Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Panie Burmistrzu a może by taką skrzynkę dla radnych i sołtysów z pytaniami chyba każdy ma komputer ?

Niestety, nie wszyscy radni, jak oświadczyli, mają dostęp do internetu. Jeśli chodzi o sołtysów przedstawimy im ten pomysł po wyborach.

Panie Burmistrzu ostatnio media doniosły o odwołaniu Dyrektora Kowala tego od autostrad i dróg krajowych w Rzeszowie czy to odwołanie może mieć wpływ na budowe przejścia dla mieszkanców Chmielowa pod E9.na Lipce.

Na dzień dzisiejszy nie mamy informacji,by działania inwestycyjne mogły być wstrzymane. Trwają prace projektowe,których koszty pokryją po połowie powiat i gmina. Decyzja o pozwoleniu na budowę ma być przygotowana do końca czerwca. Prace budowlane maja potrwać do końca sierpnia.

Dzień dobry Jakie zamierza poczynić Pan kroki aby przyciągnac inwestorów do Nowej Dęby bo znalezienie pracy (bez znajomości) zwłaszcza dla kobiet pozostających bardzo długo na bezrobociu (z wyższym wykształceniem) jest praktycznie niemożliwe P.W.

Agencja Rozwoju Przemysłu oferuje atrakcyjne tereny inwestycyjne w strefie, dzięki czemu jest szansa zainstalowania się na terenie gminy kolejnych firm. Gmina na dzień dzisiejszy wyraziła pozytywną opinię o włączeniu do strefy firmy,która ma zatrudnić ok. 30 ludzi. Kolejne dwie firmy czekają w kolejce na rozpatrzenie wniosku o wejście do strefy. Kolejne dwie firmy złożyły wnioski o wydanie decyzji o lokalizacji inwestycji. Łącznie może to dać naszej gminie przyrost ok. 200 miejsc pracy. Ponadto rozważymy możliwość wprowadzenia uchwały o udzieleniu pomocy de minimis nowym firmom.

Czy w ramach opracowywanego planu rewitalizacji planowany jest udział wspólnot mieszkaniowych? Zgodnie z obowiązujacymi dotychczas zasadami mogły one wystepować o dofinansowanie remontu elewacji budynków. Stan większości elewacji budynków jest widoczny, a utworzone przez MPGK wspólnoty mieszkaniowe o ile wiem nie posiadaja funduszy remontowych.

Myślę, że właściwy zespół zadaniowy podniesie ten problem, a jeśli nie, zrobimy to z urzędu i zostanie ta tematyka umieszczona w planie rewitalizacji.

Jeśli chodzi o fundusz remontowy, to składam propozycję wspólnotom mieszkaniowym, na właśnie odbywających się zebraniach,utworzenie takiego funduszu.

Dlaczego zanikł zwyczaj odbywania spotkań radnych z wyborcami w poszczególnych okręgach? Może po wygranych wyborach wypadałoby się spotkać z tymi, którym było nie było, zawdzięcza się swój podwyższony prestiż i status społeczny. A może takie spotkania powinny się odbywać cyklicznie np. co kwartał, byłoby to chyba z pożytkiem zarówno dla wyborców i dla radnego. A może jakieś dyżury. Generalnie chodzi o umożliwienie oficjalnego, otwartego i bezpośredniego kontaktu radnego z wyborcą, nie jakieś tam telefony do domu, na ucho, po cichu, w drodze, na spacerze,itp, chociaż wcale jedno nie musi wykluczać drugiego.

Zapytanie to przekazałem radnym z terenu miasta na sesji 28 marca. Z ich strony padła deklaracja, że dwa razy w roku takie spotkania odbywać się będą: pierwsze na wiosnę, drugie na jesieni. O terminie spotkań powiadomimy mieszkańców w formie ogłoszeń na tablicach  na naszej stronie.

witam! Chciałem wiedzieć czy planowany jest rozbiór starej kotłowni???? jeśli tak ,to co stanie na jej miejsc???

Tak. Będzie to teren przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne.

Chciałbym zapytać czy w planowanej modernizacji ul. Rzeszowskiej brana jest pod uwagę budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu koło Komisariatu Policji.Na tym przejściu dochodziło do wypadków a ponadto skrzyżowanie ze światłami przychamowało by znacznie pędzące TIR-y przez nasze miasto.

Niestety w ramach modernizacji nie jest przewidizana sygnalizacja wietlna. Natomiast będzie stworzony układ tzw. "wysepek", który wyhamuje ruch przez miasto.

Szanowny Panie Burmistrzu.Jako jeden z wielu kibiców Stali Nowa Dęba zwracam się z pytaniem czy mozliwe jest w najblizszym czasie doinstalowanie krzesełek na naszym stadionie? W zwiazku z duzym zainteresowaniem kibiców, co potwierdza ostatni mecz STALI mysle ze jest taka potrzeba.Druzyna spisuje sie znakomicie co procentuje frekwencją na trybunach a i stadion mogłby byc przeciez wizytówka naszego miasteczka bo przecież lezy wzdłuz głównej ulicy.Tego obiektu i tak zazdroszcza nam inne, duzo wieksze miasta co potwierdzaja komentarze trenerow druzyn grajacych w pierwszej lidze juniorów.Przypomne ze sa to m.in.Dębica,Stalowa Wola,czy chociazby Mielec.Naprawde mysle ze nie bedzie to duze obciazenie dla budzetu miasta bo tych krzesełek juz wiele nie brakuje a poprawi to oglądalność tak ciekawych meczy jak i innych imprez organizowanych na tym stadionie. Z kibicowskim pozdrowieniem. Hej STAL !!!

W tym roku (w kwietniu) zakupimy 200 siedzisk, które SOSiR zamontuje na trybunach. Kolejne będą dokupowane sukcesywnie.
1  «««  60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS