Sport

• 2012-09-17

Turniej Młodzików i Juniorów w badmintonie

W Ropczycach rozegrany został drugi w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. W grze mieszanej na piątym miejscu uplasował się mixt Ernest Ścipień (MKS Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Białek (UKS Start Widełka). Jeszcze lepiej spisali się młodzicy. Pierwsze miejsce w grze pojedynczej chłopców po znakomitej grze wywalczył Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba), który w pojedynku finałowym po dramatycznej i stojącej na niezwykle wysokim poziomie grze pokonał wyżej notowanego Macieja Wadowskiego (AZS AGH Kraków) 2:1 (17:21;21:18;21:19). W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel Beata Mycek (MKS Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce). W grze pojedynczej dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Natalia Róg, a w grze mieszanej wspólnie z Rafałem Lejko wywalczyli trzecie miejsce. W sumie badmintoniści z Nowej Dęby pięć razy stanęli na podium dla zwycięzców: dwa razy na jego najwyższym stopniu, dwa razy na drugim i raz na trzecim. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia, Beata i Rafał są jeszcze młodzikami młodszymi, a Patryk Kopeć po raz drugi z rzędu został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju badmintonowego.