Organizacje pozarządowe

III Noworoczne Spotkanie Pokoleń

  • 2009-02-01

   18 stycznia 2009r. w Szkole Podstawowej im. hr. Stanisława Tarnowskiego odbyło się spotkanie naszych seniorów, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Towarzystwo Włościańskie „Ługi”.


   Na początku uroczystości goście (m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, radny Powiatu Tarnobrzeskiego Jan Baracz, radni Helena Tłusty i Krzysztof Sałek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskiej Woli Antoni Sanecki) obejrzeli prezentację multimedialną, ilustrującą codzienny rytm naszej szkoły. Kolejnym punktem programu artystycznego były „Jasełka”, których scenariusz nawiązywał do współczesnych problemów cywilizacyjnych. Finałem tego programu był występ szkolnego zespołu tańca dawnego „Mali Dworzanie”. Uczniowie zaprezentowali tańce z epoki renesansu i baroku. O podniebienia naszych gości zadbała restauracja „Dębianka”. Podczas tych wspólnie spędzonych chwil był czas na rozmowy, wspomnienia i refleksje. Wszystkich nas cieszy dobra kondycja oraz dopisujący humor seniorów.
   Duże zainteresowanie świadczy o potrzebie organizowania podobnych imprez dla środowiska lokalnego. Żegnając się uczestnicy spotkania życzyli sobie spotkania za rok w tym samym miejscu i w tym samym gronie.


Magdalena Gerba
Małgorzata Niezgoda


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania autorstwa Artura Węglińskiego.

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS