Sport

  • 2012-03-30

Orlik wylądował

W Nowej Dębie uroczyście oddano do użytku kolejne boisko powstałe w ramach programu Moje Boisko - Orlik 2012. Nowy Orlik powstał przy Zespole Dzkół nr 2.

 

Inwestycje zrealizował samorząd powiatu tarnobrzeskiego. Jak podkreśla starosta Krzysztof Pitra - Chcemy by „Orlik” służył uczniom Zespołu Szkół Nr 2, dzieciom i młodzieży z osiedla przy zakładach i miasta, klubowi sportowemu, firmom ze strefy i wszystkim chętnym. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych w tym 470 tysięcy wyniosło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki a 331 tysięcy wsparcie samorządu Województwa Podkarpackiego. Pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu.


To już kolejny Orlik w Nowej Dębie - mówi burmistrz Wiesław Ordon i dodaje - duże zainteresowanie, jakim cieszą się tego typu obiekty w naszej gminie, pozwala liczyć na to, że również na Orliku przy Zespole Szkół nr 2 mieszkańcy Nowej Deby będą aktywnie spędzać wolny czas. Burmistrz przekazał dyrektor szkoły Zofii Kopeć zestaw piłek i strojów sportowych.

 

Nowy Orlik to dwa boiska - jedno do piłki nożnej oraz drugie, wielofunkcyjne, wyposażone w konstrukcje do gry w koszykówkę i siatkówkę. Całość jest oświetlona i wyspoażona w szatnię i sanitariaty.

 

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości.

 

PG/PA 

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS