Organizacje pozarządowe

95 tys. zł dla MKS "STAL"

  • 2009-02-20
        W dniu dzisiejszym, tj. 20 lutego podpisana została umowa z Miejskim Klubem Sportowym „STAL”, na realizację zadań związanych z rozwojem sportu kwalifikowanego na terenie miasta Nowa Dęba. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon przyznał klubowi dotację w wysokości 95 tys. zł na zadania wyspecyfikowane we wniosku, a które będą realizowane od 20 lutego do 30 czerwca b.r. Na zadania planowane w drugim półroczu będzie ogłoszony ponownie konkurs.
        Zarząd MKS STAL założył, że główne cele projektu to: przygotowanie, organizacja i udział w zawodach sportowych sekcji piłki nożnej, piłki siatkowej, badmintona i lekkiej atletyki prowadzonych przez poszczególne związki sportowe, w różnych kategoriach wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży oraz reprezentowanie klubu i miasta we współzawodnictwie sportowym i budowanie wizerunku miasta i klubu jako ośrodków aktywnej działalności w zakresie rozwoju sportu kwalifikowanego.
        Poszczególne sekcje klubu będą realizowały zadania w swoich dziedzinach i tak w ramach sekcji piłki nożnej treningi i starty w zawodach będą odbywały się w 4 kategoriach: seniorów (24 zawodników), juniorów (19 zawodników), juniorów młodszych (26 zawodników) i trampkarzy. Z zawodnikami będzie pracowało 5 trenerów. Treningi seniorów, juniorów i juniorów młodszych będą odbywały się 3 razy, zaś trampkarzy 2 razy w tygodniu. Zarząd klubu deklaruje, że na zakończenie sezonu rozgrywkowego 2008/2009 seniorzy uplasują się na 5-6 miejscu w tabeli klasy okręgowej stalowowolskiego podokręgu PZPN, juniorzy na 10-12 miejscu I Ligi Podkarpackiej Juniorów, juniorzy młodsi pozostaną w rozgrywkach I Ligi Podkarpackiej Juniorów Młodszych.
      Sekcją lekkiej atletyki będzie zajmował się jak dotychczas jeden trener, który mając do dyspozycji 35 zawodników zamierza wprowadzić w startach indywidualnych finałów mistrzostw wojewódzkich minimum 10 zawodników i zawodniczek oraz uzyskać 6 finałów makroregionów. W drodze do sukcesów mają pomóc zajęcia odbywające się 5 razy w tygodniu.
        Badminton - jedna z bardziej utytułowanych sekcji MKS STAL, to 21 zawodników posiadających licencje i 12 w grupach początkowych, ćwiczących pod kierownictwem 2 trenerów. Treningi będą odbywały się 5 razy w tygodniu w 2 grupach szkoleniowych. Zamierzenia to zakończenie sezonu w rozgrywkach grupowych na miejscu zapewniającym pozostanie w rozgrywkach II ligi państwowej. W startach indywidualnych – wprowadzenie 2-4 zawodników do kadry wojewódzkiej w kategorii dzieci i młodzików, zdobycie minimum 5 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Podkarpacia w różnych kategoriach wiekowych, zakwalifikowanie co najmniej jednej zawodniczki lub zawodnika do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików, zdobycie minimum jednego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz 2 miejsc punktowanych na Indywidualnych Mistrzostwach Juniorów, wywalczenie jednego ćwierćfinału na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów, utrzymanie czołowych lokat na turniejach z cyklu Grand Prix Victora „GIM 4 LIFE”.
        Piłka siatkowa to oprócz dziewcząt – grających w kategorii seniorek i kadetek (24 zawodniczki; treningi 3 razy w tygodniu) i grupy naborowej (treningi 2 razy w tygodniu) to grupa naborowa chłopców (treningi 2 razy w tygodniu). Zamierzenia na pierwsze półrocze roku 2009 to zakończenie sezonu grupy seniorek na 5 miejscu w III lidze siatkówki kobiet, grupy kadetek na 9-12 miejscu w grupie B Podkarpackiej Ligi Kadetek oraz wprowadzenie 6-8 zawodniczek z grupy naborowej do zespołu biorącego udział w rozgrywkach ligowych. Stworzenie z grupy naborowej chłopców na sezon 2009/2010 zespół rozgrywek ligowych PWZPS.

        W ramach projektu aktywnie uczestniczyć będzie minimum 180 zawodników i zawodniczek Miejskiego Klubu Sportowego „STAL” Nowa Dęba.

OR-MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS