Organizacje pozarządowe

DILAP – nowa gwiazda nowodębskiej sceny

  • 2012-12-05
    24 listopada 2012 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbył się koncert młodego wykonawcy muzyki rap Patryka Palidwora o pseudonimie DILAP. W ramach koncertu Patryk promował swoją pierwszą, autorską płytę ,,Recenzent ludzkich myśli". Zaprezentowana muzyka to 10 premierowych kawałków, w tym dwa z gościnnym udziałem Urbana. To dzięki Niemu Patryk poznał kulturę hip-hop. Nagranie płyty wymagało dużo pracy, zaangażowania i poświęcenia – mimo to Patryk stanął na wysokości zadania. Stworzył ciekawe aranżacje, które w efekcie ciężkiej pracy przyciągnęły zarówno młodszą jak i starszą widownię. Podczas koncertu wystąpili także wykonawcy z Tarnobrzega znani jako: RTDS, oraz znajomi Patryka z nowodębskiej sceny muzycznej – Jesioł, Pele i Urban.
    Koncert zakończył się zaprezentowaniem wspólnego kawałka w/w chłopaków z Nowej Dęby pt. ,,Miasto nie śpi 2”. Utwór ten nie znajdował się na płycie Dilapa, lecz odgrywa znaczącą rolę na naszej lokalnej scenie - jest swego rodzaju zjednoczeniem fanów rap. Koncert umożliwił nie tylko promocję płyty Patryka, ale również popularyzację kultury hip-hop w naszym mieście, która, jak pokazał koncert, jest na wysokim poziomie.
    Dilap jest młodym, 18 letnim uczniem Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Swoją autorską płytę nagrał dzięki dotacji uzyskanej z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, w ramach realizowanego projektu ,,Nowe brzmienie” przez Stowarzyszenie ,,Poręba” .
    W czasie koncertu Patryk złożył podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do nagrania tej płyty. Szczególnie podziękował Panu Wiesławowi Ordonowi - Burmistrzowi UMiG Nowa Dęba, Pani Zofii Kopeć - Dyrektorowi ZS nr 2 w Nowej Dębie, Pani Zofii Sudoł – Prezesowi Stowarzyszenia ,,Poręba” oraz Pani Iwonie Strojek – współrealizatorce zadania.
    Projekt ten udowodnił, że warto zaufać i dać szansę młodym ludziom z naszego środowiska na rozwój ich pasji i zainteresowań.

    Stowarzyszenie ,,Poręba” jako realizator projektu ,,Nowe brzmienie” składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.Stowarzyszenie Poręba
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS