Pytania do Burmistrza

Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi - wypełnij poniższy formularz. Burmistrz na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej. PYTANIA DO KTÓRYCH DOŁĄCZONY JEST FIKCYJNY ADRES ZWROTNY - BĘDĄ IGNOROWANE.

E-mail: *
Treść: *
Przepisz kod: *
 
  * - pola wymagane

Mam pytanie czy boisko w parku będzie dalej ogrodzone takimi małymi siatkami bo nie raz widzialem jak komuś piłka wypada przez siatkę mi tak samo. Ostatnio grałem sobię w parku i niechcąo wykopałem piłkę poza siatkę i wtedy było po piłce. Proszę z tym coś zrobic. Z góry dziękuje Pozdrawiam

Witam.

Boisko w lasku będzie miało takie ogrodzenie, jak w chwili obecnej, bo jest ono wystarczające. Oczywiście, ze może się zdarzyć iż po silnym uderzeniu uda sie przelobować siatkę, ale to przecież nie powód, aby wykład naprawdę duże środki, bo przecież każde wysokie ogrodzenie mozna przekopać.

Myślę, że problem rozwiążemy, gdy wybudujemy boiska obok basenu, gdzie będzie można grać, bez narażenia piłki na zniszczenie.

 

Pozdrawiam

Wiesław Ordon

Witam . Panie burmistrzu mam pytanie dotyczące nurtującego nie tylko mnie problemu. Chodnikami naszego miasta usytuowanymi pod pięknymi drzewami mieszkańcy naszego miasta chodzą zadzierając głowy do góry i sprawdza czy aby nie siedzi na nich zbyt wiele kawek. Jak chyba wszystkim wiadomo ptaki te lęgną sie w zastraszającym tempie, a i niektórzy z mieszkańców naszego miasta bardzo im w tym pomaga dokarmiając je. Czy prawo nie pozwala na likwidację tej plagi która nie tylko jest uciążliwa ze względu na swoją hałaśliwość ,ale też zanieczyszcza miasto swoimi odchodami?

Witam.

Ptaki te nie lęgną się w naszym mieście, a w okolicznych lasach. Tutaj natomiast przylatuja, bo mają łatwy dostęp do poż ywienia i dopóki tak będzie, dopóty będa przylatywać. Będziemy chcieli jesienią wypłąszać je z miasta (obecnie nie wolno), chociaż to jest działanie bardzo trudne. Sąsiednie miasta podejmowały różne działania, ale bezskutecznie. Może rzeczywiście jedynym sposobem będzie utrudnienie dostęu do śmietników, koszy na smieci. Takie działania również podejmiemy.

 

Wiesław Ordon

Witam Pana.Chciałbym się dowiedzieć,kiedy mieszkańcy naszej gminy dostaną pojemniki na śmieci i skończą się te wysypiska po lasach i rowach ? Sprawa dotyczy tych którzy nie posiadają w/w koszy.

Witam.

Na terenie gminy ok. 80% gospodarstw indywidualnych posiada pojemniki na śmieci.

Obecnie trwa procedura kontroli przez Straż Miejską tych mieszkańców, ktorzy nie mają podpisanych umów na wywóz nieczystości stałych. Liczę , że w ciągu 6 miesięcy skontrolujemy wszystkie wsie i osiedla. Mam nadzieję, że dzięki temu zmniejszy się liczba gospodarstw bez koszy, a tym samym zaśmiecanie otoczającego środowiska.

Ale trzeba także zwrócić uwagę, że śmieci są także tam, gdzie, wydawałoby się, problem z nimi został rozwiązany już dawno. Dlatego też sprzątamy nasze tereny przy drogach, w lasach, wzdłuż rzeczek. Będziemy też uświadamiać mieszkańców o potrzebie poszanowania własnego otoczenia. W najbliższym czasie trafi do naszych domów i mieszkań odezwa dotycząca dbałości o nasze otoczenie, o jego estetykę. Mam nadzieję, że odniesie ona pozytywny skutek.

 

Wiesław Ordon

Witam Pytanie dotyczy boiska szkolnego w Tarnowskiej Woli, a konkretnie boiska do koszykówki. Otóż powstało ono kilka(naście) lat wstecz i sprawą oczywistą jest to, że lata świetności ma ono za sobą. Pomimo nowych tablic na dzień dzisiejszy nie nadaje się ono do gry, ponieważ podłoże wykonane z utwardzonego kamienia uległo rozmiękczeniu i zarosło trawą, w skutek, czego piłka nie wykazuje najmniejszych chęci do odbijania się od niego. I tu właśnie pojawia się moje pytanie: czy w najbliższym czasie istnieją realne szanse na wymienienie bądź odnowienie nawierzchni boiska. Pozdrawiam

Witam

Utrzymanie boiska należy do dyrekcji szkoły, która zarządza terenem szkolnym. W tej sprawie proszę kontaktować się z p. dyr. Małgorzatą Kamińską.

Wiesław Ordon

czy w roku 2oo8 będą prowadzone prace przy modernizacji instalacji oświetleniowej ulicy Krasickiego?

Witam.
W roku 2008 rozpoczynamy wymianę oświetlenia w Nowej Dębie, etap I. Będzie on obejmował ulice: Mickiewicza, 1 Maja, Jana Pawła II. Jest to związane z budową parkingów przy ulicach Mickiewicza i Jana Pawła II, które poprzedzać musi wymiana oświetlenia ulicznego. W drugim etapie - rok 2009 - planujemy wymianę oświetlenia na ulicach: Krasickiego, Żeromskiego i Szkolnej.

Wiesław Ordon

Szanowny Panie burmistrzu. Mam dwójkę dzieci w wieku 6 i 5 lat. Chciałbym zapytać dlaczego muszę płacić za ich pobyt w naszym przedszkolu. Przecież rząd w art. 6 i 14 ustawy o systemie oświaty (Dz.U. nr 173 poz 1808) oraz rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół. (Dz. U. Nr 61, poz. 624) nałożył na gminy obowiązek tworzenia bezpłatnych przedszkoli dla dzieci od 3 do 6 roku życia realizujących podstawę programową w wymiarze minimum 5 godzin dziennie. Dlaczego władze gminy nie realizują obowiązków wynikających z ustawy? Ile jest bezrobotnych kobiet w naszej gminie? Przecież podczas pobytu ich dzieci w przedszkolu mogłyby podnosić swoje kwalifikacje lub efektywniej szukać pracy. Czy opieka przedszkolna jest w naszej gminie tylko dla bogatych? Proszę o odpowiedz na moje pytanie. Pozdrawiam

Witam
Art. 6 ust. 1 ustawy o systemie oświaty mówi:
przedszkole publiczne prowadzi bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie co najmniej podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Zgodnie z § 10 pkt 2 załącznika Nr 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół statut przedszkola określa:
1) dzienny czas pracy przedszkola ustalany przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola, w tym przeznaczony na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego, nie krótszy niż 5 godzin dziennie.
Rodzice nie ponoszą kosztów pobytu dziecka 6 letniego w przedszkolu (oddziale przedszkolnym), jeżeli dziecko uczęszcza do 5 godzinnego oddziału przedszkolnego. W takim oddziale dzieci nie korzystają z posiłków.

Natomiast w przedszkolach 8 godzinnych dzieci korzystają z 3 posiłków. Art. 14 ust. 5 ustawy o systemie oświaty mówi: opłaty za świadczenia w prowadzonych przez gminę przedszkolach publicznych ustala rada gminy, a w przypadkach innych przedszkoli publicznych – organy prowadzące te przedszkola, z uwzględnieniem art. 6 ust. 1.
Zgodnie z Uchwałą Nr XX/143/04 Rady Miejskiej w Nowej Dębie z dnia 29 stycznia 2004r. w sprawie odpłatności za korzystanie z usług przedszkolnych i opiekuńczo-wychowawczych na terenie miasta Nowa Dęba rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych i żłobka ponoszą koszty produktów do sporządzania posiłków w wysokości faktycznych kosztów ustalonych przez kierowników placówek. Koszty przyrządzania posiłków (koszty osobowe i rzeczowe), a także koszty zajęć opiekuńczo-wychowawczych realizowanych wymiarze zakresie i wymiarze przekraczającym podstawy programowe, ponoszą częściowo rodzice (opiekunowie) dzieci uczęszczających do placówek w formie stałej opłaty miesięcznej w wysokości:
- 8,0% za I dziecko
- 7,0% za II dziecko
- 6,3% za III dziecko
minimalnego wynagrodzenia za pracę ogłaszanego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów, w terminie do dnia 15 września każdego roku.
W przypadku usprawiedliwionej nieobecności dziecka, za każdy dzień nieobecności zmniejsza się stawkę żywieniową o 1/23, zaś opłata stała płatna jest w pełnej wysokości.

Tak więc Gmina Nowa Dęba, zadania w zakresie prowadzenia przedszkoli realizuje w pełni, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Witam Panie Burmistrzu kiedy zostanie zrobiona przecinka drzew w parku od sklepu "NIKOL" do zalewu po lewej stronie drogi. Obecnie teren okupowany przez amatorów tanich trunków, narkomanów i gimnazjalistów na wagarach palących ogniska.

Witam.

Prace porządkowe nad Zalewem będą realizowane za kilka tygodni, kiedy będę mógł do tych prac zadysponować pracowników z grup interwencyjnych.

 

 

Szanowny Panie Burmistrzu. Pytanie dotyczy Chmielowa i kanalizacji. Konkretnie - po wykonaniu kanalizacji w w/w miejscowości (Koniec) nie została ułożona burzówka. Wyjście lub wyjazd z posesji deszczową porą graniczy z cudem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam.

Korytka burzowe na drodze Koniec zostały zdemontowane w związku z realizacją kanalizacji. Sołectwo zdecydowało, że korytka te ułoży we własnym zakresie, a wykonawca w zamian za to udrożni rów i wykona przepusty na drodze w kierunku Cyganów. Tak też się stało.

Natomiast korytka ułożą gospodarze, zatrudnieni w ramach grupy interwencyjnej. Kolejnośc prac dla nich ustala sołtys sołectwa Chmielów. Zwrócę mu uwagę, aby ta sprawa miała charakter priorytetowy.

1  «««  29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37  »»»  68

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS