Organizacje pozarządowe

Konkurs na... wspomnienia

  • 2009-11-15
Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ogłasza konkurs na wspomnienia z lat 1944-1989.

   Celem konkursu jest zgromadzenie autentycznych świadectw, ukazujących blaski i cienie okresu historycznego 1944-89, dokumentujących wielkie wydarzenia, a także osobiste przeżycia piszących.
Lata 1944-89 to okres wielkich wydarzeń w naszej miejscowości. Odbudowa Zakładu po okresie wojny i okupacji, ponowne utworzenie poligonu artyleryjskiego, budowa Osiedla, tworzenie się struktur kościelnych na terenie Dęby, nadanie praw miejskich, życie społeczno-kulturalne, rozwój oświaty i służby zdrowia, życie religijne i propaganda komunistyczna owego okresu to tylko niektóre z ważniejszych zagadnień.
   Najbardziej interesujące teksty bądź ich fragmenty zostaną opublikowane w Zeszytach Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.
   Teksty wspomnień prosimy nadsyłać w formie rękopisu, maszynopisu bądź wersji wydruku komputerowego na adres Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego:

NTSK

ul. Żeromskiego 2
39-460 Nowa Dęba

   Wspomnienia można również nadsyłać w wersji elektronicznej na adres: ntsk@poczta.onet.pl. Można je również dostarczyć osobiście do sekretariatu Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

   Termin zbierania wspomnień: 30 września 2010 r.
Tomasz Sudoł

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS