Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Dzień dobry Panie Burmistrzu. Piszę w sprawie osiedla Krasickiego 11 oraz pobliskich bloków. Pierwszą sprawą jest jeden z większych parkingów na terenie naszego miasta znajdujący się przed blokiem 11 który jest nieoświetlony, nie chodzi tu również o sam parking, ale także o ulicę która jako jedna z nielicznych w naszym mieście nie posiada oświetlenia. Taki fakt braku oświetlenia przyczynia sie do wielu włamań na parkingu do samochodów tam stojących w nocy oraz ich dewastacji. Ostatnimi czasy nawet wydarzył się wypadek Pani jadąca samochodem potrąciła jedną z mieszkanek ponieważ jej nie zauważyła bo nie ma latarni i jest ciemno. Chciałbym się dowiedzieć Panie Burmistrzu czy można by coś zrobić z tym że faktem i czy była by możliwość oświetlenia ulicy Krasickiego 11. Drugą sprawą jest stara kotłownia znajdująca się za blokiem 11 w której całkowicie zawalił się już dach i nadaje sie ona tylko do rozbiórki czy miasto ma w planach coś tym z zrobić ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

W tym roku rozpoczniemy realizację projektu polegającego na zmianie oświetlenia ulicznego  w Nowej Dębie. Zakres prac, ze względu na duże koszty, zostanie rozłożony na trzy lata. W tym roku planujemy realizację ok. 10% całości projektu,rozpoczynając od ul. Krasickiego (skrzyżowanie z Kościuszki). Niestety, nie dojdziemy do bloku 11 przy ul. Krasickiego. Będzie to możliwe w roku przyszłym.

Wstępnie planujemy przeznaczyć kotłownię do rozbiórki i przeznaczyc teren pod budowncitwo mieszkaniowe.

Panie Burmistrzu mam pytanie dotyczące wykupu mieszkań komunalnych na własność, temat ten był jakiś czas temu poruszanach na łamach lokalnych gazet..Kiedy można spodziewać się zmian w zasadach wykupu, chodzi przede wszystkim o wysokość ulgi w cenie mieszkań.Od wielu miesięcy problem ten jest zgłaszany i wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na te zmiany.

Uchwałą zajmiemy się w II połowie roku, a planujemy jej wejście w życie od 2008 roku.

Czy będzie kontynuowane wydawanie "Naszych spraw"? Komunikacja przez internet z władzami to trafny pomysł, ale większość społeczeństwa o pracach gminy dowiadywała sie właśnie z tej gazetki-Pozdrawiam.

"Nasze Sprawy" ukazały się przed świętami i planowane jest ich wydawanie w cyklu kwartalnym.

Panie burmistrzu. Mam 2 pytania: 1-Jak wygląda sprawa kanalizacji Alfredówki? 2- Czy jest możliwość doświetlenia w Alfredówce drogi od cmentarza do końca lasku. Agnieszka

W tym roku przystąpimy do przygotowania dokumentacji na kanalizację, który to proces potrwa ok. 2 lat. Decyzja o rozpoczęciu budowy zapadnie w momencie, gdy będziemy mieć zabezpieczone środki na to zadanie, w tym zewnętrzne. Stanie się to nie wcześniej niż pod koniec bieżącej kadencji.

Jeśli chodzi o doświetlenie, to musimy sprwdzić czy na ten odcinek będzie potrzebna dokumentacja techniczna, czy też nie.

Szanowny Panie Burmistrzu ja chciałbym zapytac kiedy będzie zrobiona nowa obiecywana droga do Budy Stalowskiej na którą z niecierpliwością czekają wszyscy mieszkańcy i ja prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby niestety musze pozostac anonimowy

W tym przypadku należałoby zapytać tego, kto obiecywał. Nie jest to droga gminna i burmistrz nie będzie realizował tego zadania.

Droga należy do powiatu, i z tego co jest mi wiadome, jej modernizacja jest planowana do ujęcia we wniosku o środki pomocowe z UE.

Szanowny Panie Burmistrzu .Mam takie pytanie. Na co zostanie przeznaczony teren na ulicy wojska polskiego na którym znajdowal się mały las lecz został on w większości wycięty.Czy ten teren do kogoś należy ? POZDRAWIAM

Teren przy ul. Wojska Polskiego został w części sprzedany przez gminę w roku ubiegłym. Działka, która pozostała jest w dyspozycji mieszkańców osiedla i oni zdecydują na co ją przeznaczyć. W chwili obecnej działka ta jest porządkowana, gdyż pzrez wiele lat urządzone było tam śmietnisko.

Witam. Chciałbym spytać, czy Pana zdaniem robienie nowej dokumentacji fontanny na plantach nie jest marnotrawieniem pieniędzy?

Pytanie jest nieco przewrotne, ale wydaje się (nie tylko mnie), że dla Nowej Dęby będzie lepiej, gdy projekt poprzedni nie będzie wdrożony. Zapraszam do urzędu, aby go obejrzeć i wyrobić sobie własny osąd.

Witam! Mam pytanie kiedy zstanie zbudowany jakiś parking przy ulicy Mickiewicza i kiedy zostanie ukończona budowa fontanny na plantach. Myślę że umieezczenie tam kamer byloby dobrym rozwązaniem.

Temat budowy parkingu na ul. Mickiewicza nie był planowany, gdyż jest to ulica powiatowa. Ponadto na dzień dzisiejszy nie ma możliwości technicznych jego realizacji (za bliska odległość od budynków).

Fontannę chcielibyśmy zrealizować w tym roku.

1  «««  58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS