Organizacje pozarządowe

• 2010-06-14

„X Drużynowy Puchar Szkół” pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej

15 maja 2010 r. na akwenie „Zalew” - Polski Związek Wędkarski, Koło nr 12 w Nowej Dębie zorganizowało towarzyskie, ogólnodostępne spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkól podstawowych i gimnazjalnych - „Drużynowy Puchar Szkół”.

Honorowy patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Serafin.
Organizowana cyklicznie, w roku bieżącym jubileuszowa - dziesiąta impreza współfinansowana była ze środków Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania, poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych”.

W zawodach udział wzięły 5 osobowe drużyny Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Ogółem w imprezie uczestniczyło 56 zawodników pod opieką nauczycieli wyznaczonych przez Dyrekcję Szkół.
Organizacyjnie zawody zabezpieczało 8 członków Koła PZW nr 12 w Nowej Dębie.

Zwycięzcą zawodów w klasyfikacji szkół podstawowych została, z wynikiem 1360 punktów, drużyna Szkoły Podstawowej w Alfredówce w składzie:
-Puła Aneta,
-Puła Kamil,
-Bieleń Karol,
-Jurek Anna,
opiekunem drużyny była Małgorzata Zöllner.

Drugie miejsce, z wynikiem 1270 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr. 2 z Nowej Dębie w składzie:
-Kupiec Sylwia,
- Zöllner Jakub,
-Markowicz Krzysztof,
-Wołosz Maciej,
-Tomczyk Patryk,
opiekunem drużyny była Ewa Serwinowska.

Trzecie miejsce, z wynikiem 475 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr. 3 w Nowej Dębie w składzie:
-Kaproń Beata,
-Pasek Mikołaj,
-Kwaśnik Karol,
opiekunem drużyny była Katarzyna Lewandowska.

W klasyfikacji indywidualnej Szkól Podstawowych pierwsze trzy miejsca zajęli:

-1 miejsce z wynikiem 915 punktów Aneta Puła uczennica Szkoły Podstawowej w Alfredówce,
-2 miejsce z wynikiem 695 punktów - Jakub Zöllner uczeń Szkoły Podstawowej nr. 2 w Nowej Dębie,
-3 miejsce z wynikiem 470 punktów - Patryk Tomczyk uczeń Szkoły Podstawowej nr. 2 w Nowej Dębie.

Największą rybę w zawodów w kategorii Szkól Podstawowych złowił Zöllner Jakub.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce z wynikiem 325 punktów, zdobyła drużyna Gimnazjum Cyganach w składzie:
-Rawski Kamil,
-Klimczyk Łukasz,
-Paź Dawid,
-Wolan Marcin,
-Grębowiec Patryk,
opiekunem drużyny była  Anna Mikuszewska.

Drugie miejsce, z wynikiem 220 punktów zajęła drużyna Gimnazjum w Jadachach w składzie:
-Zych Tomasz,
-Nerka Tomasz,
-Kosior Arkadiusz,
-Sałek Łukasz,
-Tutka Grzegorz,
opiekunem drużyny był Maciej Jemioło.

Trzecie miejsce, z wynikiem 200 punktów zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie w składzie:

-1 miejsce z wynikiem 220 punktów - Zych Tomasz uczeń Gimnazjum w Jadachach,
-2 miejsce z wynikiem 150 punktów - Jagoda Zöllner uczennica Gimnazjum nr.1 w Nowej Dębie,
-3 miejsce z wynikiem 60 punktów - Mikołaj Tomczyk uczeń Gimnazjum nr. 2 w Nowej Dębie.

Największą rybę w zawodów w kategorii Szkól Gimnazjalnych złowiła Zöllner Jagoda.

Zwycięskie drużyny, zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej oraz łowcy największej ryby zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Miłym akcentem było także ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów dla uczestników konkursu plastycznego „ Moja największa ryba” zorganizowanego przez koło zainteresowań wędkarsko-ekologicznych działające przy Szkole Podstawowej w Alfredówce. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowaliśmy 25 nagród rzeczowych. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Serafin, Skarbnik Zarządu Okręgu PZW w Tarnobrzegu - Janusz Tebin oraz Prezes Koła PZW nr 12 w Nowej Dębie - Krzysztof Czusz.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali posiłek oraz napoje chłodzące.