Organizacje pozarządowe

  • 2013-01-24

Promocja nowego Zeszytu NTSK

29 grudnia 2012 r. o godz. 1800 w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbyła się promocja 9 Zeszytu Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, czego świadectwem była wypełniona po brzegi sala. Wśród przybyłych był Wiesław Ordon, burmistrz i radni Rady Miejskiej. Zebranych powitał Jerzy Sudoł i przedstawił treść Zeszytu. Następnie ks. Marek Flis zaprezentował działalność Armii Krajowej w rejonie Dęby i Majdanu Królewskiego i przedstawił sylwetki członków konspiracji ZWZ - AK na tym terenie.

O historii badmintona w Nowej Dębie mówił jego propagator i trener Antoni Malcharek. Barwnie mówił o sukcesach i dokonaniach nowodębskich sportowców.

Tomasz Sudoł przypomniał postać Józefa Burlikowskiego z Chmielowa, który walczył w kampanii wrześniowej nad Bzurą, a zginął w rejonie Sochaczewa. Przedstawił także sylwetkę żołnierza Andrzeja Brzuszka z Jadachów i jego wspomnienia. T. Sudoł zaprezentował także relacje kurierki i łączniczki WiN Janiny Wojnarowskiej, która była aresztowana i więziona w okresie stalinowskim.

W Zeszycie NTSK nr 9 znalazły się także artykuły Stanisława Mityka, Józefa Godka, Zbigniewa Bigosa i Leszka Strojka, Adama Szurgocińskiego, Marka Ostapko i  Katarzyny Cesarz.

Wydanie Zeszytu było możliwe dzięki dofinansowaniu zadania przez Gminę Nowa Dęba.

W 2013 r. planujemy wydać 10 Zeszyt NTSK.

 

NTSK

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS