Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Witam Panie Burmistrzu.My rowerzyści chccemy zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakończenie dirt parku i na kupienie kilku ramp skate parku , popytaliśmy kilka osób i było by dużo chętnych którzy wspomogli by nas finansowo koszty skate parku są dość duże (ok.od 150do350tyś.zł),więc wiadomo że sami takiej sumy nie uzbieramy.Oczewiście wiem że są inne ważniejsze sprawy w gminie w które trzeba zainwestować (drogi,ocieplanie bloków,chodniki,itp).Nam tylko chodzi o to żeby Pan w miare swoich możliwości nam pomógł ,nie wiemy jak to zorganizować.Słyszeliśmy że po zakończeniu budowy basenu krytego ma być rozpoczęta budowa skate parku,ale wiadomo ze gmina ma jakieś limity i nie będzie w stanie opłacić całego skate parku.Po przez taką zbiórkę zostaną pieniądze gminy na inne cele które trzeba zrobić w gminie,prosimy o pomoc i opinie w tej sprawie. Ps. Na wiosne kończymy budowe dirt parku.Dowidzenia

Witam.

Zasady dotyczące organizacji zbiórek publicznych pieniędzy, określa ustawa z 15 maca 1933 r. o zbiórkach publicznych. Szczegóły tej ustawy można omówić w urzędzie z kierownikiem Referatu Spraw Obywatelskich Bożeną Szczepan.

Panie Burmisrzu , po raz kolejny pytamy sie jako mieszkancy tego miasta , czy za przykladem np. Rzeszowa lub innych miast walczacych z bezrobociem i intelektualnym rozwojem mlodziezy tego miasta jest mozliwosc instalacji konkurencyjnej bezsieciowej lub innego taniego dostepu do sieci internetu Z Powazaniem wyborcy tego miasta.

Witam.

Odpowiadam po raz kolejny, że obecnie Urząd Marszałkowski w Rzeszowie prowadzi prace studyjne, służace przygotowaniu projektu budowy sieci szkieletowej szerokopasmowej. Zadanie to ma być realizowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Gmina bierze udział w tym projekcie, ponieważ mamy być jednym z jego beneficjentów. Powiat Tarnobrzeski na ostatniej sesji zgłosił swój akces do zarezerowania odpowiednich częstotlwości na przesył sygnału internetowego, który ma pokryć teren wszystkich czterech gmin. Trudno jednakże jest wskazać termin rozpoczęcia prac nad tym użym projektem.

Szanowny Panie Burmistrzu nie wiem czy Pan wie, może młodzież z Nowej Dęby Pana po informowała że została zlikwidowana jedyna ogólnodostępna Siłownia w Nowej Dębie na którą uczęszczała spora liczba osób zarówno młodych jak i tych koło 30 lat i ponad niektórzy z młodych ludzi startowała nawet w zawodach siłowych organizowanych w Tarnobrzegu i dzięki tej siłowni mogła podnosić swoje możliwości i spędzać tam każdą wolną chwilę a tego czasu mają sporo a wiadomo że sport jest dobry dla zdrowia ciała i ducha co teraz stanie się z tymi młodymi ludźmi ( i nie tylko z młodymi) kruży lubią trochę poćwiczyć czy Urząd Miasta i Gminy mógłby coś w tej sprawie zrobić ? proszę o konkretną odpowiedz

Witam

Postaram się bardzo konkretnie odpowiedzieć. Oczywiście, że wiem że jedyna siłownia ogólnodostępna, jak Pan to nazwał, została zlikwidowana. W związku z licznymi zapytaniami w tej sprawie, zapytałem jej właściciela o przyczyny likwidacji. Jakież było moje zdumienie gdy otrzymałem odpowiedź.

Właściciel jednoznacznie stwierdził, że był poprostu oszukiwany przez niektórych korzystających, którzy zamiast płacić za wstęp, dorabiali klucze i uczęszczali poza godzinami oficjalnego otwarcia. Ponieważ właściciel nie chce dłużej dokładać do tej działalności, a wpływy nawet nie pokrywają kosztów utrzymania, (nie mówiąc już o dochodach) zdecydował się na zamknięcie niedochodowej działalności. Wpłynęło do mnie pismo w tej sprawie od osób rzekomo zainteresowanych uczęszczaniem na siłownię podpisane przez ok. 40 osób. Piszę "rzekomo zainteresowanych" ponieważ dotychczasowy właściciel był szczerze zdziwiony taką liczbą zainteresowanych. Wg jego rozeznania na siłownię uczęszczało ok 20 osób. Podejrzewa on, że reszta podpisów jest z tzw. "łapanki".

 

Całą sprawę można by skwitować krótkim stwierdzeniem: Sami sobie zgotowaliście ten los!!!

 

Niemniej jednak sprawę ewentualnego przejęcia siłowni przekazałem pod obrady Miejsko-Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aby zaopiniowała propozycję przejęcia tej siłowni. Po jej zaopiniowaniu przekażę pod obrady odpowiednich Komisji Rady Miejskiej.

Jeżeli opinie będą pozytywne, to odkupimy urządzenia.

Jeżeli nawet uruchomimy siłownię, będzie ona funkcjonowała w strukturach SOSIR i będzie działalnością odpłatną opartą o rygorystyczny regulamin (względy bezpieczeństwa).

witam serdecznie! chciałbym zapytać czy miasto jak i gmina prowadzi jakiekolwiek działania promocyjne ? Z tego co się orientuje wiele gmin jak i miejscowości tworzy jakąś "otoczkę" z którą powinna się dana miejscowość kojarzyć w całej Polsce. Do tej pory ,taką wizytówką u nas były zakłady metalowe , jednak ich świetność już minęła. Teraz w Polsce jesteśmy kojarzeni w szczególności za sprawą poligonu wojskowego, czy nie można by właśnie podjąć pewnych działań promocyjnych wspólnie w jednostką wojskową?? Wiele osób z Nowej Dęby miło wspomina czasy gdy na plantach stał czołg , czy nie byłoby możliwości np. ustawienia tego typu sprzętu-pomnika np. na rondzie . Na pewno taki "postument" wpisałby się bardzo pozytywnie w pamięć przejeżdżających przez nasze miasto? (dalszy ciąg-->)

Witam równie serdecznie.

Przede wszystkim nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że czas świetności ZM DEZAMET już minął. Drogi internauto, ja oceniam, że DEZAMET to perła w koronie BUMARU. Tym cenniejsza, że to szlifowanie trwające wiele lat wymagało ogromnego wysiłku zarządzających i całej załogi. A jakże znaczącym efektem jest ostatnia umowa offsetowa, dzięki której zakłady znajdą się  gronie najleszych producentów amunicji.

A teraz ad rem. Zgadzam się, że miastu potrzebna jest MARKA, która pozwalałaby rozpoznawać od razu Nową Dębę w Polsce. Przyjmuję tę propozycję, która zopstała opisana, do przemyślenia i przedyskutowania w szerokim gremium, bo taki produkt musi być jezdnoznacznie kojarzony przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Poświęcimy na to 2008 rok i będzie to jedno z ważniejszych zadań programu promocji.

 

Szanowny Panie Burmistrzu. Jestem mieszkanką Chmielowa, dzielnicy Zakanale. Obecnie prowadzone tam są prace związane z kanalizacją. z tego co wiem mają się one zakończyć w grudniu tego roku. moje pytanie brzmi tak: czy są prowadzone jakieś prace aby drogę na Zakanalu w Chmielowie doprowadzić do stanu używalności na miarę XXI wieku.? To jest pytanie jak najbardziej serio. Mieszka tam dużo osób, które chodzą do pracy, posyłaja dzieci do szkoły a droga jest praktycznie nieprzejezdna. nadmieniam, iż w odcinku gdzie prace byly wykonywane wcześniej (kanalizacja) droga została wysypana piachem wymieszanym ze żwirem. Przy odrobinie deszczu ten piach jest wymywany do kanału i są doły jakie były wcześniej. Najogulniej można ująć pieniądze Gminy na naprawę drogi poszły "w błoto". jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby położenie asfaltu. Czy jest to tak kosztowne dla gminy, że nie da się tego zrobić. Są miejsca w Chmielowie gdzie jest ok 10 domów a droga asfaltowa jest (Zagumie). Prosze o odp.

Witam.

Myślę, że wszystkie tu zadawane pytania są serio.

Jeśli chodzi o drogę, to rzeczywście  w wyniku prac kanalizacyjnych oraz odmulania Mokrzyszówki droga na Zakanalu wymaga naprawy. I tutaj mogę obiecać, że na wiosnę pzreprowadzimy remont tej drogi, gdyz obcnie to można jedynie poprawiać doraźnie najbadziej trudne odcinki.

Zgadzam sie z tym, że najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie asfalt. Planujemy to zadanie do realizacji. W każdym roku w Chmielowie, po zakończeniu budowy kanalizacji, będziemy modernizować jedną drogę: w przyszłym roku Pzremysłową, w kolejnym tzw. do Jaskota, a następnie Zakanale. Kolejność ustalili pzredstawiciele społeczności lokalnej. Oczywiście zebranie wiejskie może tę kolejność zmienić.

Panie Burmistrzu! Właśnie wczytałem się w prowadzone przez gminę postępowania konkursowe. Proszę o skomentowanie moich przemyśleń: 1) jakiej klasy specjalistę chce Pan pozyskać za proponowaną stawkę 1.400 zł (wcześniej 1.200) brutto/m-ąc (~1.000 na rękę)? Chyba bardzo marnego... 2) czy proponowana stawka nie jest śmieszna w sytuacji kiedy minimalne wynagrodzenie w Polsce od 1.01.2008 będzie wynosić 1.126 zł? 3) kto za takie pieniądze wyżywi rodzinę...? Oczywiście gmina poszukuje osób z wyższym wykształceniem (najlepiej jeszcze z doświadczeniem) .... co już zakrawa na IRONIĘ!! I jak tu nie ucieć na zmywak do Irlandii?

Witam.

Do postępowania konkursowego zgłosiło sie ok. 20 osób, jak sądze również czytających warunki tego konkursu. Są to osoby zarówno bez doświadczenia i stażu zawodopwego, jak też i takie, które maja za sobą równie interesujacą pracę. Nawet za granicą.

Mam nadzieję, że z tej grupy uda się wyselekcjonować wcale nie marnego pracownika.

Szanowny Panie! Mam na imie Anna jestem mieszkanką Nowej Dęby. Piszę ponieważ pragnę się dowiedzieć czy planują państwo rozwiązać problem wron które wylekają śmieci ze śmietnika a do tego rano i wieczorem utrudniają odpoczynek? Druga sprawa dotyczy kilka razy poruszanego wątku "podatku za psa". Prosze mi powiedzieć, gdzie moge uzyskać informacje kto był za zwiększeniem podatku a kto przeciw i jakie jest Pana osobiste zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam

Witam.
Jeśli chodzi o wrony, to poszukujemy obecnie jakiegoś skutecznego sposobu wystraszenia ich z terenów miejskich.
Nie mogę Pani podać informacji, kto głosował za, a kto przeciw podatkowi od posiadania psów. Podczas takich głosowań nie ma głosowania imiennego.
Ja zaś byłem projektodawcą takiej uchwały. Uważam, że właściciele psów powinni ponosić koszty związane z utrzymaniem porządków po swoich pupilach, a także koszty utrzymania tymczasowego schroniska, które prowadzimy na oczyszczalni ścieków. Trafiają tam przecież psy porzucone przez swoich właścicieli, którzy po okresie przyjaźni z czworonogami, wyrzucają je ze swoich domów. Trzeba później tym psom zapewnić schronienie, jakąś strawę. Dodam tylko, że tych środków z podatku od psów nie wystarcza na wspomniane wyżej działania.

Witam chciałabym zapytać czy jest możliwe zamontowanie sygnalizacji świetlnej (włączanej po naciskaniu guzika) na przejsciu dla pieszych obok głównego dworca autobusowego w Nowej Dębie? Często korzystam z usług PKS i przejscie na drugą stronę ulicy w niektórych godzinach graniczy z cudem

Witam.

Organizacją ruchu na drodze krajowej nr 9 zajmuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. Przygotowany tam został plan modernizacji DK 9 w Nowej Dębie od ronda do ul. Niżańskiej. Nie przewiduje on świateł na przejsciach dla pieszych ze względu na charakter tej drogi i jej przepustowość. Będą natomiast wykonane tzw. dwie wyspy azylu na przejsciach dla pieszych. Wymuszą one spowolnienie ruchu pojazdów i spostrzeżenie pzrechodzących pieszych. Wyspy takie zastosowano w tym roku w Jadachach i Tarnowskiej Woli.

1  «««  35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS