Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Cialam się dowiedzieć dlaczego na oficjalnej stronie Nowej Dęby nie ma dokładnej mapy z opisanymi ulicami oraz zdjęć Nowej Dęby jako miasta?

Mapa jest w opracowaniu.
Galerie zdjęć wkrótce zamieścimy.

Szanowny Panie Burmistrzu, Chcialem poruszyc sprawe lezaca na sercu wielu szczegolnie starszym osobom z naszego miasta.Chodzi o mozliwosc odwiedzania grobow na cmentarzu.Odleglosc na cmentarz jest duza i wiele osob szczegolnie w podeszlym wieku nie jest w stanie tam dojsc.Czy nie byloby mozliwosci zorganizowania transportu na cmentarz i z powrotem chocby raz w tygodniu np. w soboty? Oczywiscie odplatnie,tak ze nikt by na tym nie ucierpial.Co Pan sadzi o tym pomysle? Pozdrawiam i zycze owocnej pracy. Wojtek

To jest pomysł dla naszych przewoźników. Zainteresujemy ich tą sprawą, ale decyzja należy do nich.

Chciałem(jak i wielu innych) wiedzieć czy są jakieś plany zagospodarowania placu przy ulicy leśnej(po dawnym przedszkolu nr5...0

Są rozważane rózne warianty zagospodarowania tego terenu. W pierwszej kolejności zostaną one przedstawione Radzie Miejskiej do akceptacji.

Dlaczego przycinają(i zostawiają takie nie wiadomo co) lub ścinają tak dużo drzew w naszym mieście?Niedługo jak tak dalej będzie to Nowa Dęba stanie się brzydkim,szarym miastem.Dużo ludzi jest przeciwko temu.

Wycinka drzew i formowanie koron wywołuje rokrocznie emocje wśród mieszkańców. Ale musi być prowadzona, aby drzewa nie zacieniały mieszkań, a chore nie groziły przechodzącym obok nich ludziom. Korony zaś systematycznie przycinane nadają im miejski charakter, a nie powodują, że czujemy się jak w puszczy. Za parę miesięcy ponowny przyrost nada im właściwy wygląd. Zieleni naprawdę nam nie brakuje, a zabiegi pielęgnacyjne trzeba prowadzić systematycznie.

Panie burmistrzu w swoim programie wyborczym w dziale "Infrastruktura techniczna"napisał pan że zajmie się budową chodników i nowych miejsc parkingowych (w tym przy kościele w oś. Deba).Jaką ma pan koncepcję na potrzebny naszej społeczności parking przy kościele. Mam nadzieję że nie był to wyborczy chwyt propagandowy, lecz będzie to wizytówka pańskiego urzędowania. Proszę o informację w tym temacie.

Panie Henryku, proszę nie posądzać mnie o to, że moje propozycje, to były chwyty wyborcze. Przykładem jest chociażby rozwiązanie problemu budowy ul. Kilińskiego w os. Dęba, którego nie udało się w ub. roku rozstrzygnąć. W tym roku zadanie to zostanie zrealizowane. Podobnie chcę zająć się budową parkingu przy kościele w os. Dęba. Wymaga to nie tylko zaangażowania burmistrza. Jeżeli zlikwidujemy utrudnienia formalne, i to zadanie zostanie zrealizowane.

Szanowny Panie Burmistrzu! Jak przedstawia się sprawa z przebudową ulicy Kilinskiego w osieglu Dęba. Czy dotychczas wykonane prace na jej odcinku beda końcem remontu? Czy są plany na przebudowe pozostałego odcinka pozostającego w opłakanym stanie?. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ulica Kilińskiego będzie modernizowana w tym roku. W niedługim czasie rozpoczną się prace zmierzające do położenia kolektora odwadniającego fragment ulicy. Prace związane z położeniem masy bitumicznej będą realizowane w późniejszym okresie.

Czy jest szansa aby wyremontować fontannę przy ulicy 1-go Maja? To wstyd dla miasta, aby na tym reprezentacyjnym placu straszyła nieczynna fontanna

Podzielam pogląd internauty i wielu innych mieszkańców, że fontanna przy ul. 1 Maja powinna być wyremontowana. Będzimy chcieli, żeby najpóźniej w przyszłym roku została uruchomiona.

Panie Burmistrzu pragne zwrocic uwage na oświetlenie drogi krajowej nr.9 przez Nową Dębe zwlaszcza od ronda do Stacji Paliw. Problem jest w tym ze w godzinach porannych lub wieczornych w czasie tzw. szarowki jest brak oswietlenia (zbyt puzno sie wlancza) i calkowity brak widocznosci pieszych na przejsciach, problem najbardziej dotyczy przejscia obok Urzedu Gminy do dworca PKS po bokach jest zywoplot i kompetnie sa nie widoczni piesi. Rozumiem obecnie zmieniaja sie godziny switu dosyc szybko ale mozna by zamontowac jakis wylaczniz zmierzchowy aby zalanczal to oswietlenie troszke wczesniej. Napewno to oswietlenie troche zwiekszy koszty ale prosze zrozumiec codzienine poruszam sie to droga okolo godz. 6 rano i widocznosc pieszych jest fatalne. Z gory dziekuje i prosze o rozważenie tej sprawy.

Problem oświetlenia przejść dla pieszych przez ul. Rzeszowską w Nowej Dębie rozwiązany zostanie łącznie z rehabilitacją nawierzchni drogi krajowej wykonywanej przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. W ramach realizacji powyższego zadania zamontowane zostaną znaki D-6 przejście dla pieszych - podświetlane z lampą. Przewidywany termin wykonania – 2008 rok.

1  «««  60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS