Organizacje pozarządowe

„XI Drużynowy Puchar Szkół” pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowej Dębie

• 2011-06-17
      11 czerwca na akwenie „Zalew” - Polski Związek Wędkarski, Koło nr 12 w Nowej Dębie zorganizowało towarzyskie, ogólnodostępne spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkól podstawowych i gimnazjalnych - „Drużynowy Puchar Szkół”.

Honorowy patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miejskiej  Wojciech Serafin.

Organizowana cyklicznie, w roku bieżącym jedenasta, impreza współfinansowana była ze środków Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba w ramach realizacji Zadania Publicznego pod nazwą: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania, poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych”.
      W zawodach udział wzięły 5 osobowe drużyny Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Ogółem w imprezie uczestniczyło 53 zawodników pod opieką nauczycieli wyznaczonych przez Dyrekcję Szkół. Organizacyjnie zawody zabezpieczało 8 członków Koła PZW nr 12 w Nowej Dębie.
      Zwycięzcą zawodów w klasyfikacji szkół podstawowych została,
z wynikiem 3525 punktów, drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, drugie miejsce, z wynikiem 2105 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Alfredówce, a trzecie miejsce, z wynikiem 1060 punktów, zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie.

W klasyfikacji indywidualnej Szkól Podstawowych pierwsze trzy miejsca zajęli:

-1 miejsce z wynikiem 1460 punktów -Patryk Tomczyk uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie,
-2 miejsce z wynikiem 1210 punktów - Sylwia Kupiec uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie,
-3 miejsce z wynikiem 925 punktów - Aneta Puła uczennica Szkoły Podstawowej w Alfredówce.

Największą rybę w zawodów w kategorii Szkól Podstawowych złowił Kuszeta Przemysław – uczeń Szkoły Podstawowej w Alfredówce.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce z wynikiem 2190 punktów, zdobyła drużyna Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie, drugie miejsce, z wynikiem 660 punktów zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, a trzecie miejsce, z wynikiem 440 punktów zajęła drużyna Gimnazjum w Jadachach.

W klasyfikacji indywidualnej Szkól Gimnazjalnych pierwsze trzy miejsca zajęli:

-1 miejsce z wynikiem 1560 punktów - Kamil Puła, uczeń Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie,
-2 miejsce z wynikiem 600 punktów - Jagoda Zöllner, uczennica Gimnazjum nr.1 w Nowej Dębie,
-3 miejsce z wynikiem 410 punktów - Tomasz Nerka, uczeń Gimnazjum w Jadachach.

Największą rybę w zawodów w kategorii Szkól Gimnazjalnych złowił Kamil Puła.

Zwycięskie drużyny, zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej oraz łowcy największej ryby zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowaliśmy nagrody rzeczowe. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali: Z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej – Ryszard Rutyna oraz Prezes Koła PZW nr 12 w Nowej Dębie - Krzysztof Czusz.

Wszystkim startującym gratulacje za wytrwałość i sportową rywalizację, dziękuję również opiekunom za czynny udział w zawodach oraz podziękowania dla organizatorów za przygotowanie i obsługę zawodów a komisji sędziowskiej za sprawne przeprowadzenie imprezy.