Organizacje pozarządowe

  • 2009-10-01

Wzorowa działka roku 2009

28 sierpnia 2009 r. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Metalowiec" w Nowej Dębie podsumowano konkurs "Wzorowa działka roku 2009".

 

Organizatorem drugiej już edycji konkursu był Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba. Celem konkursu jest zachęcenie działkowców do dalszej pracy wydobywającej piękno zieleni.

Do konkursu zgłoszono działki z czterech Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W dniach 6-10 lipca zostały poddane ocenie trzyosobowej komisji w składzie: Krystyna Żybort (Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba), Maria Drzazga (Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale) i Kazimierz Skimina (radny Rady Miejskiej w Nowej Dębie).

 

Na terenie ROD "Relaks za najpiękniejszą uznano działkę Kazimiery Zięby, II miejsce zajął Andrzej Byczkowski, a III - Henryk Kupiec.

W ROD "Nad Bystrzykiem" wygrał Adam Migas, II miejsce zajął Andrzej Stępień, a III - Mirosława Lasek.

Magdalena Kopeć została laureatką konkursu w ROD "Rekreacja". II miejsce zajął Józef Fryc, a III - Andrzej Wójcikowski.

W ROD "Metalowiec" komisję najbardziej zachwyciła działka Małgorzaty Mikielewicz. Na kolejnych lokatach uplasowali się: Katarzyna i Stefan Kołodziejczykowie i Aneta Wojdacz.

 

Wszyscy działkowcy, biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. Węczając nagrody burmistrz W. Ordon zapewnił, że nowodębski samorząd dostrzega i bedzie dostrzegał potrzeby finansowe działkowców. ROD mogą korzystać z możliwości otrzymania dotacji z budżetu gminy.

 

 

OR.BS 

 

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS