Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Program tzw. długiego weekendu w N.D. jest wyjątkowo skromny np. wobec pobliskiej Kolbuszowej.Czy to jest wynik ograniczenia wydatków?

W tym roku priorytetem są obchody 70-lecia COP w Nowej Dębie - to wydarzenie historyczne w tej kadencji.

Dlatego też 16-17 czerwca będzie można posłuchać m.in. takich gwiazd jak Piotr Szczepanik, Elektryczne Gitary, Oddział Zamknięty, szereg zespołów folklorystycznych. Okraszone to będzie innymi atrakcjami. Ale szczegóły przedstawimy wkrótce na stronie.

Niestety finanse nie pozwalają na organizację dwóch tak duzych imprez w roku, dlatego "Majówka" jest skromniejsza.

Co do porównania do pobliskiej Kolbuszowej, to proszę wziąć pod uwagę, że ona jest miastem powiatowym. Zatem imprezy mogą być finansowane z różnych źródeł (powiat i miasto) co daje dużo większe możliwości finansowe.

Witam uprzejmie. Mam jedno pytanie na temat, który był wiele razy poruszany. Kiedy i czy w ogóle będzie skatepark koło nowego basenu? Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża na rowerach/deskach na ulicę bo nie ma gdzie jeździć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Niestety nie mam tu dobrych wieści. Zagospodarowanie terenu wokół nowego basenu będzie mogło być dokonane dopiero po zakończeniu tej inwestycji. Będziemy pracować nad alternatywnym rozwiazaniem, ale muszę lojalnie uprzedzić, że rozpoczęta tak duża inwestycja zablokowała szereg mniejszych, ze względu na możliwości finansowe gminy.

Mam pytanie w takiej nietypowej sprawie. Mianowicie od poczatku wiosny jeżdze na działkę, która mam na tzw. Rozalinie, tj. Dęba wieś za koleją i niestety ale trudno jest mi cos na niej robic, gdyż jest tam niesamowity smród, który dochodzi z plantacji wierzby(sadzonej przez PGKiM nowodębski). Z tego co mi wiadome jest wierzba ta podlewana jest" smrodami" z oczyszczalni scieków. W obrebie działek panuje okropny, zapierajacy dech smród!!!!Czy te działki w obecnej chwili mozna nazwać "Relax", bo jaki to relax w odorze!! My płacimy dzierżawę za te działki!!! I za co!!! Za smród!!?? Proszę o interwencję w tej sprawie, żebym mogła wraz z rodziną chociaz od świetą spedzić czas na grilowaniu o odpoczynku juz na ŚWIEŻYM powietrzu!! Pozdrawiam Pana!

Temat usunięcia nieprzyjemnych zapachów został zlecony PGKiM, który nawiózł nawóz organiczny na plantacje wierzby. Zapachy te mają być wkrótce zneutralizowane.

witam! mam pytanie...czy jest w planach oczyszczanie rzeczki(bystrzyk) pamiętam pare lat tem robiło to wojsko... żaczka jest naprawde zaniedbana przydałoby sie jej oczyszczenie!

Oczywiście , że tak. Oczyszczanie poszczególnych miejsc w mieście będzie się odbywało sukcesywnie.

Przy okazji tego pytania pragnę podziękować za wszystkie sygnały napływające od mieszkańców, którym leży na sercu czystość miasta i sołectw.

Widać, że bardzo wielu mieszkańcom nie jest to obojętne. Niestety nie wszystkim. I tu mój apel. Wszyscy dbajmy o czystość. Zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. Im miej będizemy wydawać na sprzątanie, naprawy połamanych ławek, powyginanych znaków ulicznych, uszkodzonych koszy na śmiecie czy malowania elewacji, tym więcej środków na inne zadania. Na przykład kwiaty, place zabaw, skate park, czy koncerty i imprezy.

Witam pana burmistrza , mam pytanie czy będzie kładziony nowy asfalt w dzielnicy Poręby Dębskie na ulicy Sucharskiego i Hubala czy tylko (łatanie dziur) co miało miejsce do tej pory.Mam jeszcze jedno pytanie czy podoba sie panu przystanek metalowy w Grabinie który jest całkowicie uszkodzony,czy są jakieś plany dotyczące tego przystanku ? Pozdrawiam :)

1. W tym roku asfalt zostanie położony na ul. Sucharskiego i Hubala. Będzie to kosztorysowo najwiekszy zakres prac modernzacyjnych w skali roku w całej kadencji na os. Poręby Dębskie. Wartość planowanych wydatków sięga kwoty, jaką wydano na to osiedle w zakresie modernizacji dróg w całej ubiegłej kadencji.

 

2. Oczywiście, że mi sie nie podoba. Od mmentu uszkodzenia trwały prace nad ustaleniem sprawcy wypadku, uzyskania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Wyknany został także projekt nowego przystanku, który w chwili obecnej czeka na akceptację Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, a następnie zostanie zgłoszony do realizacji w Starostwie Powiatopwym w Tarnobrzegu. I wykonany. Zapraszam do urzędu do zapoznania sie z tym projektem i wyrażenia swojej opinii.

Witam pana burmistrza moje pytanie jest odnosni pracujacych w przy pracach interwencyjnych jak rozumuje ukladajacych chodnik , czy kto kolwiek rozlicza tych ludzi z czasu pracy i jakosci wykonywanych prac. Patrzac na ich prace na mysl przychodza sceny z filmu " Alternatywy 4". Mysle ze minely czasy gdy placilo sie za podpieranie lopaty. Dziekuje i pozdrawiam .

W tym roku zatrudniliśmy w urzędzie 50 ludzi (20 - prace społecznie-użyteczne, 20 przygotowanie zawodowe, 10 - prace interwencyjne), pozostających do tej pory na bezrobociu. Często są to osoby, które z pracą maja do czynienia po raz pierwszy i jak widać z tej wypowiedzi, muszą byc otoczeni szczególną "opieką". Dodam, że już do dnia dzisiejszego udzieliłem 6 nagan i jedno upomnienie za zachowanie w miejscu pracy.

Będziemy ich w dalszym ciągu mobilizowac do własciwej pracy, a jeśli zajdą takie okoliczności, to będą wyciągane inne konsekwencje niż kary dyscyplinarne.

Dodam ponadto, że otrzymuję także sygnały poztywnie oceniające prace tych osób, bo przecież nie sposób zarzucić, że 50 ludzi nic nie robi. Być może kilka osób taki odbiór stwarza, ale będziemy temu przeciwdziałać.

Witam Pana Burmistrza... Mam do Pana pytanie... Czy istnieje taka możliwość aby postawić siatki w parku na boisku koszykarskim...? Zawsze kiedy gramy w kosza z kolegami to wylatuje nam piłka az do samej ulicy i każdy na to narzeka.... I czy jest tam mozliwe zainstalowanie oświetlenia aby mozna było grac wieczorem???

Na chwilę obecną moge powiedzieć, że przygotowywana jest koncpcja zagospodarowania lasku "Koziołek". Do jej ostatecznego przyjęcia nie będą tam realizowane prace modernizacyjne.

Czy tak duża ilość blaszanych domków (garaży) dla samochodów jest ozdobą naszego miasta ? Las zaśmiecony garażami jest brzydki. Czy dalsze zagarażowianie obrzeży miasta jest konieczne ? (Wpływy do budżetu gminy a estetyka).

Podzielam dbałość o estetykę naszego miasteczka, ale też garaże trzeba gdzieś ustawiać. Samochodów przybywa, a miejsc garażowych niestety nie. Obecnie zajmujemy się przygotowaniem miejsc dla tych garażowiczów, którzy zostaną wyprowadzeni z ul. Krasickiego, kiedy sprzedamy teren pod budownictwo wielomieszkaniowe.
1  «««  56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS