Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Szanowny P.Burmistrzu, chiałam zapytać czy pamięta Pan o ulicy Sarniej? Dalej jest nie przełozony gaz, co stwarza niebezpieczeństwo. Droga jest w FATALNYM stanie,może jakis kamień albo jaks wyrowniarka by nas odwiedziła????? pozdrawiam

Ul. Sarnią będziemy poprawiać, łątając dziury tłuczniem.

Szanowny Panie Burmistrzu - gratulacje - stronka wspaniała, bardzo czytelna. Moje pytanie dotyczy ulicy P.Skargi ( osiedle Dęba) - wzdłuż Kościoła MBKP został położony aswalt, obok którego pozostało prawdopodobnie miejsce na chodnik ( część ułożona do bramy kościoła). Czy jest możliwośc dokończenia tego chodnika z bardzo ważnego powodu - samochody wyjeżdżające po mszy zwłaszcza niedzielnej(dość duża ilość zarówno wyjeżdżających jak i zaparkowanych) po prostu spycha wracających pieszych. naprawdę nie trudno o wypadek. Myślę, iż obecność chodnika z odpowiednią wysokością krawężnika zlikwiduje ten problem. Prośbę na Pana ręce składają mieszkańcy ulicy P Skargi oraz inni sąsiedzi. Dziękujemy za zainteresowanie sprawą. Pozdrowienia !!!! Edfyta

W tym roku nie planujemy chodnika w tym miejscu. Proszę o kontakt osobisty w tej sprawie, aby zastanowić się nad zasadnością jego realizacji w kolejnych latach.

Czy planowany jest remont ulicy Broniewskiego ? To ulica (osiedle) z dala od centrum zasługuje moim zdaniem na kilka złotych z budżetu gminy. Ulica Broniewskiego jest zaniedbana i wymaga utwardzenia i wylania asfaltem. Pozdrawiam. Mieszkaniec.

W tym roku planowane są tylko cząstkowe remontry chodnika i zejść do klatek. Nie planujemy asfaltowania dróg na tym osiedlu, gdyż będziemy jeszcze dokonywać zmiany organizacji dróg dojazdowych.

Czy planowany jest remont ulicy Broniewskiego ? To ulica (osiedle) z dala od centrum zasługuje moim zdaniem na kilka złotych z budżetu gminy. Ulica Broniewskiego jest zaniedbana i wymaga utwardzenia i wylania asfaltem. Pozdrawiam. Mieszkaniec.

Na ten rok zaplanowane są prace dotyczące wytyczenia nowej drogi dojazdowej do części osiedla. Ponadto poprawione zostaną zejścia do klatek schodowych przy bloku nr 2. Poprawiony juz został chodnik prowadzący w stronę basenu. Chcemy jeszcze urządzić mini-plac zabaw dla dzieci. Asfaltowania tym roku nie zaplanowaliśmy. 

Witam Pana Burmistrza moje pytanie jest odnośnie odwołania dyrektor Wiesławy Barzycikiej SPZZOZ Nowa Deba, gdzie w gazcie Echa dnia oraz Tygodnik Nadwiślański mozna było przeczytać artykuły zamieszczone przez dziennikarzy, moje pytanie brzmi Dlaczego nie wypowiadacie się na temat przyszłości SPZZOZ Nowa Dęba który nie wątpliwie dostępny jest nie tylko dla mieszkańców gminy Nowa Deba ale również z poza , a którzy bardzo chwalą fachową obsługę oraz byłą Dyrektor Wiesławę Barzycką i dlaczgo nie ma nic na ten temat w publikowanych przez Was Urząd na ten temat ani słowa w przeciwieństwie do radia leliwa oraz gazety Echa dnia czy też tygodnika Nadwiślańskiego czyżby przyszłość szpitala i dostępu dla mieszkańców gminy Nowa Deba nie była Wawszym piorytetem???

Myślę, że odpowiedzią na końcowy fragment zapytania jest uchwała Rady Miejskiej, podjęta na wniosek burmistrza 28 marca b.r., o przeznaczeniu naszemu szpitalowi dotacji na zakup sprzętu medycznego w kwocie 50 tys. zł.

A jeśli chodzi o sprawy personalne, to leżą one w gestii Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego.

Ze swej strony chcemy, aby jedna z sesji Rady Miejskiej poświęcona była funkcjonowaniu szpitala.

Panie Burmistrzu - Mieszkańcy bloków 22, 24 i 26 przy ulicy Jana Pawła II kolejny rok skazani są na oglądanie w sąsiedztwie swoistego śmietniska, które znajduje się na zapleczu "Jodełki". Proszę o interwencję.

Podjete zostały działania naszej strony, czekamy na realizacje zaleceń. Dziękuję za uwagę.

Szanowny Panie Burmistrzu mam kilka pytań do pana i jeśli jest Pan wstanie na nie odpowiedzieć to bardzo proszę i z góry dziękuję. 1. kiedy w końcu zacznie się coś robić w sprawie parkingu w centrum miasta tj. w okolicy dworca PKS i Biedronki. 2. czy ma Pan jakikolwiek wpływ na właściwe oznakowanie naszego pięknego ronda - mam na myśli postawienie tablic kierunkowych z pulsującym światłem zasilanym z baterii słonecznych tak jak to jest zrobione na wielu innych rondach w kraju - bo jak do tej pory to oznakowanie ronda pozostawia wiele do życzenia. 3. kiedy ruszą prace przy budowie ulicy wczasowej. 4. no i sprawa basenu krytego - jak tak dalej pójdzie to do 2009 roku jak Pan wcześniej mówił z tego basenu nie pozostanie nic bo zostanie pomału rozebrany i rozkradziony - brak ochrony! 5. sprawa bezpieczeństwa w naszym miasteczku pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza w okolicy zalewu i sławetnego INDYGO

1. Rozumiem, że chodzi o nowy plan zagospodarowania - chcemy go wykonać w tym roku, aby  przyszłym przystąpić do przebudowy, równolegle z przebudową ul. Rzeszowskiej, którą planuje GDDKiA.

2. Organizacja ruchu na rondzie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z naszej strony doświetliliśmy rondo, dzięki czemu żaden pojazd nie wjechał na nie od tego momentu  .

3. Po zakończeniu postępowania w sądzie administracyjnym w sprawie ulicy Wczasowej , spowodowane skargą niezadowolonego z naszych działań mieszkańca, przystąpimy do zmiany dokumentacji technicznej na fragment tej ulicy. Myślę, że to spowoduje, iż prace będą mogły być rozpoczęte w roku przyszłym.

4. Basen otrzyma stosowną ochronę po realizacji prac planowanych na ten rok.

5. Zakłócanie porządku publicznego w okolicach INDYGO jest problemem, którym sie już zajmujemy na skutek interwencji radnych z tego terenu. Wystąpiliśmy do Policji o określenie ilości zanotowanych zdarzeń, w efekcie których doszło do zakłócenia porządku. Ich analiza pozwoli podjąć określone działania.

Wraz z koleżankami chciałybyśmy zaproponować konkursy spiewania w domu kultury w nowej debie bo bardzo lubimy spiewac i nie raz mowiono nam ze mamy talenty wiec chcemy to wykozystac i gdzies sie wyspiewac dziekuje

Pomysł bardzo sympatyczny, myślę, że zostanie zaakceptowany przez dyrektora SOK. Prosze kontaktować się z panią Alicją Suską z Samorządowego Ośrodka Kultury.
1  «««  57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS