznicę powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Witam Pana Burmistrza! Moje pytanko brzmi nastepujaco: czy w tym badz nastepnym roku jest planowana rozbudowa stacji pks w Nowej Debie, jesli tak to czy plany sa juz gotowe czy dopiero w trakcie tworzenia?

Obecnie będziemy dokonywać zmiany w przygotowanej dwie kadencje temu koncepcji zagospodarowania przystanku PKS. Ponieważ w ciągu kilku ostatnich lat zmieniła się funkcja terenu okalającego tereny przystanku, dlatego należy jeszcze raz przeanalizować przygotowane materiały. Myślę, że w tym roku taka analiza zostanie zrealizowana i przygotowane zostaną nowe dokumenty dotyczące zegospodarowania terenu dworca.

W tej sprawie odbyło się już posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji z potencjalnymi inwestorami, aby poinformować ich o planach władz miasta w tym zakresie na obecną kadencję (dotyczyło terenu całego miasta i gminy).

mam pytanie zrobi burmisztrz Zawody we Piłke Nożną

Zawody w piłkę nożną będzie organizował Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Sportowych i Turystycznych. Można się kontaktować w tej sprawy z Julianem Ziębą, dyrektorem SOSiR, oraz Markiem Powrózkiem, prezesem TWIST.

A teraz pytanie z innej beczki ;) Jak przedstawia sie sprawa imprez , koncertow itp? Czy sa przeznaczone jakies srodki na takie akcje? Mamy kilka zaprzyjaznionych zespolow ktore moglyby zagrac za naprawde niewielkie pieniadze

Chcemy, aby co miesiąc w domu kultury organizoweane były koncerty, recitale, występy. Na ten cel SOK otrzyma stosowne środki. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę Centralnego Okręgu Przemysłowego, którego pokłosiem jest miasto i dzisiejszy DEZAMET. To też będzie okazją na dobrą rozrywkę. Ponadto bedziemy ogłaszać konkursy na dotację dla organizacji pozarządowych na organizację imprez na terenach wiejskich.

Myślę, że marcowy recital Marty Bizoń był ilustracją tego, że bardzo zależy nam na ciekawej ofercie kulturalnej skierowanej do naszych mieszkańców.

Jeśli chodzi o zespoły to w tej sprawie można kontaktować się z dyrektor SOK Alicją Suską lub Marylą Siudem z Urzędu Miasta i Gminy.

1  «««  60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS