Sport

  • 2008-04-14

SP nr 2 Mistrzem Województwa Podkarpackiego

      Dn. 11. 04. 2008 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żołyni odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-piłce siatkowej dziewcząt. W uroczystości rozpoczęcia finałowych rozgrywek w igrzyskach wzięli udział przedstawiciele władz miasta Żołyni, dyrekcja szkoły, wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz zawodniczki i opiekunowie zespołów, które awansowały do finałowych rozgrywek na szczeblu województwa podkarpackiego czyli:

  • SP nr 2 Nowa Dęba;
  • SP nr 1 Ustrzyki Dolne;
  • SP nr 11 Mielec;
  • SP nr 1 Żołynia.

 

Rozpoczęcie imprezy uświetniły występy grup tanecznych dziewcząt z gimnazjum i liceum w Żołyni. Pierwszy mecz pomiędzy SP nr 11 w Mielcu i SP nr 1 w Żołyni rozstrzygnął się na korzyść zawodniczek z Mielca wynikiem 2:1. Następnie walczyły nasze uczennice z dziewczętami SP nr 1 w Ustrzykach Dolnych pokonując gładko przeciwniczki 2:0 i awansując tym samym do meczu finałowego o mistrzostwo województwa podkarpackiego. W pojedynku o miejsce III spotkały się reprezentantki Żołyni i zespół z Ustrzyk Dolnych. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Żołynianek.
Najważniejszy mecz tych rozgrywek odbył się jako ostatni i przyniósł wiele emocji zarówno zawodniczkom, opiekunom jak również i kibicom zgromadzonym na hali. Dziewczęta z naszej szkoły walczyły o tytuł mistrzyń województwa podkarpackiego z reprezentacją SP nr 11 w Mielcu i po wspaniałej, zaciętej grze pokonały mielczanki 2:0, zajmując tym samym I miejsce i zdobywając upragniony tytuł.
 

SP nr 2 w Nowej Dębie reprezentowały: Anna Lasota (kapitan), Anna Hałka, Aleksandra Kalicka, Natalia Piędel, Anna Gunia, Joanna Wójtowicz, Klaudia Sudoł, Monika Wilk oraz rezerwowe: Katarzyna Tomczyk i Magdalena Trzcińska – opiekun drużyny: Urszula Nowak.
 
W rezultacie wyniki finałowych rozgrywek przedstawiają się następująco: 
   

    I miejsce – SP nr 2 Nowa Dęba;
    II miejsce – SP nr 11 Mielec;
    III miejsce – SP nr 1 Żołynia;
    IV miejsce – SP nr 1 Ustrzyki Dolne.
 

Zawodniczki zespołów, które zajęły miejsca I – III zostały nagrodzone dyplomami, medalami, oraz pucharami, z których najwartościowszy i największy odebrała w imieniu SP nr 2 Anna Lasota – kapitan zespołu.
 
Zmagania naszych reprezentantek nie kończą się na etapie wojewódzkim, bowiem w dn. 12 – 15 czerwca b.r., odbędzie się ogólnopolski finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini – piłce siatkowej w Głuchołazach, gdzie zespół SP nr 2 Nowa Dęba będzie miał zaszczyt reprezentować województwo podkarpackie.
 

Urszula Nowak
SP 2 Nowa Dęba

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS