Organizacje pozarządowe

  • 2009-10-29

II SPOTKANIE SENIORÓW - 25 października

„….Odnawiać dobro,
zwyciężać zło, to dbać
o godność dziecka Bożego…”
Sługa Boży ks. Jerzy Popiełuszko

   „Ksiądz Jerzy zwyciężał dobrem” - pod takim hasłem 25 października 2009r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Alfredówce odbyło się II spotkanie Seniorów.

   Organizatorami uroczystego spotkania była Szkoła i Stowarzyszenie „Veritas et Bonum” . Szacownych Gości-Seniorów, przybyłych z Alfredówki, Budy Stalowskiej, Rozalina i Tarnowskiej Woli oraz Honorowych Gości w osobach: Wiesława Ordona - Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, ks. Antoniego Saneckiego, ks. Piotra Szpyta, Jana Flisa, Kazimierza Skiminę, Tomasza Gazdę - radnych Rady Miejskiej oraz Jana Rutkowskiego – sołtysa Tarnowskiej Woli i Zofię Kłosowską - emerytowaną nauczycielkę, powitała Helena Tłusty – prezes Stowarzyszenia. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją multimedialną z życia i 25. rocznicy męczeńskiej śmierci sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Nauczyciele szkoły: Agnieszka Buczek, Marta Majdańska, Bożena Paduch, Wioletta Sibiga, Katarzyna Siedlak, Monika Sudoł, Monika Wójcik, Małgorzata Zöllner i członkowie Stowarzyszenia „Veritas et Bonum”: H. Tłusty, Kazimierz Kopeć w montażu słowno-muzycznym przedstawili kalendarium życia ks. Jerzego, który za motto swych kazań przyjął słowa św. Pawła: „Zło dobrem zwyciężaj”.
   Na zakończenie ks. Piotr Szpyt modlił się o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki słowami Papieża Jana Pawła II, …„Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z Krzyża Zmartwychwstanie” , by ks. Jerzy, niezłomny obrońca praw Bożych i ludzkich, dany Ojczyźnie naszej i światu jako znak zwycięstwa miłości nad nienawiścią, został wyniesiony do chwały ołtarzy…”. Ks. Antoni Sanecki w słowie skierowanym do Seniorów przytoczył słowa wiersza ks. Jana Twardowskiego: „..śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”. Mazur i polonez, zatańczone przez zespół „Dębian” z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie i prowadzone przez  Marię Łączną zakończyły część oficjalną uroczystości.
    Druga część spotkania rozpoczęła się występem zespołu Bielowianie z Rozalina. Następnie pan Burmistrz skierował do Seniorów słowa pełne szacunku i wdzięczności, dziękując za ich trud życia i pracy. Spotkanie przebiegało w prawdziwie rodzinnej i serdecznej atmosferze. Wszystkich: gości , nauczycieli, rodziców przy akompaniamencie gitarowym Krystyny Olearczuk i akordeonowym Józefa Durtki z zespołu „Bielowianek” połączył śpiew najpiękniejszych pieśni i piosenek naszych seniorów. Na pamiątkę spotkania i za zaszczycenie nas swoją obecnością goście otrzymali obrazki ofiarowane przez He.Tłusty i kolorowe bukieciki kwiatów, wykonane przez Monikę Wójcik i Martę Flis. Ciepły posiłek przygotowała restauracja „Leśne Kąty” z Tarnowskiej Woli, a wiejski chleb i ciasto upiekli rodzice uczniów Szkoły.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

Ewa Panek
Dyrektor PSP w Alfredówce

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS