Gospodarka

  • 2008-10-31

Tabletki do badań klinicznych w „Sanfarmie”!

Tabletki do badań klinicznych w „Sanfarmie”!


   - Jesteśmy w trakcie historycznego dla nas wydarzenia: rozpoczynamy produkcję serii tabletek do badań klinicznych – mówi ANDRZEJ SKOLMOWSKI, prezes nagrodzonej ostatnio wyróżnieniem w konkursie Podkarpacka Nagroda Gospodarcza firmy „Sanfarm”.


   - Wyróżnienie w konkursie Podkarpacka Nagroda Gospodarcza potwierdziło wysoką jakość pracy wszystkich naszych pracowników – mówi prezes Sanfarmu, Andrzej Skolmowski.

   Firma "Sanfarm" z siedzibą w Nowej Dębie została wyróżniona w kategorii firm średnich, zatrudniających od 101 do 250 osób. W konkursie, organizowanym przez Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, wzięło udział aż 128 firm!
   Podkarpacka Nagroda Gospodarcza ma promować rozwój gospodarczy regionu oraz biznesu z Podkarpacia. W konkursie przeprowadzonym już po raz 7. uczestniczyły firmy, mające siedzibę lub prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego. Podkarpackie przedsiębiorstwa były oceniane głównie pod kątem efektywności gospodarczej.


NIE JEDYNE WYRÓŻNIENIE


   „Sanfarm” ma na swoim koncie także nominację do tytułu Solidny Pracodawca Roku 2007 Podkarpacia, wyróżnienie w podkarpackiej edycji konkursu „Geprady biznesu”, wyróżnienie „Gazety Prawnej” w rankingu najzdrowszych polskich przedsiębiorstw „Wehikuł czasu” z września 2007 r. oraz I miejsce wśród liderów regionu podkarpackiego w opublikowanym przez „Gazetę Bankową” ratingu sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw (sierpień 2007 r.). W 2001 r. została tez uhonorowana przez władze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tytułem „Innowacja 2001”, a we wrześniu 2007 – tytułem lidera podstrefy w Nowej Dębie.
   Sanfarm Sp. z o.o. jest wytwórnią farmaceutyczną – największą inwestycją na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w podstrefie Nowa Dęba. Powstał tu supernowoczesny, spełniający najwyższe normy światowe zakład farmaceutyczny. Wyłącznym właścicielem Spółki jest jej założyciel - Polfa Warszawa S.A. Firma uruchomiła pakowanie leków w blistry i pojemniki plastikowe, a w 2005 r. wytwarzanie kontraktowe leków opracowanych i produkowanych dotychczas przez właściciela - Polfę. Spółka świadczy i oferuje również usługi w zakresie wytwarzania innych środków farmaceutycznych oraz pakowania w blistry i pojemniki plastikowe.


W TRAKCIE HISTORYCZNEGO WYDARZENIA 
   
   Historia Sanfarmu, zatrudniającego na dzień dzisiejszy 230 pracowników, nie jest długa, sięga bowiem 1999 r. – Jednak w ciągu 9 lat istnienia w naszej spółce wydarzyło się bardzo dużo. Staliśmy się już samodzielną wytwórnią farmaceutyczną, produkującą głównie dla warszawskiej Polfy formy suche (tabletki, tabletki powlekane, drażetki). Najbardziej znane i produkowane w Nowej Dębie leki to: Acard, Allertec, Acenokumarol. Cały czas rozwijamy się dynamiczne, m.in. poprzez rozwój usług kontraktowych – mówi A. Skolmowski i dodaje: - Obecnie jesteśmy w trakcie historycznego dla nas wydarzenia: rozpoczynamy produkcję serii tabletek do badań klinicznych. 


   W ciągu trzech kwartałów br. roku sprzedaż Spółki wzrosła ilościowo o 10 % w stosunku do ub.r. 
   Tylko w tym roku, do września br., firma "wypuściła na rynek" 21 mln opakowań leków. Roczna liczba produkowanych tabletek to ok. 1 mld 200.

 

 

JL


Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS