Sport

• 2012-11-05

Krajowy Turnieju Młodzików Młodszych w badmintonie w Ropczycach

Trwa znakomita passa najmłodszych badmintonistów Stali Nowa Dęba. Tym razem doskonale spisali się oni na Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych w badmintonie, który rozegrany został w Ropczycach. Nowodębscy młodzi badmintoniści aż czterokrotnie stawali w tych zawodach na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców. W grze pojedynczej dziewcząt zdecydowanie zwyciężyła Natalia Róg, która w finale nie dała większych szans Magdalenie Goleni (UKS Sokół Ropczyce) pokonując ją 2:0 (21:14; 21:14). Na czwartym miejscu uplasowała się Beata Mycek (Stal). W grze mieszanej w sposób nie podlegający dyskusji triumfował mixt Stali Nowa Dęba Rafał Lejko / Natalia Róg, pokonując w finale parę Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl / Patrycja Domańska (Rzeszów) r2:0 (21:7 ;21:12). W grze podwójnej dziewcząt zwyciężył debel Beata Mycek (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), pokonując w pojedynku finałowym parę: Klaudia Bukowińska / Aleksandra Dudziak (UKS Dubiecko) 2:0 (21:10: 21:13). Wreszcie w grze podwójnej chłopców, po chyba najbardziej dramatycznym pojedynku finałowym w tych zawodach zwyciężył debel Rafał Lejko (Stal) / Krzysztof Płoch (UKS Start Widełka), który w finale pokonał parę Jakub Kufel / Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) 2:1 (17:21: 21:17; 21:19). Wzorowa praca szkoleniowa po raz kolejny w tym sezonie zaowocowała tak rewelacyjnymi wynikami uzyskanymi przez naszych najmłodszych badmintonistów !