Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Szanowny Panie Burmistrzu, chciałam zapytać kiedy będzie dokończona budowa parkingu między blokiem 20 a 22 na Jana Pawła? Po rozmowie z kierownikiem TSM p. Rzeszutkiem zostałam poinformowana, że teren ten należy wyłącznie do UMiG.

W tym roku budowa parkingu nie była planowana. Postaram się ująć ją do projektu budżetu na 2008 rok.

Witam Mam pytanie do Pana Burmistrza w sprawie nowo debskiego kina. A minowicie czy jest jakis plan modernizacji kina w tym miescie. Bo obecny stan i reperuar pozostawia wiele do zyczenia. Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedz. Rafal Druzbicki

Program modernizacji kina jest nierozłacznie związany z modernizacją domu kultury. Tematyka ta była poruszana w pracach zespołów zadaniowych, debatujących nad Programem Rewitalizacji Miasta i Gminy Nowa Dęba, i myślę, że znajdzie się w nim jako jedno z ważnych zadań. Możliwość jego realizacji będzie natomiast uzależniona od pozyskania środków pomocowych.

Szanowny Panie Burmistrzu dziękuje za wyczerpującą i merytoryczną odpowiedz na moje wcześniejsze zapytania.A oto kolejne: Wiadomo dzisiaj w Chmielowie zdarzył się wypadek drogowy na E9 i prosze sobie wyobrazić jak te tiry dzisiaj na Lipce zaczeły sobie szukać objazdu i znalazły wąskimi uliczkami droga łaczaca wieś z E9 to istny poligon a jeszcze betony na Mokrzyszówce to cud ze te samochody cięzarowe nie pozarywały mostu .Moje pytanie kiedy remont właśnie tej drogi od Pana Czernika poprzez tory kolejowe do E9.A dzisiaj to tak troche ludzi właśnie się przejechało no i mają ciekawy obraz wiejskich dróg.Pozdrawiam

Remonty dróg gminnych już sie rozpoczęły. Obecnie trwają na terene osiedla Poręby Dębskie, zaś w kolejnych dniach będziemy przesuwać się w kierunku północnym gminy. Jeśli chodzi o Chmielów, modernizacja dróg gminnych polegająca na położeniu masy bitumicznej, będzie możliwa po zakończeniu budowy kanalizacji i rozpocznie się w przyszłym roku. W kolejnych latach będą kładzione nawierzchnie asfaltowe na drogach wyznaczonych we współpracy ze społecznością lokalną (sołtys, rada sołecka, organizacje działające we wsi).

Witam. Z tą skrzynką dla radnych to bardzo dobry pomysł. Wiele spraw można by kierować do Nich, co z kolei odciążyłoby Pana, mającego przecież i tak ogrom obowiązków. Jeżeli nie mają, jak twierdzą, dostępu do internetu, to w Urzędzie zapewnić Im taki dostęp z ustaleniem odpowiedniego grafiku. Mogą również korzystać z kawiarenek internetowych na mieście i innych ogólnodostępnych miejsc, jak chociażby w siedzibie znajdującego się nieopodal stowarzyszenia "Wsparcie". Opłaty są symboliczne i nie nadwyrężą znacząco pobieranych diet. A problem, myślę, ze jest wart zachodu.

Ten wniosek przekażę radnym na kolejnej sesji.

Czy na terenie miasta Nowa Dęba znajdują się pojemniki na zużyte baterie?

Na terenie miasta nie ma obecnie ustaionych pojemników na baterie. Takowe znajdują się w niektórych sklepach prowadzących ich sprzedaż.

Mlodzi ludzie chca grac w pilke czeo niema w tym kierunku ,czego niema zadnych dzikich drurzyn ??

Proszę w tym temacie kontaktować się z dyrektorem SOSiR Julianem Ziębą oraz prezesem Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Sportowych i Turystycznych Markiem Powrózkiem.

Chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakaś pomoc ze szkół lub z gminy dla studentów poślubionych i mających dziecko?? np stypendia unijne czy tym podobne??

Gmina zgodnie z przepisami prawa nie może finansować stypendiów dla studentów. Dlatego będziemy wspierać organizacyjne inicjatywę osób zaangażowanych w życie publiczne (zgodnie z obietnicą wyborczą) ufundowania kilku stypendiów dla studentów I roku, w roku akademickim 2007/2008, spełniających kryteria naukowe i socjalne. Poinformujemy o tej inicjatywie na naszych stronach.

Dzień dobry. W związku z sukcesem turnieju w piłke siatkową oraz z dużym zainteresowaniem tą dziedzina w naszym mieście, proponuje wziążć pod rozwage zorganizowanie turnieju siatkówki plażowej z okazji dni Nowej Dęby. Turniej mógł by się odbyc przy szkole podstawowej nr 2 w Nowej Dębie ze wzgledu na to iż znajduja sie tam dwa boiska do piłki plażowej. Z tego wzgledu mozna by uwzględnic wszystkie kategorie wiekowe-począwszy od szkoły podstawowej a skończywszy na kategorii otwartej dla osob nie uczących sie. W organizacji tego turnieju z pewnościa pomogła by organizacja TWIST. Za rozpatrzenie mojej propozycji z góry dziękuje i prosze o napisanie Pana stanowiska w tej sprawie. Pozdrawiam

Turnieje siatkówki plażowej będą organizowane pzrez SOSiR na terenie basenu w okresie letnim. Nie mniej jednak tę propozycję przyjmujemy i postaramy się zoranizować róznego rodzaju rozgrywki sportowe na Dni Nowej Dęby.
1  «««  59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS