Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Bardzo Panu dziękuję za szybką i idealnie zgodną z moimi oczekiwaniami odpowiedź oraz składam następujący wniosek. Tym razem w dziedzinie edukacji. Bibliotekę w środowiskowym Domu Kultury i biblioteki szkolne wyposażyć dodatkowo w zbiory zadań z przedmoitów, z których odbywają się różne konkursy na różnych poziomach i szczeblach, ze szczególnym uwzględnieniem matematykii, fizyki i chemii. Dlaczego w bibliotekach mają być tylko same lektury. Niech nauczyciele, którzy się tą problematyką zajmują sporządzą stosowne wykazy, w oparciu o które, po akceptacji, zbiory zostaną zakupione. Przecież nie są to tak wielkie pieniądze. Piszę ten wniosek, ponieważ jako rodzic, zetknąłem się z tym problemem. Łączę ukłony i pozdrawiam.

Dziękuję za ten sygnał. Postaram się uzgodnić tego rodzaju zakupy z dyrektorami szkół i SOK. Uczniowie powinni mieć dostęp do stosownej literatury, zarówno tzw. "olimpijczycy" jak i wszyscy ci, kórzy chcą podnieść swoją wiedzę.

Miasta nie tworza mury ale zamieszkujacy je ludzie,Nowa Deba powstala dzieki tysiacom ludzi mlodych i energicznych,otwartych na swiat i pelnych zapalu,Pan napewo swietnie pamieta Nowa Deba lat 70-tych i 80-tych,samorzady pozwolily w latach 90-tych na niespotykany w historii polski ubytek mieszkancow,ludzi glownie mlodych i niegodzacych sie na bylejaki poziom zycia jakie oferowaly nam kolejne rzady w naszym kraju,podobnie jak wielu moich rowiesnikow urodzonych w Nowej Debie mieszkam od lat za granica,mam staly kontakt z ziomkami w Chicago,New Jersey,Madrycie,Rzymie,Edynburgu itd z ludzmi z ktorymi sie w Nowej Debie wychowywalem ale w ktorej nijak niedalo nam sie zyc,niemozna winy zwalac na Warszawe,wielu z nas probowalo wrocic do polski i otwierac wlasne interesy,i mimo dobrych checi,pomyslow i zainwestowanych pieniedzy te proby konczyly sie fiaskiem,wine za to ponosza wlasnie samorzady.Czy zostana kiedys stworzone warunki do powrotu tych ktorzy sa zwiazani z naszym miastem ?

Oczywiście zgadzam się z Panem, że gmina powinna tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców i podejmuję działania w tym kierunku.

Jednak pod słowami "stworzyć warunki do powrotu" może kryć się bardzo wiele działań, których nie tylko gmina powinna być inicjatorem.

Przygotowanie terenów inwestycyjnych, terenów pod budownictwo wielomieszkaniowe i jednorodzinne, nawiązanie współpracy z uczelniami i organizacjami wspierającymi przedsiębiorców - to te obszary, w których juz podjąłem działania i będą one systematycznie prowadzone. Ponadto zostały rozpoczete prace nad uchwałą Rady Miejskiej w sprawie ulg dla inwestorów.

Niestety nie możemy tworzyć przywilejów dla osób pochadzących z Nowej Dęby i okolic. Każdy wiarygodny inwestor, tworzący miejsca pracy będzie mile widziany, bez względu na pochodzenie. Traktuję wszystkich równo. Oczywiście jestem całym sercem za tym, by nasi mieszkańcy przebywający za granicą wracali do nas, osiedlali się i podejmowali działalność gospodarczą. Niemniej jednak musi być to na warunkach konkurencyjności wolnego rynku.

Szanowny Panie Burmistrzu. Gołym okiem widać boom inwestycyjny w zakresie budownictwa. W szybkim tempie drożeją materiały budowlane, mieszkania, ceny usług, brakuje fachowców i specjalistów w tym zakresie. Dlaczego na budowie basenu krytego nic się nie dzieje. Czy nie warto dokonać analizy pod kątem skredytowania jakiegoś zakresu robót. Przecież jeżeli wspomniane ceny rosną szybciej niż stopy procentowe kredytów to się to opłaca. A warunki uzyskania kredytu można przecież negocjować. W ostatnim czasie pustak ceramiczny produkowany w Hadykówce podrożał czterokrotnie, czy to nie budzi zastanowienia?

Oczywiście ma Pan rację. Jestem takiego samego zdania. Niemniej jednak biurokracja doskwiera również samorządowi. Przepisy budowlane nakazują aby w trakcie ogłaszania przetargu, kosztorysy były nie starsze niż 6 misięcy. Ponieważ projekt basenu był wykonywany dużo wcześniej, kosztorysy należy uaktualnić. Po objęciu funkcji i zapoznaiu się z projektem budżetu przygotowanym przez poprzedników, zleciłem wykonanie niezbędnych kosztorysów na roboty mozliwe do wykonania w tym roku. Będą gotowe z końcem kwietnia. Po ich otrzymaniu od razu podejmiemy procedury przetargowe, aby w jak najkrótszym czasie przystąpić do wykonywania robót. Równolegle z tym procesem, po uchwaleniu budżetu, będą trwały negocjacje z potencjalnymi kredytodawcami. Sytuacja finnasowa gminy pozwoli w tym roku na wykonanie stanu zamkniętego i rozpoczęcie prac instalacyjnych.

Szanowny Panie Burmistrzu spotkałem się ostatnio kilka razy z problemem znalezienia lokalu w centrum Nowej Dęby który mógłby być przeznaczony na działalność handlowa lub biurową. Czy Urząd Miasta tez widzi tutaj jakiś problem a jeżeli tak to czy są jakieś palny na rozwiązanie tego problemu?

Dostrzegamy zainteresowanie lokalami użytkowymi na terenie miasta, których brakuje. Dlatego planujemy przeznaczyć na cele usługowe i usługowo-mieszkalne kilka działek, które dziś są w posiadaniu gminy. Myślę,że deweloperzy wykorzystają zainteresowanie lokalami użytkowymi i po wybudowaniu obiektów lokale te zaoferują zainteresowanym.

Witam Panie Burmistrzu. Mam pytanie dotyczące placu przy ulicy Rzeszowskiej oraz Korczaka. Czy Gmina ma już konkretne plany zabudowania tego terenu? A jeżeli tak to jakie i kiedy najwcześniej zaczną być realizowane? Oraz, kiedy będą rozpisywane przetargi na te tereny? Pozdrawiam i gratuluję zdobycia mandatu. Konrad Kościelny

Projekt planu zagospodarowania terenu na os. Północ jest przygotowany w 90%. Obecnie prowadzimy rozmowy na ten temat z Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową, która jest wieczystym użytkownikiem tego terenu. Mam nadzieję, że po porozumieniu z TSM plan zostanie uchwalony szybko i będzie można przystąpić do jego realizacji.
Jeśli chodzi teren dworca, chcemy w tym roku przygotować plan zagospodarowania, aby zgrać go z planowaną na rok przyszły inwestycją na tej ulicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

A ja mam takie pytanie Panie Burmistrzu, kiedy wkoncu w naszym miescie pojawia sie tablice mowiace o tym ze nasza gmina wkoncu uzyskala jakies dofinansowanie z UE, był Pan wiele lat sekretarzem gminy, za tego czasu w miesto rozwijało sie strasznie wolno, dlaczego miasto nie potrafi wykorzystac mozliwosci rozwoju jakie daje UE, czemu nie widac budowy nowych dróg, moze pasowało by zamiast zastanawiac sie jak cos zrobic, poprostu zacząc to robic ??

Aplikację o środki pomocowe na realizację najważniejszych zadań inwestycyjnych gminy będziemy składać do programow operacyjnych, wtedy, gdy będzie ogłoszony nabór. Mam nadzieję, że stanie się to w II połowie roku, a my będziemy do tego przygotowani. W chwili obecnej rozpoczęły się prace nad planem rewitalizacji miasta i gminy oraz przegląd studiów wykonalności pod kątem wykorzystania ich w nowym okresie programowania 2007-2013.
Jeśli chodzi o mój udział w pozyskiwaniu środków w roli sekretarza, to z natury rzeczy był ograniczony, gdyż inna była moja rola. Niemniej jednak mam wkład w pozyskanie środków z programu SAPARD na kanalizację w Tarnowsksiej Woli i Rozalinie (której poprzednicy nie wykorzystali), na drogę Zagroble w Jadachach z PAOW.

Szanowny Panie Burmistrzu zwracam się z zapytaniem odnośnie spraw związanych z bezrobociem w Naszej Gminie.Uważam iż strona internetowa dostępna w tym protalu jest bardzo dobrze zaplanowana uważam tylko iż powinna również zawierać informacje dla bezrobotnych w Naszym Regionie o wszelkich ofertach pracy:) Proszę o uwzględnienie mojej propozycji! Serdecznie dziękuje:) Pozdrawiam

Myślę, że w tym celu można skorzystać ze strony www.serwisgospodarczy.pl
Są na niej zawarte informacje dla bezrobotnych, w tym powiatowych urzędów pracy z okolicy. Być może uda się zamieścić link do tej strony.

Szanowny Panie Burmistrzu. Czy są jakieś plany budowy skate-parku w Nowej Dębie ? Myślę, że tym tematem wśród młodzieży jest sporo zainteresowanych osób jeżdżących na rowerach, rolkach i deskorolkach.

Taki skate-park ma powstać przy basenie krytym.
1  «««  60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS