Sport

Sukces siatkarek z Nowej Dęby

• 2008-06-17

W dniach 12-15 czerwca br. w Głuchołazach (woj. opolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych będące Ogólnopolskim Finałem Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini – piłce siatkowej. Zaszczyt reprezentowania województwa podkarpackiego miały młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, które wcześniej zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa Podkarpackiego.

W pierwszej fazie turnieju nasze zawodniczki znalazły się w grupie D i po zaciętych i stojących na wysokim poziomie pojedynkach - zwycięstwa nad zespołami z Białegostoku (2:0) oraz Kędzierzyna Koźle (2:1) i przegrana z drużyną ze Świdnika (0:2) - ukończyły rywalizację na II miejscu, awansując tym samym do dalszej fazy rozgrywek.
Druga część rywalizacji to także walka w grupach, do których rozlosowane zostały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy eliminacyjnej. Tym razem jednak los nie okazał się zbyt łaskawy, gdyż, oprócz drużyny z Będzina, która ostatecznie zakończyła rozgrywki na 7. miejscu, zawodniczki z Nowej Dęby trafiły na zespoły ze Środy Wielkopolskiej – późniejszego zwycięzcę całych Mistrzostw oraz II drużynę turnieju czyli Toruń.

Ostatecznie nasze młode siatkarki, debiutujące w imprezie tej rangi, uplasowały się na 8. miejscu, co jest wielkim sukcesem samych zawodniczek, jak i nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie.

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie:
• pierwsza czwórka: Anna Lasota (kapitan), Anna Hałka, Aleksandra Kalicka, Natalia Piędel
• druga czwórka: Anna Gunia, Joanna Wójtowicz, Klaudia Sudoł, Monika Wilk
• zawodniczki rezerwowe: Katarzyna Tomczyk i Anna Milanowska
• opiekunem drużyny jest p.Urszula Nowak

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w rywalizacji o Mistrzostwo Polski nowodębianki pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące między innymi Szczecin, Kielce czy Kędzierzyn Koźle czyli miasta, które nie tylko mają o wiele większą możliwość doboru i selekcji niż niespełna 10-tysięczna Nowa Dęba, ale również to, iż niejednokrotnie startujące w zawodach zawodniczki były uczennicami szkół sportowych, gdzie ilość lekcji wf-u i zajęć pozalekcyjnych jest nieporównywalnie większa.