Sport

• 2012-09-24

I Mistrzostwa Podkarpacia Amatorów w badmintonie w Ropczycach

Bogdan Gunia,poseł Kazimierz Moskal, Adam Bunio, poseł Zbigniew Dolata, Marek Kamiński, asystent Marszałka Województwa Podkarpackiego dr Mirosława Karapyty - Witold Gimlewicz, prezes UKS Sokół Ropczyce, główny pomysłodawca i organizator mistrzostw Władysł
Bogdan Gunia,poseł Kazimierz...
Bogdan Gunia, Adam Bunio, Marek Kamiński.
Bogdan Gunia, Adam Bunio, Marek...
od lewej: poseł ziemi podkarpackiej Kazimierz Moskal, Adam Bunio, poseł ziemi wielkopolskiej Zbigniew Dolata, Marek Kamiński
od lewej: poseł ziemi...
    W Ropczycach rozegrane zostały I Mistrzostwa Podkarpacia Amatorów w badmintonie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana dr Mirosława Karapyty. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych oraz w różnych kategoriach badmintonowego zaawansowania. Swoją obecnością na korcie i poza nim zaszczycili mistrzostwa między innymi Posłowie: Zbigniew Dolata, Poseł Ziemi Wielkopolskiej oraz Kazimierz Moskal, Poseł Ziemi Podkarpackiej, współtwórcy Parlamentarnego Zespołu d/s wspierania rozwoju badmintona w Polsce.
    Znakomicie w tych zawodach spisali się weterani z Nowej Dęby, którzy dominowali na ropczyckich kortach swoją grą, w swoich kategoriach wiekowych, wzbudzając podziw oraz oklaski wśród publiczności i uczestników mistrzostw. W kategorii powyżej 30 lat klasą dla siebie był Marek Kamiński, który zwyciężył w sposób nie podlegający dyskusji, pokonując w finale Marka Szafrana (Dubiecko) 2:0 (21:8;21:10). Kategorię "Open" również w doskonałym stylu wygrał Marek Kamiński, wygrywając w pojedynku finałowym z Jakubem Gierczakiem (Jarosław) 2:0 (21:12;21:14). Swojemu młodszemu koledze, dorównał weteran polskich i podkarpackich badmintonowych kortów Adam Bunio, który w równie doskonałym stylu zwyciężył w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw w sposób bezdyskusyjny zwyciężył w swojej koronnej kategorii wiekowej, czyli powyżej 50 lat, pokonując w pojedynku finałowym Władysława Kruka (Ropczyce) 2:0 (21:11;21:19). Jeszcze większy sukces odniósł w kategorii powyżej 40 lat, w której wystąpił gościnnie, pokonując po drodze do zwycięstwa dużo młodszych od siebie rywali, by w pojedynku finałowym nie dać najmniejszych szans młodszemu o dziewięć lat Dariuszowi Stańko (Przemyśl), wygrywając 2:0 (21:12;21:14). Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczył Bogdan Gunia, aktualny dwukrotny zloty medalista Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników w badmintonie. Mistrzostwa były doskonałą reklamą, promocją i popularyzacją badmintona w środowisku podkarpackim, co w szczególny sposób podkreślali na każdym kroku, uczestniczący w mistrzostwach polscy parlamentarzyści.