Sport

• 2012-11-19

68 Grand Prix Victora w badmintonie w Mielcu

W Mielcu rozegrany został już 68 turniej Grand Prix Victora w badmintonie z udziałem zawodniczek i zawodników z Podkarpacia, Małopolski i województwa świętokrzyskiego. Po raz kolejny znakomicie spisali się w nim nowodębianie. W singlu mężczyzn w kategorii "Old Boys" zwyciężył Adam Bunio, najstarszy uczestnik mieleckich zmagań. W sobotę prowadził swoich podopiecznych w ligowych zmaganiach, a w niedzielę już sam czynnie walczył na mieleckich kortach. W singlu w kategorii 'Open' trzecie miejsce wywalczył Marek Kamiński, pozostawiając w pokonanym polu wielu dużo młodszych od siebie rywali. W grze podwójnej rozgrywanej również w formule "Open" drugie miejsce wywalczył debel Adam Bunio / Marek Kamiński.
    Było to już 99 zwycięstwo i w sumie141 podium trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio na mieleckich kortach. Tym samym nowodębski szkoleniowiec zbliżył się na odległość przysłowiowej wyciągniętej rakiety do magicznej, historycznej liczby 100 generalnych zwycięstw w różnych kategoriach wiekowych, czego jeszcze nikt nie dokonał. Warto przypomnieć, że Grand Prix Victora w badmintonie w Mielcu rozgrywane jest nieprzerwanie od siedmiu lat.