Sport

  • 2012-03-12

Starty nowodębskich lekkoatletów

      Na starcie stanęli zawodnicy z kilkudziesięciu klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Rywalizowali oni w 4 kategoriach wiekowych: dzieci starszych, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Dla dwóch ostatnich kategorii wiekowych był to zarazem pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji Podkarpacia na Mistrzostwa Polski Juniorów i juniorów młodszych, które 24 marca odbędą się w Szczecinie. Kwalifikację uzyskiwali medaliści Mistrzostw, a kadra zostanie ostatecznie ustalona po Mistrzostwach Makroregionu Małopolsko-Podkarpackiego, które odbędą się za tydzień w Krakowie.
      W kategorii dzieci starszych na dystansie 1000m złoty medal zdobył nasz zawodnik Szymon Zięba, który już w połowie dystansu oderwał się od reszty stawki i z dużą przewagą wbiegł na metę. Jest to kolejny sukces tego utalentowanego zawodnika, który w ubiegłym roku w Ustrzykach Dolnych został Mistrzem Podkarpacia w biegach Górskich, zaś w Przemyślu zwyciężył w Wojewódzkim Finale Szkół Podstawowych w biegach przełajowych .
      Najmocniej obsadzona była kategoria młodziczek. Na starcie biegu na dystansie 1500 m stanęło bowiem kilka zawodniczek zaliczających się do ścisłej czołówki w kraju. Potwierdził to przebieg rywalizacji w tym biegu, który wygrała Kamila Zatorska córka świetnej biegaczki z Krosna Izabeli Zatorskiej, zaś za jej plecami 4 zawodniczki stoczyły pasjonującą walkę o 2 pozostałe medale. Ostatecznie srebrny medal zdobyła faworytka biegu Edyta Bielec z Ustrzyk Dolnych, zaś brązowy nasza Marcelina Serafin, która jak zwykle popisała się niesamowitym finiszem i z 6 miejsca na ostatnich metrach przesunęła się na trzecie a do srebrnego medalu zabrakło jej zaledwie 1 sekundy.
      W kategorii Młodzika wysokie 5 miejsce zdobył podopieczny trenera Juliana Zięby Arkadiusz Urbaniak.
     W mistrzostwach z powodu drobnej kontuzji nie wystartowała najlepsza zawodniczka naszego klubu Katarzyna Wojciechowska. Kasia wystartuje za tydzień w Krakowie na dystansie 3000m w Mistrzostwach Makroregionu Małopolsko -Podkarpackiego oraz za 2 tygodnie w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w biegach przełajowych w Szczecinie. Najważniejszym jednak startem do którego się przygotowuje będą dla niej Mistrzostwa Polski w biegach Górskich na krótkim dystansie, które 14 kwietnia odbędą się w Ustrzykach Dolnych. Trzy pierwsze zawodniczki mistrzostw zakwalifikują się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które 24 czerwca odbędą się w Irlandii.


Bogdan Karkut
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS