Sport

  • 2012-03-12

Sukcesy nowodębskich badmintonistów

Natalia Róg - zwyciężczyni 62 Grand Prix w Mielcu w kategorii kobiet.
Natalia Róg - zwyciężczyni 62...

W Mielcu rozegrany został 62 Grad Prix Victora w badmintonie. Po raz kolejny znakomicie spisali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba.

 

62 Grand Prix przeszedł do historii z powodu dwóch aspektów. W kategorii kobiet grę pojedynczą wygrała najmłodsza w sześcioletniej historii trwania tych zmagań Natalia Róg ze Stali Nowa Dęba (uczennica klasy piątej, czołowa młodziczka Polski), która w finale pokonała Paulinę Janus (UKSB Volant Mielec) 2:0 (21:7;21:9).

 

W kategorii 'Old Boys" singla mężczyzn wygrał Bogdan Gunia z Nowej Dęby, na co dzień Szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, który w finale pokonał Macieja Kozieła (Myślenice) 2:0 (21:14;21:9). Na podkreślenie zasługuje fakt, że zwycięstwo swojego kolegi po fachu obserwował jako kibic, pan Marian Burczyk z Mielca, Szef Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Bogdan Gunia godnie zastąpił w kategorii "Old boys" swojego przyjaciela, trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio, który pierwszy raz w sześcioletniej historii trwania tych turniejów nie mógł fizycznie wystąpić na mieleckich kortach jako zawodnik, z powodu kontuzji prawej stopy. Trener A.Bunio był jednak obecny przy kortach, w trakcie trwania pojedynków swoich podopiecznych. Rekonwalescencja kontuzjowanej stopy przebiega pomyślnie i zgodnie z zaleceniami, Adam Bunio pojawi się na mieleckich kortach w maju. Warto w tym miejscu przypomineć, że Adam Bunio na mieleckich kortach odniósł 95 zwycięstw i 134 razy stawał na podium stawał zwycięzców oraz jako jedyny do tej pory gracz, w jednym sezonie 2010/2011 wygrał trzy kategorie: "Old Boys", "Runners Up" i Gry podwójne!

 

W kategorii "Open" w singlu mężczyzn drugie miejsce wywalczył Marek Kamiński, a trzecie Tomasz Malcharek. W grze podwójnej triumfowała para Tomasz Malcharek (Nowa Dęba) / Artur Tukendorf (Kraków), która w finale pokonała debel Tomasz Knopek (Kraków) / Tomasz Proszek (Myślenice) 2:0 (21:5;21:6).

PG/PA

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS