Sport

  • 2008-11-25

Liga Tenisa Ziemnego 2008

   W listopadzie na kortach Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji zakończyła się Liga Tenisa Ziemnego 2008. Jest to liga amatorska, w której głównie chodzi o rozrywkę oraz przyjemne i zdrowe spędzenie czasu. Jednocześnie jest to świetna okazja aby doskonalić swoje umiejętności tenisowe.

 
   W tym roku w lidze startowało 25 zawodników, którzy byli podzieleni na cztery grupy. Z rozgrywek grupowych wychodziło po dwóch zawodników, którzy następnie walczyli między sobą o czołowe miejsca w tzw. Turnieju Masters. Ostateczna klasyfikacja Ligii 2008 przedstawia się następująco:

 

1. Andrzej Szpala

2. Wojciech Kosiorowski

3. Zbysław Krasowski

4. Paweł Grzęda

5. Zenon Rozenbajgier

6. Marek Mikulski

7. Marek Czerwiec

8. Piotr Gładysz.

 

Pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na równorzędnych miejscach od 9 do 25. W finale po zaciętym pojedynku i wielkich emocjach Andrzej Szpala pokonał Wojtka Kosiorowskiego 2:1 (2:6, 6:3, 6:2), a w grze o trzecie miejsce Zbysław Krasowski zwyciężył Pawła Grzędę 2:0 (3:6, 2:6).
 

Uroczyste zakończenie ligii oraz sezonu tenisowego odbyło się 14 listopada w Hotelu Szypowski. Organizator ligii tenisowej – Wojciech Kosiorowski - serdeczne podziękował sponsorom (Dariusz Dąbek i Hotel Szypowski), zawodnikom oraz kibicom tenisa ziemnego w naszym mieście. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki. Nagrody wręczała czołowa „rakieta” nowodębskiego kobiecego tenisa ziemnego – Renata Kosiorowska.
 

Odbyło się również losowanie grup na sezon 2009. Lista zapisów jest otwarta do maja przyszłego roku. Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z terenu miasta i gminy do wzięcia udziału w przyszłorocznych rozgrywkach.
 

Zenon Rozenbajgier

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS