Organizacje pozarządowe

  • 2011-09-09

Słoneczna Parafiada w Tarnowskiej Woli

W tym roku słońce nam zaświeciło. 4 września mieszkańcy Tarnowskiej Woli, Rozalina i Alfredówki uczestniczyli w kolejnej Parafiadzie.

To wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz imprez, organizowanych na terenie gminy Nowa Dęba. Kolejny raz miejscowa społeczność zebrała się, aby wspólnie świętować, bawić się i korzystać z atrakcji przygotowanych przez Towarzystwo Włościańskie „Ługi”. Licznie zebranych gości swoją obecnością zaszczycili: Poseł na sejm RP Mirosław Pluta, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, radny Powiatu Tarnobrzeskiego Jan Baracz, radni Rady Miejskiej w Nowej Dębie Helena Tłusty i Krzysztof Sałek. Parafiada rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez proboszcza naszej parafii ks. Antoniego Saneckiego. Nasi goście wzięli udział w loterii fantowej, grach i zabawach, zakosztowali też regionalnych przysmaków, przygotowanych przez mieszkanki Tarnowskiej Woli. Odbył się też konkurs „Nasze korzenie”, w którym nagrody ufundowali: Leszek Pabian – Prezes Zakładów Metalowych, Krystian Rzemień – dyrektor SOK i Bogdan Tomczyk. Podczas imprezy Lasowiacka Grupa Działania prezentowała swoje atrakcyjne stoisko promocyjne.


Jak co roku na scenie prezentowali się wykonawcy z różnorodnym programem artystycznym. Gorąco zostali przyjęci księża z zespołu „Lumen Christi”, którzy do swojego występu włączyli najmłodszą publiczność (dodajmy: perkusista tej kapeli gra także w zespole h.r.a.b.i.a, który był półfinalistą ostatniej edycji programu „Must be the music”). Swój repertuar przedstawiły również zespoły: „Art Dance”, „Bielowianie”, „Cyganianki”, „Łęgowianie” oraz „Dębianie”, strojem i muzyką ilustrując obrzędy i tradycje regionalne. Uczniowie szkół podstawowych z Alfredówki, Rozalina i Tarnowskiej Woli przedstawili ciekawe i zabawne programy artystyczne. W ciepłych promieniach wrześniowego słońca nasza wspólna przestrzeń tętniła śpiewem, muzyką, gwarem rozmów i radością dzieci, a było to możliwe dzięki wsparciu pochodzącemu z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz z Lasowiackiej Grupy Działania w ramach „Funkcjonowania lokalnej grupy działania, nabywania umiejętności i aktywizacji”, objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na l. 2007-13.Towarzystwo Włościańskie „Ługi”

(PG/PA)

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS