Organizacje pozarządowe

  • 2013-02-11

V Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej w Jadachach już za nami

    W sobotę, 9 lutego, na hali Zespołu Szkół w Jadachach odbył się V Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy. W tym roku miał formułę otwartą. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów do turnieju zgłosiło się aż 10 drużyn pochodzących z gmin: Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Grębów oraz Radomyśl nad Sanem. W związku z tym turniej odbył się w dwóch etapach. Pierwszy był rozegrany systemem pucharowym, a drugi w dwóch grupach” każdy z każdym”. Od samego początku poziom był wysoki, a walki wyrównane i bardzo zacięte. Jednak zasady fair play, którymi wykazali się zawodnicy, pozwoliły na sprawny przebieg turnieju. Głównym sędzią turnieju był Grzegorz Trela.

Puchary zdobyły następujące drużyny:
I miejsce wywalczyła drużyna „ Agmar” z Chwałowic w składzie: Marcin Iberle, Andrzej Oskroba, Rafał Suszek, Piotr Oskroba, Krzysztof Ożga, Arkadiusz Przywara, Piotr Pasztalaniec, Adam Olech, Tomasz Suszek.

II miejsce po zaciętej walce zdobyła drużyna „Joker” z Woli Baranowskiej w składzie: Marcin Zasadni, Grzegorz Janeczko, Przemysław Leszkowicz, Sebastian Serwan, Jacek Stachula i Marcin Lis

III miejsce przypadło drużynie „PKS” z Nowej Dęby w składzie: Damian Mikoś, Jakub Gaweł, Łukasz Buś, Michał Kwiatkowski, Marcin Mazurek, Anna Chałka, Adam Ciak, Natalia Piędel.

   Tuż poza podium znalazła się drużyna ze Stalów. Wręczenia pucharów dokonał Janusz Statuch Dyrektor Operacyjny w Zakładzie Obrotu Towarowego „Siarkopol”sp. z o. o.  w Tarnobrzegu. Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Krzysztof Ożga, reprezentujący drużynę „ Agmar” – Chwałowice, z rak fundatora Józefa Grdenia. Gospodarzy reprezentowały trzy drużyny, z których najlepsza okazała się drużyna „FC Pionki”, która odpadła w półfinałach. Zawodnicy w przerwach między meczami mogli korzystać ze stołówki, gdzie organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek. Były wielkie emocje, piękne serwy, walka do ostatniego punktu, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak jednym zdaniem można podsumować V Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej w Jadachach, który przeszedł już do historii. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był Andrzej Durtka. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju i życzymy sukcesów podczas kolejnych zawodów .
    Dziękujemy sponsorom: Zakład Obrotu Towarowego Siarkopol Tarnobrzeg, Marzena i Bogdan Tomczyk, - sklep ABC w Jadachach, sołtys wsi Jadachy Józef Grdeń oraz dyrektor ZS Jadachy za udostępnienie hali sportowej .


Elżbieta Głaz
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS