Sport

Turniej badmintona zakończony

  • 2008-04-14
    14 kwietnia br. w  Nowej Dębie rozegrany został Pierwszy Amatorski Turniej Badmintona. Rywalizowano w singlach kobiet i mężczyzn, a prawo gry w turnieju mieli tylko i wyłącznie amatorzy, czyli wszyscy ci, którzy nigdy nie posiadali licencji PZBad i nie byli klasyfikowani na listach rankigowych PZBad. 
 
Turniej rozpoczął się od pokazowej gry podwójnej mężczyzn, a na przeciwko siebie stanęły pary deblowe reprezentujące Urząd z Nowej Dęby w składzie: Janusz Szymański / Witold Bal oraz Urząd z Baranowa Sandomierskiego w składzie: Bogdan Tomczyk / Krzysztof Pitra. Po bardzo emocjonującej, stojącej na dobrym poziomie sportowym grze zwyciężył debel z Nowej Dęby 2:1 (22:20; 20:22; 21:14). Równolegle rozpoczęli swoje zmagania singliści i singlistki.
 
W kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Edyta Pakuła, drugie Maria Horodeńska, a trzecie Daria Babiarz. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Przemysław Sielski, drugie Piotr Gładysz, trzecie Janusz Szymański. Zdobywcy czołowych miejsc uhonorowani zostali przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba pana Wiesława Ordona oraz prezesa sekcji badmintona działającej w MKS "Stal" Nowa Dęba pana Zygmunta Kamińskiego statuetkami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy za udział w tym turnieju.
Poziom sportowo-organizacyjny imprezy był bardzo wysoki, co podkreśliło wielu uczestników. Zapowiedzieli również, że taki turniej należy jak najszybciej powtórzyć. Organizatorem zawodów był Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie wspólnie z sekcją badmintona działającą w MKS "Stal" Nowa Dęba.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w tym turnieju i mają nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, łącząc przyjemne z pożytecznym.
 

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS