Pomoc powodzianom

Zasady udzielania pomocy.

Zasady udzielania pomocy powodzianom.

Zebrana i przekazana pomoc dla powodzian.


Przeprowadzona w dniach 21-29 maja b.r. zbiórka pozwoliła zebrać i przekazać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie znaczącą pomoc rzeczową dla powodzian z zalanych gmin Powiatu Tarnobrzeskiego Gorzyce i Grębów. Zbiórka została przeprowadzona we współpracy ze Szkołami na terenie poszczególnych sołectw oraz Strażą Miejską. Jednocześnie w sklepach na terenie gminy wystawione były oznakowane pudełka i koszyki, do których można było wrzucać zakupione artykuły dla powodzian. Łącznie udało się zebrać ok. 16 ton różnego rodzaju żywności i wody mineralnej, środków czystości, chemii gospodarczej, odzieży, pościeli itp. Między innymi zebrano i przekazano: 865 zgrzewek wody mineralnej, 2022 różnego rodzaju konserw mięsnych, rybnych, pasztetów, 1078 opakowań makaronów, 935 kg. cukru, 329 opakowań ryżu, 335 kg. mąki, 291 litrów oleju jadalnego, 257 litrów mleka, 157 opakowań płatków kukurydzianych, 279 opakowań herbaty, 1384 kostek mydła, 871 sztuk różnego rodzaju płynów chemii gospodarczej, 288 opakowań proszków do prania, 371 opakowań papieru toaletowego i ręczników jednorazowych, 347 par rękawic, 734 worki 120 litrowe odzieży, koców, pościeli, butów itp. Wśród oferowanej pomocy znalazł się także wózek dziecięcy, nosidełko, wanienka, ekspress do kawy. Szczególne znaczenie miała pomoc w postaci leków i środków opatrunkowych przekazanych przez apteki. Jak zwykle w takich sytuacjach z pomocą pośpieszyli: Piekarnia Stefan Buś dostarczając w znaczącej ilości chleb i inne wyroby, właściciele Restauracji Dębianka oferując żywność, środki czystości a nawet zakupione środki opatrunkowe i leki przeciwbólowe, właściciel Zajazdu Jorgula przywożąc pokaźną ilość chemii gospodarczej, sprzęt do sprzątania oraz żywność. Siedmiu rodzinom powodzian przebywających na terenie naszej gminy udzielono bezpośrednio pomocy w Ośrodku: żywność, chemia gospodarcza, odzież, pralka, lodówka, meble, czajniki elektryczne, naczynia, garnki, serwis obiadowy, wykładzina podłogowa, pościel i bielizna pościelowa. Wszystkie artykuły pochodziły od darczyńców.
Składam serdeczne podziękowanie za zrozumienie dramatycznej sytuacji osób dotkniętych skutkami powodzi. Zebrana pomoc świadczy o chęci pomagania i dobrym sercu Wszystkich Ofiarodawców.
Serdeczne podziękowania należą się Szkołom z terenu sołectw i ich uczniom, którzy spontanicznie i szczerze zaangażowali się w zbiórkę pomocy. Dziękuję Straży Miejskiej bez pomocy której nie byłoby możliwe uruchomienie akcji w tak krótkim czasie. Szczególnie serdecznie dziękuję Pani Alicji Lidwin, która jako wolontariusz zgłosiła się do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu zbiórki, a postawa której budzi podziw i może służyć za przykład. Dziękuję również Panu Szymonowi Gurdakowi i Panu Stanisławowi Gurdakowi z firmy transportowej Pana Jana Gurdaka, którzy angażowali się podczas zbiórki, pomagając przy załadunkach i rozładunkach oraz świadcząc usługi transportowe w godzinach popołudniowych i w dniach wolnych od pracy. Podziękowanie składam Małopolskiej Wytwórni Tektury w Nowej Dębie za dostarczeniu pudeł umożliwiających gromadzenie zebranej pomocy. Bardzo dziękuję wszystkim placówkom handlowym, które włączyły się do akcji pomocy powodzianom umożliwiając zbiórkę pomocy. Dziękuję pracownikom Ośrodka oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, dzięki pracy i zaangażowaniu których możliwe było zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki.
W podsumowaniu można z całą pewnością powiedzieć: Społeczność Naszej Gminy nie zawiodła!

                                                                                                                                     Kierownik MGOPS
                                                                                                                                       Leszek Mirowski


Zbierana pomoc sukcesywnie była przekazywana do miejsc zakwaterowania powodzian - na podstawie bezpośrednich i  bieżących dyspozycji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. W czasie trwania zbiórki, każdego dnia wysyłano przynajmniej dwa pełne transporty ( samochód dostawczy typu Trafic ) pomocy. W sobotę 22 maja transportów takich było aż sześć.

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS