Organizacje pozarządowe

• 2008-10-08

„Wędkarskie Lato 2008”

Polski Związek Wędkarski, Koło nr 12 w Nowej Dębie dnia 13 września 2008 roku zorganizowało towarzyskie, ogólnodostępne spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba - „Wędkarskie Lato 2008”.
Celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei wędkarstwa rekreacyjnego jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego i czynnego wypoczynku oraz dbałości o środowisko naturalne jako nasze wspólne dobro.
Uczestnicy zawodów mieszkający na terenie sołectw mieli zapewniony transport autokarem nad zalew do Nowej Dęby oraz po zakończeniu imprezy zostali odwiezieni do domów. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Pan Wiesław Ordon.
Organizowana cyklicznie od kilku lat impreza w roku bieżącym współfinansowana była ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba w ramach realizacji przez nasze Koło zadania publicznego pod nazwą: „Organizacja imprez mających na celu upowszechnianie aktywności sportowej wśród mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba”.
W zawodach udział wzięły 5 osobowe reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy. Ogółem w imprezie startowało 62 uczniów ze szkół z Nowej Dęby, Alferdówki, Rozalina, Cyganów, Chmielowa i Jadachów oraz reprezentacja gimnazjum z Majdanu Królewskiego. Biorącymi udział w zawodach uczniami opiekowali się wyznaczeni przez dyrekcje szkól opiekunowie.
W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych pierwsze miejsce z wynikiem 1615 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowej Dęby w składzie:
-Zollner Jagoda,
-Zollner Jakub,
-Markowicz Krzysztof,
-Tomczyk Patryk,
-Czusz Barbara,
miejsce drugie z wynikiem 205 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Alfredówce w składzie:
-Kuszela Adrian,
-Mucha Michał,
-Wdowiak Bartłomiej,
-Puła Kamil,
-Mikołajczyk Tomasz,
a miejsce trzecie z wynikiem 190 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Chmielowie w składzie:
-Zając Piotr,
-Szypuła Mirosław,
-Walski Sławomir,
-Tomczyk Grzegorz,
-Widuch Patryk,

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych miejsce pierwsze z wynikiem 845 punktów zajął Tomczyk Patryk uczeń SP nr 2 w Nowej Dębie, miejsce drugie z wynikiem 365 punktów Zollner Jagoda uczennica SP nr 2 w Nowej Dębie a miejsce trzecie z wynikiem 250 punktów Zollner Jakub także uczeń SP nr w Nowej Dębie. Łowcą największej ryby zawodów w kategorii szkół podstawowych został Łagowski Sebastian uczeń SP w Cyganach.

W prowadzonej oddzielnie klasyfikacji drużynowej i indywidualnej szkół gimnazjalnych miejsce pierwsze z wynikiem 805 punktów zajęła drużyna Gimnazjum w Cyganach w składzie:
-Sabo Patryk,
-Wójcik Waldemar,
-Tutka Kamil,
-Godek Marcin,
miejsce drugie z wynikiem 790 punktów zajęła drużyna Gimnazjum w Majdanie Królewskim w składzie:
-Nićka Karol,
-Kopeć Karol,
-Skura Kamil,
-Gurdak Wojciech,
-Byczek Marek,
a miejsce trzecie z wynikiem 250 punktów drużyna Gimnazjum w Jadachach w składzie:
-Zych Tomasz,
-Sałek Łukasz,
-Zych Jacek,
-Madej Tomasz,
-Nerka Tomasz.

W klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce z wynikiem 715 punktów zajął Wolan Mateusz uczeń Gimnazjum w Cyganach, miejsce drugie z wynikiem 280 punktów Gurdak Wojciech uczeń Gimnazjum w Majdanie królewskim a miejsce trzecie z wynikiem 255 punktów Nićka Karol także uczeń Gimnazjum w Majdanie Królewskim. Łowcą największej ryby zawodów w kategorii szkół gimnazjalnych był uczeń Gimnazjum w Majdanie Królewskim Gurdak Wojciech.

Zwycięskie drużyny, zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej oraz łowcy największej ryby zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowaliśmy nagrody książkowe oraz rzeczowe. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali reprezentujący Burmistrza Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pan Wojciech Serafin, vice-prezes Zarządu Okręgu PZW w Tarnobrzegu Pan Tadeusz Dudek, v-ce prezes Koła PZW nr 12 Krzysztof Czusz oraz przebywający z wizytą w Nowej Dębie Pan Roman Struk wójt Suchowoli - gminy partnerskiej z Ukrainy. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali posiłek oraz napoje chłodzące. Organizacyjnie zawody zabezpieczało, czuwając nad sprawnym i bezpiecznym ich przebiegiem, 6 członków Koła PZW nr 12 w Nowej Dębie.