Sport

Pierwsze zwycięstwo STALi

• 2012-04-17
     W meczu 20 kolejki IV ligi podkarpackiej nowodębska Stal odniosła efektowne zwycięstwo pokonując wyżej notowanego rywala z Leżajska 4 - 1.
     Trzy punkty zdobyte z Pogonią są pierwszymi punktami naszego zespołu w rundzie rewanżowej.
   Stalowcy od pierwszych minut byli stroną przeważającą i w każdej części boiska dominowali nad graczami Pogoni. Podopieczni Młynarczyka od początku narzucili szybkie tempo gry i prostymi środkami rozmontowywali obronę rywala. Golkiper przyjezdnych skapitulował dopiero przy trzeciej "setce” Stali. Wcześniej zatrzymał Nowaka, Warzochę i bardzo aktywnego Rożnowskiego. W 18 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Diega piłkę głową do siatki skierował Nowak. Z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie kilkadziesiąt sekund bo już po chwili po golu Kossaka było 1 - 1.  Wyrównujący gol na szczęście nie podłamał naszego zespołu i po kilku kolejnych świetnych sytuacjach ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Drugi gol był bardzo podobny do tego pierwszego. Ponownie z wolnego dośrodkowywał Diektiarenko a zamieszanie w polu karnym szczęśliwie wykorzystał Paweł Nowak.

Po zmianie stron stalowcy prezentowali się jeszcze lepiej co udokumentowali dwoma golami. Najpierw na 3 -1 w 62 minucie podwyższył Rożnowski który wykorzystał genialne podanie Warzochy, a wynik spotkania w 82 minucie po piękny strzale głową ustalił Czocha.

– Znów świetnie zagraliśmy pierwszą połowę i miałem obawy o początek drugiej, ale byliśmy czujni. Obyśmy na kolejne punkty nie czekali zbyt długo – podkreślał Daniel Młynarczyk

"Właśnie na taki mecz czekaliśmy" - mówili kibice opuszczający stadion.

Złą informacją dla trenera naszego zespołu są żółte kartki które otrzymali Dudziak i Urbaniak. Obaj zawodnicy uzbierali już po 4 kartki i w następnym meczu czeka ich pauza.

4 - 1 Warzocha 82' - asysta Serain

Stal: Sekuła – Kowal, Dudziak, Dudek, Wydro – Diektiarenko (67. K. Serafin), Warzocha (82. Krzemiński), S. Serafin, Urbaniak, Rożnowski (84. Horodeński) – Nowak

Sędziował: Paweł Charchut z Rzeszowa.
Żółte kartki: Dudziak, Urbaniak
Widzów: 150

Na pochwałę zasłużył cały zespół, gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne świetne mecze w wykonaniu naszej drużyny. Najbliższa okazja już za tydzień w Przeworsku gdzie zmierzymy się z aktualnym wiceliderem IV ligi drużyną Orła Przeworsk.